Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 7 ξεπερνά σε πωλήσεις το iPhone 8 στην Αμερική


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι  θα το κρατησεις για την συλλογη σου το 7 plus 128  δεν θα το πουλησεις?

Τελος παντων καταλαβες το point μου .

Όχι θα το δώσω στην γυναίκα μου που ταλαιπωρείται με ένα OnePlus 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε καλέ. καλά καλά δεν βγήκε.

 

Πολύ λογικό μου φαίνεται αυτό που συμβαίνει. Γιατί να σκάσω ένα κάρο λεφτά για ένα κινητό που θα γίνει "παλιο" σε έναν μήνα, και δεν έχει τεράστιες διάφορες με το προηγούμενο μοντέλο. Και δεν βάζω λίγα ακόμα να πάρω το καινούργιο? Ακόμα απορώ γιατί το πουλάνε το 8.

 

γιατί θα είσαι γκόμενα Β' κατηγορίας. :P

υπάρχουν 2 κατηγορίες:

-αυτοί που αγοράζουν καθαρά για τη μόστρα

-και αυτοί που αγοράζουν για την μόστρα και επειδή είναι μια πολύ δυνατή συσκευή.

ο 2ος δεν ενδιαφέρεται να πάρει το 8. και το 7 πάνω κάτω το ίδιο δυνατό είναι. ένα facebook messenger το τρέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πουλησα το 7 plus εδω κι με 100 ε παραπανω πηρα το 8 plus . Πολυ καλο κινητο κι με σημαντικες βελτιωσεις , ηχεια - επεξεργαστης - καμερα . 

 

ήχος: ναι λες και ακούτε όλη μέρα μουσική. λες και το 7 έχει τραγικο ηχειο. λες και λες και.

cpu: περιττός (όπως και σε άλλες εταιρείες). αφού στο τέλος ένα messenger θα έχεις και θα τραβάς φωτο.

κάμερα: τι 7 τι 8 κλαιν μαιν. βγάζουν και τα 2 σουπερ φωτογραφίες. και αν σε ενδιαφέρει για πιο advanced καταστάσεις αγοράζεις κανονική φωτογραφική και όχι κινητό.

 

σταματήστε βρε παιδιά να συγκρίνετε με βάση τους πόρους. και που έχουν 4-6-8 πυρήνες τι να τους κάνεις? σημασία έχει το ΛΣ. και η αππλε είναι μπροστά σε αυτό. αφήστε την σαμσουνγκ να δίνει performance που δεν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ λογικο παντως. Το 7 ξεκινα απο 32 gb οποτε στην συνειδηση του κοσμου, συγκρινουν το φρεσκο 8 (64gb) με το 7 (128 gb) τα οποια πανω κατω εχουν τα ιδια χρηματα.

Στο τελος της ημερας η Apple ειναι κερδισμενη διοτι προφανως βγαζει περισσοτερα χρηματα απο το 7 αντι για το 8, οταν πουλα περσυνο μοντελο στα ιδια χρηματα, ενω παραλληλα η ανυπομονησια του κοσμου αφαιρει πιθανουν αγοραστες του 10, το οποιο εχει προβληματα (εσκεμμενα η οχι δεν γνωριζω) στον ρυθμο παραγωγης, επομενως θα ειναι μικροτερο το κακο οταν κυκλοφορησει.

 

Παραλληλα μονοπωλει (θετικα η αρνητικα το ιδιο ειναι) το ενδιαφερον.

 

Για οποιον νομιζει δλδ πως η Apple δεν εχει προδιαγραψει το επιχειρηματικο μοντελο που τρεχει., και νομιζει πως ακολουθει λαθος στρατηγικη. Ολοι στην παγιδα της εχουμε πεσει, απλα καποιοι το κανουν συνειδητα και καποιοι οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται, μια ενδιαφέρουσα προσέγγιση για την αιτιολογία ύπαρξης του iPhone 8, από πλευράς marketing

 

https://seekingalpha.com/article/4112991-apple-decoy-pricing-iphone-x

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άχρηστη είναι η ασύρματη φόρτιση συν το ότι χρειάζεται κάποιος να καταβάλει το κόστος αγοράς ασύρματης βάσης. Επίσης η Apple θα κάνει χρυσές δουλειές από πεσίματα iPhone και αντικαταστάσεις του πίσω μέρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πολλοί άνθρωποι ασχολούνται με ανθρώπους που δεν ξέρουν, για το που ξοδεύουν τα χρήματα που δεν τους ανήκουν.

Και θα προσθέσω και για αγαθά που δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσουν

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουν καινουρια κινητά κ παντού ακούω για κάμερα. Με 1200€ περνώ μια πολύ καλή φωτογραφική η μια πιο μέτρια κ μια go pro παράδειγμα αντί του iPhone x κ κρατάω το "παμπάλαιο" iPhone 6s. Δηλαδή το iPhone 6s Plus που έχω πόση μεγάλη διαφορά θα δει το μάτι του άλλου όταν ανεβάσω φωτογραφία στο φβ κ ινστα; θα δει η κοπέλια ότι έχω το Χ κ θα πει δες επιδόσεις στην φωτογραφία αυτή ;; :P
Δεν βλέπω να χρειάζεται καινούριο κινητό ανα χρόνο μόνο αν ΘΕΛΩ κινητό κ φυσικά όταν το μήλο βγάλει αναβάθμιση που θα κάνει να κολλάει το καινοτόμο προηγούμενης γενιας κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πολλοί άνθρωποι ασχολούνται με ανθρώπους που δεν ξέρουν, για το που ξοδεύουν τα χρήματα που δεν τους ανήκουν.

ας τα ξοδευουν οπου θελουν αλλα βουβα οχι για ποζεριλικι αλλιως το θελουν το κραξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...