Προς το περιεχόμενο

ΟAΣΑ: Σε πλήρη λειτουργία το ηλεκτρονικό εισιτήριο και η ηλεκτρονική κάρτα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τοτε μου ειχαν πει οτι δεν υπαρχει καρτα που να χρεωνεσαι ανα διαδρομη ,μονο ανα ημερα.Δεν υπαρχει καρτα που να σου δινει ας πουμε δεκα διαδρομες ,οπτοε και αν τις κανεις ακομη και σε ενα χρονο,δεν χρεωνεσαι ανα διαδρομη.

Αφροί από το στομα για τον υπάλληλο. Κανονικά υπάρχουν 5 διαδρομές (€7, τώρα προσφορά €6,5) και 10+1 (€14 τώρα €13.5) διαδρομές εδώ και καιρό. Πλέον βγήκαν και 2 διαδρομές (€2.70) και 1 διαδρομή (€1.40).

 

Άμα όντως είχες μπόλικο πέρα-δώθε πάντως η 5ήμερη είναι καλή λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 740
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε ξερω αν εχει αναφερθει, αλλα τα απλα εισιτηρια, αν εχεις πολλα μαζι triggαρουν τα αντικλεπτικα στα καταστηματα.

 

ειχε η πεθερα μου 5 μαζι της και σε 2 supermarket και αλλα 2 καταστηματα που μπηκε βαρεσε συναγερμος :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφροί από το στομα για τον υπάλληλο. Κανονικά υπάρχουν 5 διαδρομές (€7, τώρα προσφορά €6,5) και 10+1 (€14 τώρα €13.5) διαδρομές εδώ και καιρό. Πλέον βγήκαν και 2 διαδρομές (€2.70) και 1 διαδρομή (€1.40).

 

Άμα όντως είχες μπόλικο πέρα-δώθε πάντως η 5ήμερη είναι καλή λύση.

Επεσα,οπως φαινεται,σε ασχετο φιλε μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω...Πήγα να βγάλω κάρτα σήμερα. Προσωποποιημένη. Και μου έβγαλε ένας τύπος που πατούσε το όνομά μου με το ένα δάχτυλο στο πληκτρολόγιο. Μην απορούμε για τις ουρές. Που βάσει του κόσμου που είδα, θα έπρεπε να είχε την μισή ουρά αν ο τύπος ήξερε να πληκτρολογεί...

Και αυτό λοιπόν (το όνομα), λάθος το πληκτρολόγησε.. Έβαλε το όνομα του πατέρα μου και το είδα μόλις τώρα. 

Ταυτότητα και ΑΜΚΑ έδωσα και έβαλε λάθος όνομα...Θα τρελαθώ τελείως... 

Προφανώς πρέπει να πάω να ξαναβγάλω ε;

Μέθοδος "γεράκι" ;;; ...Τύφλα να 'χει το "τυφλό" σύστημα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα κοιτούσε να βεβαιωθεί ότι γράφει σωστά το όνομά μου, και στη συνέχεια πληκτρολογούσε. 

Τελικά έγραψε το όνομά μου λάθος (με βάφτισε Νικόλαο ) :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eρωτηση. Οταν εβγαλα την προσωποποιημενη, ο υπαλληλος εβαλε κωδικο την ημερομηνια γεννησης μου. Τωρα που το δοκιμαζω, δε συνδεεται στο συστημα. Προφανως κατι λαθος θα εκανε ο τυπος (και βλακεια μου και μενα που τον αφησα να βαλει ο ιδιος κωδικο αντι εμου). Πως κανω reset στο password?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρωτηση. Οταν εβγαλα την προσωποποιημενη, ο υπαλληλος εβαλε κωδικο την ημερομηνια γεννησης μου. Τωρα που το δοκιμαζω, δε συνδεεται στο συστημα. Προφανως κατι λαθος θα εκανε ο τυπος (και βλακεια μου και μενα που τον αφησα να βαλει ο ιδιος κωδικο αντι εμου). Πως κανω reset στο password?

αν αναφέρεσαι στο site της athenacard εκεί φτιάχνεις ξεχωριστό κωδικό. ο κωδικός που έβαλες στο ταμείο χρησιμεύει μόνο σε περίπτωση που χάσεις την κάρτα.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν αναφέρεσαι στο site της athenacard εκεί φτιάχνεις ξεχωριστό κωδικό. ο κωδικός που έβαλες στο ταμείο χρησιμεύει μόνο σε περίπτωση που χάσεις την κάρτα.

True εχεις δικιο, το ειχα μπερδεψει :)

 

Ολα καλα εφτιαξα και τον κωδικο, ευχαριστω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ηλεκτρονικό εισιτήριο επεισόδιο #3:

 

Τελείωσε και το δεύτερο μηνιαίο πακέτο μου και σήμερα που είναι η τελευταία ημέρα είπα να πάω σε ένα αυτόματο μηχάνημα να ανεωσω το πακέτο. Πάω στο πρώτο, δεν έπαιρνε χαρτονομίσματα... Πάω στο δίπλα, επιλέγω το πακέτο 30 ημερών, βάζω την κάρτα στην υποδοχή και πληρώνω με 2 χαρτονομίσματα (20+10 ευρω). Μου λέει οκ και να περιμένω να ενημερωθεί η κάρτα. Στο καπάκι μήνυμα στην οθόνη "αδυναμία εκτύπωσης απόδειξης"... Και στο τελος μήνυμα "τώρα μπορείτε να πάρετε την κάρτα σας".

 

Θεωρητικά όλα οκ αλλά η κάρτα στα μηχανήματα εμφανίζει ακόμη τη μία ημέρα που απομένει από το προηγουμενο πακέτο. Ελπίζω αύριο να "δει" το νέο πακέτο. Αν δεν το δει, πρακτικά δεν έχω στα χέρια μου καμία απόδειξη πως πλήρωσα τα 30 ευρώ... :/

 

Όλα οκ τελικά. Μόλις τελείωσε το προηγουμενο πακέτο, "είδε" αυτόματα σήμερα το νέο με το που τη σκανάρισα. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα οκ τελικά. Μόλις τελείωσε το προηγουμενο πακέτο, "είδε" αυτόματα σήμερα το νέο με το που τη σκανάρισα. :)

 

Να το χουμε στα υποψην για τη πρωτη ανανεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή για την φόρτιση των προσωποποιημένων καρτών είναι διαθέσιμη στο play store (download here). Λέει όμως ότι δεν είναι συμβατή με καμμία από τις συσκευές μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή για την φόρτιση των προσωποποιημένων καρτών είναι διαθέσιμη στο play store (download here). Λέει όμως ότι δεν είναι συμβατή με καμμία από τις συσκευές μου.

πιθανότατα αν δεν έχει nfc η συσκευή σου να μην σε αφήνει να την βάλεις.

πως θα την φορτίσει διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κατέβασα την εφαρμογή και στη συνέχεια αγόρασα και φόρτωσα στην προσωποποιημένη κάρτα μου το κόμιστρο που αγόρασα, με απόλυτη επιτυχία! Τέλεια! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εντυπωσιακο αφου λειτουργεί! Ερώτηση (αν και υποψιαζομαι την απαντηση). Μπορω μεσω της εφαρμογής να αγορασω το κομιστρο και να το περασω με nfc σε αλλη καρτα πλην της δικης μου,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακο αφου λειτουργεί! Ερώτηση (αν και υποψιαζομαι την απαντηση). Μπορω μεσω της εφαρμογής να αγορασω το κομιστρο και να το περασω με nfc σε αλλη καρτα πλην της δικης μου,

Όχι, δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο, διότι το λογαριασμός, με τον οποίο μπαίνεις στην εφαρμογή, είναι συνδεδεμένος μόνο με τη δική σου προσωποποιημένη κάρτα, οπότε οποιαδήποτε άλλη κάρτα θα την απορρίψει, δεν θα μπορέσει καν να τη διαβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...