Προς το περιεχόμενο

πολιτικός ή θρησκευτικός γάμος ? (ζητείται νομική συμβουλή)


aristos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μητέρα φίλης μου ,γιατρίνα  ηλικίας 55 ετών χωρισμένη μέ διαζύγιο μέ χαρτιά κλπ,

γνώρισε κάποιον ηλικιωμένο συνταξιούχο γιατρό  ηλικίας 82 ετών πολύ καλοστεκούμενο ομως από υγεία από διάθεση γιά βόλτες ταξίδια κλπ τού οποίου η γυναίκα πέθανε πρίν 6 μήνες χωρίς παιδιά ,μέ μεγάλη ακίνητη περιουσία αλλά κυρίως καταθέσεις σέ ελληνικές τράπεζες υψους αρκετών 

εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ 100% νόμιμες καί δηλωμένες στήν εφορία κλπ. ο κύριος αυτός τής πρότεινε γάμο καί νά διαλέξει αυτή η πολιτικό η θρησκευτικό  ,τό ερώτημα τώρα καί οι 2 τύπου γάμοι εχουν ακριβώς 

ιδια νομική κάλυψη σέ περίπτωση κληρονομιάς η σύνταξης ? η μπορεί αυριο σέ κάποιο δικαστήριο (από ανήψια ) νά καταπέσει ο γάμος π.χ. αν ειναι πολιτικός ?

(παρακαλώ οσοι εχουν διάθεση γιά τρολιές η γιά εξυπνάδες ....ας πάνε νά τίς γράψουν σέ αλλο post ...)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

(παρακαλώ οσοι εχουν διάθεση γιά τρολιές η γιά εξυπνάδες ....ας πάνε νά τίς γράψουν σέ αλλο post ...)

Ε ναι.

Κρίμα να χαλάσουμε την πραγματική αυτή ιστορία.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μητέρα φίλης μου ,γιατρίνα  ηλικίας 55 ετών χωρισμένη μέ διαζύγιο μέ χαρτιά κλπ,

γνώρισε κάποιον ηλικιωμένο συνταξιούχο γιατρό  ηλικίας 82 ετών πολύ καλοστεκούμενο ομως από υγεία από διάθεση γιά βόλτες ταξίδια κλπ τού οποίου η γυναίκα πέθανε πρίν 6 μήνες χωρίς παιδιά ,μέ μεγάλη ακίνητη περιουσία αλλά κυρίως καταθέσεις σέ ελληνικές τράπεζες υψους αρκετών 

εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ 100% νόμιμες καί δηλωμένες στήν εφορία κλπ. ο κύριος αυτός τής πρότεινε γάμο καί νά διαλέξει αυτή η πολιτικό η θρησκευτικό  ,τό ερώτημα τώρα καί οι 2 τύπου γάμοι εχουν ακριβώς 

ιδια νομική κάλυψη σέ περίπτωση κληρονομιάς η σύνταξης ? η μπορεί αυριο σέ κάποιο δικαστήριο (από ανήψια ) νά καταπέσει ο γάμος π.χ. αν ειναι πολιτικός ?

(παρακαλώ οσοι εχουν διάθεση γιά τρολιές η γιά εξυπνάδες ....ας πάνε νά τίς γράψουν σέ αλλο post ...)

 

Ο κανονικός γάμος είναι ο πολιτικός. Και όχι το αντίθετο.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πες στη φίλη σου να πει στη μητέρα της να ελέγξει αν είναι ποδηλάτης πρώτα. Είναι κρίμα να χαντακωθεί τζάμπα όταν μπορεί να το προλάβει με μια απλή ερώτηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε aristo με τις ιστορίες σου. Λίγο νωρίς δεν ειναι για Παρασκευή;

 

Αν σοβαρά ήθελες απάντηση για το ειδος του γάμου θα μπορούσες να ρωτήσεις :

 

-Εχει κάποια διαφορά ο πολιτικός απο το θρησκευτικό γάμο όσον αφορά το νομικό-λογιστικό-κληρονομικό στην Ελλάδα;

 

και θα έπερνες την απάντηση "Οχι, είναι απολυτα ισάξια" .

 

Ετσι όμως δε θα γινονταν σουσουρο για τη milf γνωστή σου με τα λεφτά αισθήματα. 

 

Να μάθεις αν ειναι ποδηλάτης, τουλάχιστον να πιάσει το "πέσιμο" απο το "πέσιμο/χέσιμο"

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες στη φίλη σου να πει στη μητέρα της να ελέγξει αν είναι ποδηλάτης πρώτα. Είναι κρίμα να χαντακωθεί τζάμπα όταν μπορεί να το προλάβει με μια απλή ερώτηση.

οχι δέν ειναι ποδηλάτης ...τά απεχθάνεται αυτά ,

μιά χαρά ειναι μέ τήν mercedes του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε aristo με τις ιστορίες σου. Λίγο νωρίς δεν ειναι για Παρασκευή;

 

Αν σοβαρά ήθελες απάντηση για το ειδος του γάμου θα μπορούσες να ρωτήσεις :

 

-Εχει κάποια διαφορά ο πολιτικός απο το θρησκευτικό γάμο όσον αφορά το νομικό-λογιστικό-κληρονομικό στην Ελλάδα;

 

και θα έπερνες την απάντηση "Οχι, είναι απολυτα ισάξια" .

 

Ετσι όμως δε θα γινονταν σουσουρο για τη milf γνωστή σου με τα λεφτά αισθήματα. 

 

Να μάθεις αν ειναι ποδηλάτης, τουλάχιστον να πιάσει το "πέσιμο" απο το "πέσιμο/χέσιμο"

οχι δέν ειναι ποδηλάτης δέν τούς πηγαίνει μέ τίποτα οπως καί πολύς κόσμος ...

ειχε την γυναίκα του στό νοσοκομείο γιά 2 μήνες μέ σοβαρή ασθένεια μέχρι νά φύγει ...

σάν γιατρίνα τής φέρθηκε σάν νά ηταν μητέρα της , σέ σύγκριση μέ αλλες κ αλλους γιατρούς νοσοκόμες κλπ,

την εκτίμησε σάν ανθρωπο κ σάν επιστήμονα (αυτή ουτε καμιά κούκλα ουτε καμιά γυναικάρα ειναι )

εγραψα την ηλικία τους επειδή υπάρχει αυτή η διαφορά μήπως εβρισκαν κάποιο νομικό πάτημα τά ανήψια του ,

απλό ειναι ...αλλά εσύ σάν κουτοπόνηρος ελληνάρας πού εισαι αμέσως εβγαλες τά συμπεράσματά σου...

αυτή ουτε γάμο θέλει ουτε τίποτα ,εχω τή δουλειά μου καί την κόρη μου  λέει συνέχεια ,αυτός την πιέζει γιά γάμο

γιατί ερχονται τά γεράματα κ θέλει φροντίδα κ χαλάλι σου αν μέ προσέξεις μέχρι νά φύγω οπως φρόντισες την γυναίκα μου 

τίς λέει συνέχεια,καλύτερα νά μού τά φάς εσύ παρά τά ανήψια μου πού ουτε μιά φορά δέν εκαναν επίσκεψη στό νοσοκ/είο γιατί

ειχαν κ εχουν σίγουρη κ δεδομένη την περιουσία τού κυρίου στήν τσέπη τους  ...

 

Ε ναι.

Κρίμα να χαλάσουμε την πραγματική αυτή ιστορία.

εντάξει οτι πείς ...

ελα ομως πού ειναι 10000% αληθινή ιστορία  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...