Προς το περιεχόμενο

Philips ξυριστική μηχανή ή trimmer με 19.90 ευρώ


Metaksas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ βάζω βενζίνη στη Shell και μόνο και μπορεί να μην είναι προσφορά, αλλά στο 20αρικο δεν βλέπω και κάτι καλύτερο.

 

Συνεπώς λες ότι στην σκάλα 1-2 που ξυρίζομαι εγώ, θα με βολέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 20αρικο δεν βλέπω εδω τωρα κάτι καλύτερο , ειδικα στα ξορισμένα νησιά . Εγω στη μεση του πουθενα μαυρα μεσανυχτα εβαλα και υαλοκαθαριστηρες με 50% εκπτωση  και τις μηχανες οποτε μιά χαρά  :-D  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει μια παρόμοια philips και η μπαταρία της χάλασε πολύ γρήγορα. Σκεφτόμουν αν ξαναπάρω ξυριστική να πάρω ρεύματος αλλά αυτή τη σκέφτομαι... Θα ήθελα να έχει και κόφτη για τις φαβορίτες όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρωσω , σε μερικα πρατηρια αμα λες και κανα καλημερα με τα  παιδια με 20 ευρο βενζινη στα δινουνε . Μπορει και τα 2 ..........

 

Εγώ πήγα με το ποδήλατο και του είπα να μου δώσει δύο ξυριστικές μηχανές γιατί δεν έχω αυτοκίνητο και η γυναίκα μου βάζει βενζίνη  στη Κηφισιά. Σε ένα λεπτό τις είχα στα χέρια μου. Το πρατήριο είναι στην Αχαρνών...

 

Σημ. Το κακό είναι ότι δεν δουλεύει κατά τη διάρκεια της φόρτισης, σε αντίθεση με τη Philips HQ6990 που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις καμιά ώρα για να κάνεις γένια 7 χιλιοστά, για ξύρισμα είναι οκ...

Για μαλλιά μην το προσπαθήσεις καν....

H silver crest που βγάζουν τα lidl ανά διαστήματα είναι 5 κλάσεις πάνω, θα μπορούσαν να είναι και επαγγελματικές....

Είχα την phillips και πήρα την silver crest και δεν το μετάνιωσα....

Αν βαριέσαι να ξυρίζεσαι με ξυραφάκι και θες μηχανή πάρ' την, διαφορετικά δεν την προτείνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα με το ποδήλατο και του είπα να μου δώσει δύο ξυριστικές μηχανές γιατί δεν έχω αυτοκίνητο και η γυναίκα μου βάζει βενζίνη στη Κηφισιά. Σε ένα λεπτό τις είχα στα χέρια μου. Το πρατήριο είναι στην Αχαρνών...

εγώ εδώ που ζω τα δυο πρατήρια shell που υπάρχουν δεν τις φέρανε :( , όπως και γενικά τίποτα από αυτά που βγάζει ηshell δεν φέρνουν! Απορώ πως και δεν τους υποχρεώνει να φέρνουν όλοι!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ εδώ που ζω τα δυο πρατήρια shell που υπάρχουν δεν τις φέρανε :( , όπως και γενικά τίποτα από αυτά που βγάζει ηshell δεν φέρνουν! Απορώ πως και δεν τους υποχρεώνει να φέρνουν όλοι!

 

Φέρνουν μόνο τα εταιρικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ξυριστική μάλλον αξίζει για κάποιον που ψαχνόταν γιατί είναι πιο ακριβή από το trimmer.

 

Το trimmer κάνει στα 28-30 ευρώ. Οπότε απλά κερδίζεις 8-10 ευρώ (ή μάλλον λιγότερα γιατί σε αναγκάζει να βάλεις την ακριβή v-power).

 

Το έχω το trimmer είναι αξιοπρεπές, αν και όχι στην ίδια ποιότητα με τις πιο ακριβές philips  (έχω την κουρευτική Philips QC 5570 που είναι τέλεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις καμιά ώρα για να κάνεις γένια 7 χιλιοστά, για ξύρισμα είναι οκ...

Για μαλλιά μην το προσπαθήσεις καν....

H silver crest που βγάζουν τα lidl ανά διαστήματα είναι 5 κλάσεις πάνω, θα μπορούσαν να είναι και επαγγελματικές....

Είχα την phillips και πήρα την silver crest και δεν το μετάνιωσα....

Αν βαριέσαι να ξυρίζεσαι με ξυραφάκι και θες μηχανή πάρ' την, διαφορετικά δεν την προτείνω....

εχω μια απο τα λιντ silver crest την εχω 2,5 χρονια και σκεφτομουν μηπως και την αλλαζα!Αλλα θα μεινω με αυτη εως εχει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημ. Το κακό είναι ότι δεν δουλεύει κατά τη διάρκεια της φόρτισης, σε αντίθεση με τη Philips HQ6990 που έχω.

 

Αν είναι φορτισμένη μερικώς και την βάλω στην πρίζα δεν θα δουλεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώσω και εγώ μερικές οδηγίες για την ξυριστική μηχανή με βάση την εμπειρία μου.

Αρχικά να πω ότι είναι η 2η στην συλλογή μου μηχανή ,έχοντας μια Remington με 2 κεφαλές αρκετά χρόνια! και πραγματικά έχω να πω τα καλύτερα για εκείνη ( τόσο για την ποιότητα κατασκευής όσο και για την ευχρηστία ) .

Επειδή πρέπει να αντικατασταθεί λόγο μπαταρίας θεώρησα ότι αυτή είναι μια αξιόλογη λύση! Ωστόσο:

Διαπίστωσα ότι η παλιά είναι βολικότερη σε σημεία όπως φαβορίτες & μουστάκι σε σχέση με αυτήν του θέματος που έχει περισσότερο όγκο και έτσι κάνει κάπως δύσκολες στο ξύρισμα εκείνες τις περιοχές του προσώπου. Καθώς και η  ποιότητα κατασκευής είναι από πλαστικό! πράγμα που την κάνει λίγο ψεύτικη στο χέρι ,  η παλιά είναι μεταλλική ( και την είχα πάρει στην ίδια τιμή 22€ τότε κάπου στο 2010).

Στα θετικά τώρα έγιναν 2 δοκιμές ... την δεύτερη φορά με Σκληρά γένια ημερών τα οποία ξύρισε μεν αλλά με διπλά και τριπλά περάσματα οπότε από θέμα χρόνο δεν τα πήγε καλά. 

 

Για 20€ δεν είναι άσχημη δεδομένου ότι δεν βλέπω να υπάρχουν στην αγορά πολλές εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα , αλλά μέχρι εκεί... τα 48€ που έχει είναι πραγματικά αστεία τιμή.

Αν αξιολογηθεί το προϊόν με βάση τωρινή τιμή skroutz ( που είναι και το σωστό ) και όχι πόσο το πήρα εγώ!  θα πρέπει να έχει πιθανόν αρνητική κριτική γιατί σε αυτήν την τιμή  δεν προσφέρει τίποτα περισσότερα από όλες εκείνες που κάνουν τα ίδια ή και λιγότερα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

H silver crest που βγάζουν τα lidl ανά διαστήματα είναι 5 κλάσεις πάνω, θα μπορούσαν να είναι και επαγγελματικές....

Είχα την phillips και πήρα την silver crest και δεν το μετάνιωσα....

 

 

Οταν λετε για silver crest λογικα δεν θα λετε για αυτην https://i.imgur.com/fpL9ywu.jpg  γιατι ειχα δυο και μου χαλασανε μεσα σε δυο τρεις μηνες! (ασε που δεν εκοβε και σωστα)

Τωρα  απο silver crest εδω και κανα χρονο εχω αυτη https://i.ytimg.com/vi/D3TgOztC328/maxresdefault.jpg και δουλευει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οταν λετε για silver crest λογικα δεν θα λετε για αυτην https://i.imgur.com/fpL9ywu.jpg  γιατι ειχα δυο και μου χαλασανε μεσα σε δυο τρεις μηνες! (ασε που δεν εκοβε και σωστα)

Τωρα  απο silver crest εδω και κανα χρονο εχω αυτη https://i.ytimg.com/vi/D3TgOztC328/maxresdefault.jpg και δουλευει μια χαρα

Για κουρευτική μηχανή λέω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...