Προς το περιεχόμενο

Θέμα : άγχος και λύσεις για αυτό


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν εισαι σε καλο δρομο,πρεπει να το κοψεις,τα 3-4 ειναι παρα πολλα,αλλα το χειροτερο ειναι οτι λες οτι δεν σε πιανει,ηξερα καποιον που ειχε φτασει σε σημειο να παιρνει 15 χαπια για να νιωσει οπως στις αρχες με το μισο,προκαλουν κ ψυχολογικη εξαρτηση λογο της ευφοριας που φερνουν ,αλλα κ σωματικη,αν φτασεις σε 3-4 την ημερα για καθε μερα μετα δεν κοβονται ουτε με αταραξ ουτε με τπτ

μπορει να φτασεις σε ακραια επιπεδα κ θα χρειαστει να πας σε κεντρο απεξαρτησης

Το ξερω αλλα μου αρεσει η αισθηση πολυ, δεν ξερω πλεον αν εχω αγχος δεν νιώθω τίποτα. Το χειροτερο ειναι οτι πρεπει να παιρνεις και διεγερτικά(αρκετο καφε εννοω οχι τιποτα περιεργο :P) μεσα στη μερα αλλιως εισαι καπως down, επισης εχω παρατηρησει οτι η μνημη μου δεν ειναι οπως ηταν, πχ μπορει να πω "ας googlarw το x" και μετα απο 30sec να το εχω ξεχασει εντελως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ADHD, πρέπει να το κοιτάξεις αυτό με τα ηρεμιστικά,πήγαινε σε ένα γιατρό να σε βοηθήσει να τα κόψεις, ελαττώσεις,γιατί σε βλέπω να κατάληγεις σαν τη μανα στο ρέκβιεμ για ένα όνειρο... Κοίταξε το σοβαρά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια το ξερω και εχω σκοπο να τα ελαττώσω αλλα δεν ειναι και ναρκωτικά είπαμε. :P Ο γιατρος παντως που του ειχα κανει μια κουβεντα μου ειχε πει οτι το μακροχρονιο stress ειναι χειροτερο απο το να παιρνεις μακροχρονια xanax (παιρνει και ο ιδιος μαλλον περισσοτερα και απο εμενα ομως. :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που κέρδισα 60 ευρώ σε τυχερέ παιχνίδια μια χαρά κοιμήθηκα, προχτές που έπαιξα cs go πάλι μια χαρά...

Είναι θέμα ψυχολογίας όλα τελικα..

Αυτό με τα video game πιστεύω βοηθάει, κολλας άγρια.

Δίδυμα 19χρονα μοντέλα απο Τσεχία 12 ταληρα 3 ώρες χαμογελουσα 15 μέρες χωρίς λόγο. Απο το να τα έδινα στους γιατρούς καλύτερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίδυμα 19χρονα μοντέλα απο Τσεχία 12 ταληρα 3 ώρες χαμογελουσα 15 μέρες χωρίς λόγο. Απο το να τα έδινα στους γιατρούς καλύτερα.

Σωστός αλλά όταν χρειάζεται γιατρός δεν σε κάνει τίποτα από αυτά καλά.

 

Καλά τέτοια τιμή πως πέτυχες με τις κοπέλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός αλλά όταν χρειάζεται γιατρός δεν σε κάνει τίποτα από αυτά καλά.

 

Καλά τέτοια τιμή πως πέτυχες με τις κοπέλες;

Λίγα είναι 1200€? Ρύζι και πατάτες μέχρι του χρόνου θα τρώω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα είναι 1200€? Ρύζι και πατάτες μέχρι του χρόνου θα τρώω.

1200 ; λάθος υπολογισμό έκανα χάχα... Πολλά...

Αν είχα τόσα θα έκανα δεύτερο γάμο :)

 

Πέρα από την πλάκα ένας ιατρός θα πει τι και πως, όπως τα είπε σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα xanax δεν είναι ναρκωτικά;;Είναι φίλε ναρκωτικά κανονικά,απλά νόμιμα...

Μάλλον είναι γιαυτό κιόλας απλά τα κουβαλάω μαζί μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1200 ; λάθος υπολογισμό έκανα χάχα... Πολλά...

Αν είχα τόσα θα έκανα δεύτερο γάμο :)

 

Πέρα από την πλάκα ένας ιατρός θα πει τι και πως, όπως τα είπε σε εμένα.

Μεγάλο ποσοστό των ελαφρών ψυχικών διαταραχών που θα περνούσαν απαρατήρητες υπο κανονικές συνθήκες επιδεινωνονται απο την άθλια καθημερινοτητα του σήμερα, αυτό βλέπω γύρω μου. Εγώ ενώ είμαι ψύχραιμος και ήρεμος ακόμα και σε στρεσογονες καταστάσεις τρώω κατι σκαλωματα στο άσχετο, buffer overflow Κυριακή πρωί χωρίς λόγο και αιτία. Ώρα για ρεκτιφιέ μου φαίνεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο ποσοστό των ελαφρών ψυχικών διαταραχών που θα περνούσαν απαρατήρητες υπο κανονικές συνθήκες επιδεινωνονται απο την άθλια καθημερινοτητα του σήμερα, αυτό βλέπω γύρω μου. Εγώ ενώ είμαι ψύχραιμος και ήρεμος ακόμα και σε στρεσογονες καταστάσεις τρώω κατι σκαλωματα στο άσχετο, buffer overflow Κυριακή πρωί χωρίς λόγο και αιτία. Ώρα για ρεκτιφιέ μου φαίνεται.

Ακριβώς, την προηγούμενη Κυριακή ήμουν από το μεσημέρι και ν

μετά κομμάτια χωρίς λόγο!!

Κοίτα αν έχεις χρήμα βρίσκεις λύσεις, εμείς οι φτωχοί πάμε ιατρό και παίρνουμε κουμπάκια ( αν κια δεν πήρα ακόμα).

Εννοώ δεν ειναι ηρωίνη/μορφίνη δεν γίνεσαι junkie αν τα πάρεις σωστά..

Το πρόβλημα είναι αν δεν Τ πάρεις..

Είναι σαν να σου λείπει η δόση σου το βλέπω σε συγγενείς μου.

Ναι μεν κάνουν δουλειά αλλά για να φύγεις μετά ειδικά από ζαναξ θα φας τρελό σκάλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια ηρεμιστικά έχουνε κόκκινη γραμμή,τα παίρνεις μόνο με συνταγογράφηση, ακριβώς επειδή έχουν εξάρτηση.Οι ψυχίατροι οι σοβαροί,τα δίνουν όπου χρειάζεται και για κάποιο συγκεκριμένο διάστημα.Δεν είναι να τα παίρνεις επ'αοριστο,γιατί μετά γίνεσαι εξαρτημένος.Αν υπάρχουν ψυχολογικές διαταραχές, πρέπει να βρούμε έναν καλό ψυχίατρο και να ακολουθήσουμε τις οδηγίες του.Και τονίζω τον καλό γιατρό,γιατί απλά πολλοί,απλά δίνουν φάρμακα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...