Προς το περιεχόμενο

[Οδηγός PS4] GameSharing - Πώς να μοιράζεστε τα ψηφιακά σας παιχνίδια με τον κολλητό σας!


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, modechristo_13 είπε

Παιδιά θέλω να κάνω το ίδιο πράγμα αλλά να περάσω τα παιχνίδια σε εξωτερικό σκληρό δίσκο γίνεται??

Δεν βλέπω το λόγο να μην γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, modechristo_13 είπε

φανταζομαι οταν κατεβαζεις ενα παιχνιδι γενικα απο ps plus...
αν εχεις εξωτερικο σκληρο σε ρωταει που θες να το αποθηκευσεις?

Δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν το γνωρίζω. Φαντάζομαι ή θα σε ρωτάει, ή θα πρέπει από πριν να το έχεις ορίσει από τις ρυθμίσεις του συστήματος.
Αλλά καλύτερα να απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν το γνωρίζω. Φαντάζομαι ή θα σε ρωτάει, ή θα πρέπει από πριν να το έχεις ορίσει από τις ρυθμίσεις του συστήματος.
Αλλά καλύτερα να απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα.

Αυτο που είπε ο συνάδελφος που εχω σε bold.

Και μετά βέβαια μπορείς να επιλέξεις μετακίνηση απο τον εσωτερικό στον εξωτερικό ή το αντίθετο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παρακαλώ θα ήθελα την βοήθειά σας αν αυτό είναι εφικτό.Ρωτάω ως γονέας ανηλίκου και αφορά λογαριασμό σε PSN για το FORTNITE.Όπου παρατηρήθηκε τις τελευταίες μέρες κάποιος/α άλλος να χρησιμοποιεί το λογαριασμό μου χρησιμοποιώντας v bucks κλπ σε ώρες  που εγώ δεν χρησιμοποιώ.Μήπως γνωρίζετε που πρεπει να απευθυνθώ και τι πρέπει να κάνω, έχοντας μηδενική εμπειρία από αυτά τα ζητήματα.Θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση από εσάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά. Ακολούθησα τα βηματα κανονικά αλλα οταν πάω να παιξω τα παιχνιδια απο το δικο μ προφίλ μου τα δείχνει κλειδωμένα. Και έτσι μπαινω απο το προφίλ του φίλου μ και τα παίζω. Γιατι το κανει αυτο και πως μπορώ να το φτιάξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, manakara13 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Ακολούθησα τα βηματα κανονικά αλλα οταν πάω να παιξω τα παιχνιδια απο το δικο μ προφίλ μου τα δείχνει κλειδωμένα. Και έτσι μπαινω απο το προφίλ του φίλου μ και τα παίζω. Γιατι το κανει αυτο και πως μπορώ να το φτιάξω; 

Κάτι κάνεις λάθος.
Αν πας να παίξεις στο δικό σου PS και σου δείχνει τα παιχνίδια κλειδωμένα σημαίνει ότι δεν έβαλες τον λογαριασμό του φίλου σου σαν Primary στην κονσόλα σου.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι εχεις κανει λαθος φιλε,οπως γραφει και ο φιλος απο πανω...Ο οδηγος λειτουργει αριστα,το εκανα πριν μια 15 μερες...Κανε παλι τη διαδικασια αργα αργα και θα γινει η δουλεια.Καπου το χανεις με τα primary account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως κάτι έχεις κάνει λάθος. 

Κι εγώ το έχω κάνει και δουλεύει άψογα. 

Η ουσία είναι ότι πρέπει να κάνεις primary psn acc το δικό σου profile στη κονσόλα του φίλου σου και αυτός να κάνει το αντίστροφο δηλαδή το δικό του psn id profile primary στη δική σου κονσόλα. 

 

Και αυτό το σκηνικό είναι απόλυτος νόμιμο και επιτρεπτό από την ίδια την Sony αφού και η ίδια έχει οδηγό για το πως να το κανεις στο site της. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημερα.

Εκανα με  τον κολλητο μου ολη τη διαδικασια gameshare και δουλευει αψογα.

Το θεμα ειναι οτι ο φιλος μου εχει το  AC creed deluxe,  και εγω την απλη εκδοση και θελω να κατεβασω τα expansion του παιχνιδιου.

Το παιχνιδι δεν εμφανιζεται στο library του επειδη το εχω και εγω, και πρεπει να το κατεβασω τα expansion μεσω του ps+  και μου ζηταει επιβεβαιωση της πιστωτικης του, παροτι το εχει αγορασμενο.

Εμφανιζει ενα μυνημα και λεει επειδη ειναι αλλη κονσολα να κανω επιβεβαιωση της καρτας. Υπαρχει καποιος τροπος να παρακαμψουμε την επιβεβειβση της καρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
9 λεπτά πριν, petran91 είπε

Οχι.

επισης προσεξε αν πας να αλλαξεις τους accounts που ειναι συνδεδεμενοι, θελει 6 μηνες για να σου δωσει δικαιωμα να απενεργοποιησεις  2η φορα τη κονσολα...Δεν μπορεις να αλλαζεις συνεχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

επισης προσεξε αν πας να αλλαξεις τους accounts που ειναι συνδεδεμενοι, θελει 6 μηνες για να σου δωσει δικαιωμα να απενεργοποιησεις  2η φορα τη κονσολα...Δεν μπορεις να αλλαζεις συνεχεια...

Αυτό ισχύει μόνο αν το κάνεις από το Site. Μέσα στην κάθε κονσόλα μπορείς να το κάνεις όσο θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδια.Μιας και μετα απο τοσα χρόνια λεω να κανω για πρωτη φορά gameshare με τον αδερφο μου, θελω να ρωτησω το εξης. Κανω τη διαδικασια οπως ειπατε κανονικά βήμα βημα. Μετα να υποθεσω οτι για οσο διάστημα θελω να παιζω ενα συγκεκριμένο παιχνιδι που το εχει αγοράσει στο λογαριασμό του ο αδερφος μου θα πρέπει να εχω συνεχως το λογαριασμό του στη κονσολα μου ως primary και το δικο μου secondary ετσι; Γιατι διαφορετικά θα μου φαίνεται κλειδωμενο;  Επισης, αν θελει ο αδερφος μου μετα απο αυτη τη διαδικασία να αγοράσει ενα παιχνίδι στο λογαριασμό του θα πρέπει να τον κανει παλι primary στη κονσολα του και μετα για να το παρω εγω θα πρέπει παλι να κάνουμε ολη τη διαδικασία;

Επεξ/σία από alexsoti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...