Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ερώτηση. Ξέρουμε αν το panel έχει high-refresh rate όπως στο iPad Pro; Αν όχι, απώλεσε χοντρή ευκαιρία η Apple

 

Όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω που διαβαζω λιγη ωρα και δεν μπορω να καταλαβω πως ατομα που δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν οτι X=10, πως λειτουργει το FaceID τη νυχτα και γιατι δεν λειτουργησε στην παρουσιαση, εχουν αποψη για την τεχνολογια και κρινουν. Ο αλλος λεει οτι ειχαμε FaceID απο το Samsung S3. Λες αυτο που αν ζωγραφιζα τα μουτρα σου με κηρομπογιες ξεκλειδωνε και ελεγε και ευχαριστω; Γιατι αυτο δεν εχει καμια σχεση με FaceID. Ενα μαπα face recognition ηταν. 

 

Ρε παιδια οκ, καταλαβαινω δεν γουσταρετε Apple. Αλλα οταν κραζετε τα παντα απλα για να κραξετε και χωρις να εχετε διαβασει, δει 2-3 πραγματα, γινεστε ξεφτιλα χωρις λογο. Δειτε την παρουσιαση, ψαξτε 2-3 πραγματα και μετα ελατε να πειτε οτι θελετε. 

 

Εντυπωσιακο το X, με ξενερωνει πολυ η καθετη καμερα και η τιμη. Ισως θα λειψει και το TouchID. Αλλα ειναι μονοδρομος σε Apple. Απο το 7 να παω σε 8 το βρισκω ατοπο. Εκτος αυτου να παρω παλι τον ιδιο κινητο σχεδιαστικα απλα με γυαλι πισω, δεν υπαρχει λογος. Ειδικα απο τη στιγμη που το 7 με καλυπτει πληρως. Και βασικα ξενερωνω με τα bezel πλεον. Κουρασαν οπως και το σχεδιο αυτο.  

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να το καταλάβουν.. τα ίδια έκανε και η Microsoft με το Windows 8 Surface Tablet όταν κόλλησε, με τα Windows 95 όταν πέταξαν BSOD τουλάχιστον η Apple δεν έχει τέτοια αποτελέσματα από τις παρουσιάσεις της

 

https://www.youtube.com/watch?v=IfE8-ajUEGM

 

Αχαχαχααχα

 

Ξέχασες κάτι

tinfoil-hat-guy1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ότι και να λέμε περί ακρίβειας, ή απουσία Feature ή δεν ξέρω γω τι άλλα. Ένα πράγμα καταφέρνουν καλά εκεί στην Apple και δεν υπάρχει ανταγωνισμός και αυτό είναι το Chip κάθε χρόνο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδή σε "ξέρω" από την παρουσία σου εδώ, πώς το κρίνεις αυτό; Θα έπρεπε να βάλει τέτοιο πάνελ; Ποιά η γνώμη σου;

 

Ποιος δεν θα ήθελε ένα panel με μεγαλύτερο refresh rate? Το γιατί δεν το έβαλε όμως δεν μπορώ να το ξέρω! Πιθανόν το συγκεκριμένο panel να μην το υποστήριζε? Γενικές υποθέσεις προσπαθώ να κάνω... 

 

Μπορεί να το κρατάει για το iphone Xs το οποίο θα το έχει, μαζί με τον αισθητήρα αποτυπωμάτων κάτω απο την οθόνη.  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος δεν θα ήθελε ένα panel με μεγαλύτερο refresh rate? Το γιατί δεν το έβαλε όμως δεν μπορώ να το ξέρω! Πιθανόν το συγκεκριμένο panel να μην το υποστήριζε? Γενικές υποθέσεις προσπαθώ να κάνω... 

Δε θα ήταν μια σωστή balls to the wall κίνηση για να βγάλει το X πολύ πάνω από τον ανταγωνισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απο το 7 να παω σε 8 το βρισκω ατοπο. Εκτος αυτου να παρω παλι τον ιδιο κινητο σχεδιαστικα απλα με γυαλι πισω, δεν υπαρχει λογος. Ειδικα απο τη στιγμη που το 7 με καλυπτει πληρως. Και βασικα ξενερωνω με τα bezel πλεον. Κουρασαν οπως και το σχεδιο αυτο.  

Α, δεν μας τα λες καλα εδω! Η apple ειπε για το iPhone 8 οτι ειναι all new design!!  :shock:  :shock:

 

Μαλλον οι μισοι σχεδιαστες της βρισκονται σε διακοπες απο το 2014 για να μας λενε all new design το iPhone 8.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οκ, καταλαβαινω δεν γουσταρετε Apple. Αλλα οταν κραζετε τα παντα απλα για να κραξετε και χωρις να εχετε διαβασει, δει 2-3 πραγματα, γινεστε ξεφτιλα χωρις λογο. Δειτε την παρουσιαση, ψαξτε 2-3 πραγματα και μετα ελατε να πειτε οτι θελετε. 

 

Το κράξιμο για το face ID μου θυμίζει τα σχόλια για το 3D touch στο παρελθόν το οποίο πίστευαν κάποιοι ότι ήταν.... παρατεταμένο touch.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, δεν μας τα λες καλα εδω! Η apple ειπε για το iPhone 8 οτι ειναι all new design!!  :shock:  :shock:

 

Μαλλον οι μισοι σχεδιαστες της βρισκονται σε διακοπες απο το 2014 για να μας λενε all new design το iPhone 8.. :P

Μπορεί να είναι το ίδιο με μία φέτα γυαλί στο πίσω μέρος, αλλά δεν ξέρω μου αρέσει καλύτερα από το μεταλλικό σώμα με τις γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...