Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Aliexpress, τελωνειο.


SnAk3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

Ειπα εγω για αντοχη ιου; Λεω οτι συντομα θα κλεισουν τα συνορα, οπως γινεται και με τις αλλες χωρες. Οποτε δεν θα ερχονται τα δεματα. Βασικα δεν θα φευγουν καν οι παραγγελιες απο Κινα, αλλα τα λεφτα μια χαρα θα τα παιρνουν οι πωλητες.

Οταν λεω κρουσματα, δεν εννοω να κολλησουμε απο τα κουτια, εννοειται ο ιος δεν κραταει τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα, παρα 1,2 ημερες.

Ποιες χώρες έκλεισαν σύνορα για αποστολή δεμάτων απο Κίνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 minutes ago, spartak1 said:

Ποιες χώρες έκλεισαν σύνορα για αποστολή δεμάτων απο Κίνα;

Αργα ή γρηγορα θα γινει, εαν συνεχισει να εξαπλωνεται ετσι ο ιος παγκοσμιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2020 στις 11:21 ΠΜ, masterone είπε

LX***********NL

Βάλε και τα νούμερα ανάμεσα. Έτσι,πως θα το δούμε; Αν δεν θέλεις να φαίνεται το tracking, στείλε μου προσωπικό μήνυμα

Στις 25/2/2020 στις 6:58 ΜΜ, Rpanagos είπε

Εχετε και εσεις καθυστερησεις σε παραγγελιες απο αρχες του χρονου.
Συγκεκιμμενα εχω μια απο 1/1 και μια απο 4/1 που ειναι αφαντες ακομα.

εχω μιλησει με πωλητες να δω τι μπορει να γινει..και να φανατσειτε ειναι untracked.
Ο δευτερος που εκανε extended αλλες 40 μερες χωρις προιδιποιηση (καλσσικα) και απο την πρωτη παραγγελια περιμμενω απαντηση για να λευτα μου πισω..

Τι να πεις πρωτη φορα εκτος χρονου οι πααγγελιες και εχω κανει ακετες

Έχω παραγγελίες από αρχές Δεκεμβρίου, και είναι ... άφαντες ακόμα! Είναι 3-4 μαζεμένες που μου εστάλησαν με chungwa post (Ταιβανέζικο ταχυδρομείο), και μία με China Post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά,πακέτο μικρής αξίας ήρθε Ελλάδα και μέσα σε 8 μέρες παρέλαβα (δεν πέρασε καν τελωνείο).

 

Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό,πρώτη φορά το βλέπω να μην περνάει κατι από τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/2/2020 στις 10:33 ΜΜ, elpaso1 είπε

Αργα ή γρηγορα θα γινει, εαν συνεχισει να εξαπλωνεται ετσι ο ιος παγκοσμιως.

Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει καμία αναφορά για δέματα πουθενά. Αν έχεις κάποιο σοβαρό link παρέθεσέ το εδώ αδερφέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, η παραγγελία μου απο Aliexpress (αξίας 30ευρώ) που είχε γίνει αρχές Δεκέμβρη (3 Δεκεμβρίου 2019) τελικά δέν χάθηκε και πήρα μήνυμα χθές απο ΕΛΤΑ οτι πρέπει να στείλω απόδειξη αγοράς. 3 Μήνες μετά και θα πρέπει και να πληρώσω παραπάνω. Είχα πληρώσει με κάρτα και όχι Paypal (Ξέρω λάθος). Τί μπορώ να κάνω? Γνωρίζει κάποιος πώς στέλνω απόδειξη απο την τράπεζα Πειραιώς? Μπορώ να αρνηθώ να πληρώσω και να πάρω τα χρήματα μου πίσω κάποια στιγμή?

(RP843768928CN)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tasos_93 είπε

Καλησπέρα, η παραγγελία μου απο Aliexpress (αξίας 30ευρώ) που είχε γίνει αρχές Δεκέμβρη (3 Δεκεμβρίου 2019) τελικά δέν χάθηκε και πήρα μήνυμα χθές απο ΕΛΤΑ οτι πρέπει να στείλω απόδειξη αγοράς. 3 Μήνες μετά και θα πρέπει και να πληρώσω παραπάνω. Είχα πληρώσει με κάρτα και όχι Paypal (Ξέρω λάθος). Τί μπορώ να κάνω? Γνωρίζει κάποιος πώς στέλνω απόδειξη απο την τράπεζα Πειραιώς? Μπορώ να αρνηθώ να πληρώσω και να πάρω τα χρήματα μου πίσω κάποια στιγμή?

(RP843768928CN)

Αν έχεις e banking μπαίνεις… βρίσκεις την συναλλαγή μιας και γνωρίζεις πότε έγινε… βγάζεις μια φωτογραφία – screenshot – print screen την οθόνη και είσαι έτοιμος…

Αν δεν έχεις πας στην Τράπεζα και ζητάς να σου εκτυπώσουν την συναλλαγή ή ακόμα καλύτερα να βγάλεις κωδικούς για e banking… ευκαιρία…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση... Είναι πραγματικότητά ή λάθος μου ότι υπάρχει αποθήκη στην Ισπανία, Πολωνία.... κτλ... Μπορούμε δηλαδή να παραγγείλουμε χωρίς τον φόβο του τελωνείου... και μάλιστα γράφει για δωρεάν αποστολή 😃😃😃😃😃😃

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, IcemanGr71 είπε

Ερώτηση... Είναι πραγματικότητά ή λάθος μου ότι υπάρχει αποθήκη στην Ισπανία, Πολωνία.... κτλ... Μπορούμε δηλαδή να παραγγείλουμε χωρίς τον φόβο του τελωνείου... και μάλιστα γράφει για δωρεάν αποστολή 😃😃😃😃😃😃

Κάποιοι πωλητές δίνουν αυτή την δυνατότητα, για αγορά από διάφορες χώρες.
Συνήθως είναι πιο ακριβά τα προϊόντα ή έχουν και μεταφορικά.

Εξαρτάται από τον πωλητή και δεν μπορεί να ειπωθεί ότι είναι καθολικός κανόνας του Ali.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2020 στις 4:42 ΜΜ, IcemanGr71 είπε

Ερώτηση... Είναι πραγματικότητά ή λάθος μου ότι υπάρχει αποθήκη στην Ισπανία, Πολωνία.... κτλ... Μπορούμε δηλαδή να παραγγείλουμε χωρίς τον φόβο του τελωνείου... και μάλιστα γράφει για δωρεάν αποστολή 😃😃😃😃😃😃

Υπαρχουν αλλα σπανια αποστελουν Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από AliExpress τι συμφέρει περισσότερο;

1. Αγορά σε $ και μετατροπή από την τράπεζα (με χρέωση προμήθειας μετατροπής)
2. Αγορά απευθείας σε

Γνωρίζει κάποιος;

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Από AliExpress τι συμφέρει περισσότερο;

1. Αγορά σε $ και μετατροπή από την τράπεζα (με χρέωση προμήθειας μετατροπής)
2. Αγορά απευθείας σε

Γνωρίζει κάποιος;

Ανάλογα την κάρτα σου...

Αν έχεις Ελληνική τότε συμφέρει να πληρώσεις σε €.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω κάποια πακέτα από αρχές του χρόνου όλα έχουν γράψει πως έχουν φτάσει Ελλάδα αλλά μετά τίποτα.. Τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...