Προς το περιεχόμενο

πλαστα χρηματα απο ΑΤΜ τραπεζας?


apostol1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πουρμπουαρ σε ντελίβερι. Γιατί έτσι μας αρέσει!

 

Μόνο στην περίπτωση που δεν θα σου ξανακάνει delivery το ίδιο μαγαζί/ο ίδιος ντελιβεράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στην περίπτωση που δεν θα σου ξανακάνει delivery το ίδιο μαγαζί/ο ίδιος ντελιβεράς.

Γιατί θα θυμάται από ποιον πήρε το πλαστό; (Αν το βρει κιόλας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θα θυμάται από ποιον πήρε το πλαστό; (Αν το βρει κιόλας).

 

Μια και μιλάμε για χαρτονομίσματα που προέρχονται από ΑΤΜ(20άρια - 50άρια) φαντάζομαι πως ναι, δεν νομίζω να παίρνουν τέτοια φιλοδωρήματα καθημερινά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μιλάμε για χαρτονομίσματα που προέρχονται από ΑΤΜ(20άρια - 50άρια) φαντάζομαι πως ναι, δεν νομίζω να παίρνουν τέτοια φιλοδωρήματα καθημερινά.

Σωστά, έγραψε πορμπουάρ αλλά το προσπέρασα και νόμισα ότι έγραψε απλά να πληρώσει την παραγγελία με αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, έγραψε πορμπουάρ αλλά το προσπέρασα και νόμισα ότι έγραψε απλά να πληρώσει την παραγγελία με αυτά :)

 

Αθωε zio , θα το θυμαται. :-D

 

Η πλακα ειναι οταν μερικοι...εμπειρογνωμονες κανουν  ελεγχο με τα ματια.Μου κοιταζε το πενηνταρικο ενας ψιλικατζης,το ειχε βαλει στο φως και το..ελεγχε.Με τσατισε.Κοιταζα μετα ενα προς ενα , μπροστα του, το 20ρικο το δεκαρικο το ταληρο στο φως , ''μετραγα '' και το βαρος των κερματων στο χερι μου ενω οι αλλοι πελατες περιμεναν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 50ευρο το παλιό εαν δεν ειναι φουλ γνήσιο και ανάγλυφο δεν περνάει σε απλό μαγαζί,γιατι το ελέγχουν και με το χέρι.Ασε που όταν εμφανίζεσαι με 50ευρο επικρατεί πανικός.Παλια πριν την κρίση είχα χαλάσει 100ευρο σε περίπτερο χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε δώσει πλαστό 20 ευρώ η υπάλληλος στο Μετρό όταν είχα πάει να ανανεώσω την κάρτα απεριορίστων διαδρομών..εννοείται πως το πήρα χαμπάρι κατόπιν εορτής..τελικά κάπου το σκότωσα..από τότε μόνο με κάρτα κυκλοφορώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρίνεις τα ζεστά μετρητά με την κάρτα.Αλλο το ενα άλλο το άλλο.

 

 

Έχεις δίκιο, δεν έχω ακούσει ποτέ να πιάσουν κάποιον και να τον κάνουν δημοσίως ρεζίλι μέσα στην τράπεζα επειδή η κάρτα του ήταν πλαστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, δεν έχω ακούσει ποτέ να πιάσουν κάποιον και να τον κάνουν δημοσίως ρεζίλι μέσα στην τράπεζα επειδή η κάρτα του ήταν πλαστή.

Πολλα καταστηματα δεν δεχονται τις καρτες, ομως τα μετρητα τα δεχονται ολοι. Πηρα καφε απο κεντρικο μαγαζι αλυσιδα της πατρας,δινω την καρτα και μου λεει δεν την περναμε γιατι εχουν γινει πολλα περιεργα περιστατικα με αυτου του ειδους των ανεπαφων πληρωμων.Τελικα ποτε μου δεν καταλαβα γιατι δεν την δεχτηκαν.Μηπως επρεπε να αγορασω προιοντα αξιας 30ευρο + που χρειαζεται pin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα καταστηματα δεν δεχονται τις καρτες, ομως τα μετρητα τα δεχονται ολοι. Πηρα καφε απο κεντρικο μαγαζι αλυσιδα της πατρας,δινω την καρτα και μου λεει δεν την περναμε γιατι εχουν γινει πολλα περιεργα περιστατικα με αυτου του ειδους των ανεπαφων πληρωμων.Τελικα ποτε μου δεν καταλαβα γιατι δεν την δεχτηκαν.Μηπως επρεπε να αγορασω προιοντα αξιας 30ευρο + που χρειαζεται pin?

 

Και γιατί απλά δεν πέρασε την κάρτα κανονικά και όχι ανέπαφα;

 

Επίσης οι συναλλαγές >25€ απαιτούν pin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...