Προς το περιεχόμενο

πλαστα χρηματα απο ΑΤΜ τραπεζας?


apostol1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μηχάνημα ήταν πίσω απο την μπάρα.Δεν είχα πρόσβαση στο μηχάνημα.Δεν χρειάζεται να αναφέρω το όνομα του καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα το πρωι για καταθεση ποσου 90 ευρω (1x50+2x20) σε easy pay Πειραιως ,για πρωτη φορα ειδα στην αποδειξη που σου δινει το μηχανημα οτι "Εχετε εισαγει χαρτονομισματα αμφιβολου ποιοτητας,τα χαρτονομισματα παρακρατηθηκαν συμφωνα με οδηγια της ευρωπαικης τραπεζας".

Απο κατω γραφει "για ελεγχο 1x50 ευρω" δηλαδη στο 50αρικο ειναι το προβλημα,το θεμα ειναι οτι η αποδειξη κατα τα αλλα ειναι κανονικη και απο το winbank μου βλεπω οτι το ποσο υπαρχει ολοκληρο.

Τι παιζει; εγινε τοσο γρηγορα ο ελεγχος και ηταν λαθος οτι ηταν πλαστο η δεν εγινε ακομη και μου πιστωσανε ολο το ποσο μεχρι να γινει ο ελεγχος και να αφαιρεθει;

Θελω να πιστευω το πρωτο.

Επεξ/σία από nikx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikx είπε

Πηγα το πρωι για καταθεση ποσου 90 ευρω (1x50+2x20) σε easy pay Πειραιως ,για πρωτη φορα ειδα στην αποδειξη που σου δινει το μηχανημα οτι "Εχετε εισαγει χαρτονομισματα αμφιβολου ποιοτητας,τα χαρτονομισματα παρακρατηθηκαν συμφωνα με οδηγια της ευρωπαικης τραπεζας".

Απο κατω γραφει "για ελεγχο 1x50 ευρω" δηλαδη στο 50αρικο ειναι το προβλημα,το θεμα ειναι οτι η αποδειξη κατα τα αλλα ειναι κανονικη και απο το winbank μου βλεπω οτι το ποσο υπαρχει ολοκληρο.

Τι παιζει; εγινε τοσο γρηγορα ο ελεγχος και ηταν λαθος οτι ηταν πλαστο η δεν εγινε ακομη και μου πιστωσανε ολο το ποσο μεχρι να γινει ο ελεγχος και να αφαιρεθει;

Θελω να πιστευω το πρωτο.

Το πρώτο δύσκολα, είναι λίγο απίθανο να έκαναν έλεγχο όσο η τράπεζα είναι ανοικτή για το κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα πρεπε να βαρεσει καμπανακι εκεινη την στιγμη η να μου γινει παρακρατηση,να γραψει κατι η οθονη,εδω το ποσο το βλεπω ολοκληρο,αμα παω και το ψωνισω σε ebay τι γινεται,ηταν τοσο καλο το "πλαστο" που πρεπει να το πιασουν στα χερια οι ιδιοι για να το εξακριβωσουν.

Δεν ξερω πφφ, θα δουμε αυριο η σημερα.

Edit:Το 50νταρι θα ξεχωριζει αραγε απο τα υπολοιπα της ημερας ,πως θα ξερουν οτι ειναι το δικο μου..

Επεξ/σία από nikx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nikx είπε

Δεν θα πρεπε να βαρεσει καμπανακι εκεινη την στιγμη η να μου γινει παρακρατηση,να γραψει κατι η οθονη,εδω το ποσο το βλεπω ολοκληρο,αμα παω και το ψωνισω σε ebay τι γινεται,ηταν τοσο καλο το "πλαστο" που πρεπει να το πιασουν στα χερια οι ιδιοι για να το εξακριβωσουν.

Δεν ξερω πφφ, θα δουμε αυριο η σημερα.

Edit:Το 50νταρι θα ξεχωριζει αραγε απο τα υπολοιπα της ημερας ,πως θα ξερουν οτι ειναι το δικο μου..

Μην ανησυχεις την εχω πατησει δυο φορες φετος και την επομενη με πηραν απο την τραπεζα να παω να μου το δωσουν.Το μονο κακο ειναι οτι εχει διαδικασια και εχασα μιση ωρα καθε φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη δεν καταλαβα :)

Nα μου δωσουν ποιο; το πλαστο;

Δεν ξερω αν καταλαβες εγω γραφει το χαρτακι του easy pay οτι τους εβαλα πλαστο και ειναι προς ελεγχο ,δεν μου δωσανε αυτοι πλαστο να παω να το παρω πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2017 στις 5:02 ΜΜ, apostol1s είπε

Ρωταω εαν εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο. Μπορει και τα μηχανηματα της cyta να δεχονται μονο ολοκαινουργια 50ευρα, γιατι φευγοντας μου λεει ο υπαλληλος κανονικο ειναι. Δεν μπορω να καταλαβω. Υπαρχει περιπτωση ΑΤΜ τραπεζας να δωσει χρηματα τα οποια δεν περνανε απο μηχανηματα ελεγχου γνησιοτητας που εχουν τα καταστηματα?

Απίθανο να είναι πλαστό το πιο πιθανό ειναι το μηχάνημα να εχει πρόβλημα, Μου έχει τύχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...