Προς το περιεχόμενο

πλαστα χρηματα απο ΑΤΜ τραπεζας?


apostol1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελλαδαρα και τα μεγαλεία της. Δηλαδή άνθρωπος, πάει να κάνει ανάληψη από ΑΤΜ που κανονικά πρέπει να είναι 100% αληθινά τα χρήματα, μπορεί να βρει και τον μπελά του. Αν είναι δυνατόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γκισέ δεν ξέρω, αλλά στα ΑΤΜ οι Τράπεζες βάζουν μόνο καινούργια κολαριστά χαρτονομίσματα που παραλαμβάνουν από την Τράπεζα της Ελλάδος και όχι μεταχειρισμένα . Και αυτο για να αποφευχθεί το μπλοκάρισμα του μηχανισμού που μετραει και δινει τα λεφτά με αποτέλεσμα να σταματησει να λειτουργεί το ΑΤΜ και να τρεχουν νυχτιάτικα να το φτιαξουν.

Άρα το θεωρώ απίθανο να βρεθεί πλαστό σε ΑΤΜ.

 

Δε παίζει αυτό 

 

Μια χαρά χρησιμοποιημένα χαρτονομίσματα μου έχουν βγάλει αρκετές φορές τα ΑΤΜ... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου έχει τύχει πλαστό, μου έχει τύχει να μου βγάλει το atm κομμένο! Έλειπε μισό πόντο ολόκληρη η δεξιά πλευρά. Η διευθύντρια του κατασμήματος έλεγε ότι αυτό δεν μπορεί να συμβεί....τελικά μου το αντικατέστησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου έχει τύχει πλαστό, μου έχει τύχει να μου βγάλει το atm κομμένο! Έλειπε μισό πόντο ολόκληρη η δεξιά πλευρά. Η διευθύντρια του κατασμήματος έλεγε ότι αυτό δεν μπορεί να συμβεί....τελικά μου το αντικατέστησε...

Εμένα μου έβγαλε κομμένο στη μέση. Ήταν ενωμένο μόνο σε ένα κομμάτι ~1 cm!

 

Ευτυχώς το atm είχε online κατάθεση και το έβαλα αμέσως μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας την πω και εγώ  την εμπειρία μου

 

Εμένα μου φαγε μηχάνημα αυτόματων πληρωμών της Πειραιώς 50ευρωεπειδή το αναγνώρισε ως πλαστό. Κάποια Κα....α υπάλληλος κράτησε τα στοιχεία μου ωστε να το ελέξγουν όταν ανοίξουν το μηχανημα στο τέλος της ημέρας και να με ενημερώσουν.... Φυσικά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση... Έτρεχα και εγώ εκείνη την περίοδο με την δουλειά και δεν είχα τον χρόνο να το κυνηγήσω.

Σε υπόθετα να τα φάει και τα 50 € εύχομαι στην κυρία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε υπόθετα να τα φάει και τα 50 € εύχομαι στην κυρία

Wait, δε φανταζομαι να εννοεις πως βγηκε ενδειξη οτι το 50ευρω δεν ηταν πλαστο και η υπαλληλος μετα την καταμετρηση ειπε "Μην το αγγιξει κανεις, αυτο θα το κρατησω εγω για μπονους" φαση.

 

Υποθετω το 50ευρω θα βγηκε πλαστο, γι'αυτο (κακως φυσικα) δε σε ενημερωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας την πω και εγώ  την εμπειρία μου

 

Εμένα μου φαγε μηχάνημα αυτόματων πληρωμών της Πειραιώς 50ευρωεπειδή το αναγνώρισε ως πλαστό. Κάποια Κα....α υπάλληλος κράτησε τα στοιχεία μου ωστε να το ελέξγουν όταν ανοίξουν το μηχανημα στο τέλος της ημέρας και να με ενημερώσουν.... Φυσικά ούτε φωνή, ούτε ακρόαση... Έτρεχα και εγώ εκείνη την περίοδο με την δουλειά και δεν είχα τον χρόνο να το κυνηγήσω.

Σε υπόθετα να τα φάει και τα 50 € εύχομαι στην κυρία 

 

facts

α) Κάποιο μηχάνημα ΚΑΣ σου έφαγε κάποιο χαρτονόμισμα διότι το βρήκε ως πλαστό (και 99,9% ήταν),

β) Κάποια υπάλληλος της τράπεζας κράτησε τα στοιχεία σου ώστε να το ελέγξουν και να σε ενημερώσουν,

γ) Δεν σε ενημέρωσαν ακόμη, όπως λες, αλλά

δ) Ούτε εσύ μπήκες στον κόπο να ρωτήσεις για κάτι που είναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ θέμα διότι έτρεχες και δεν είχες χρόνο, και τώρα

ε) Ευχεσαι η άλλη να τα φάει σε υπόθετα επειδή εσύ είσαι ανεύθυνος και δεν έχεις ρωτήσει ακόμη τι συμβαίνει..

(φαντάζομαι ούτε τώρα έχεις ρωτήσει διότι ακόμη τρέχεις..)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έβγαλε κομμένο στη μέση. Ήταν ενωμένο μόνο σε ένα κομμάτι ~1 cm!

 

Ευτυχώς το atm είχε online κατάθεση και το έβαλα αμέσως μέσα.

Και το δέχτηκε κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...