Προς το περιεχόμενο

[Οδηγός PS4] GameSharing - Πώς να μοιράζεστε τα ψηφιακά σας παιχνίδια με τον κολλητό σας!


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ έγιναν όλα τα βήματα σωστά και λειτουργεί μια χαρά!

Να'σαι καλά φίλε petran91!

k_dinos μπορεί αυτός να είναι ο λόγος που δεν ασχολήθηκαν με πάθος να κάνουν jailbrake στο 4 κ αντίστοιχα στο xbox να υποθέσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγόρασα λογαριασμό φίλου με παιχνίδια και ps plus συνδρομή, άλλαξα τα πάντα μέχρι και την συσκευή του άλλαξα (που μπορείς ανά εξάμηνο να την αλλάξεις).

Έχω την εξής ερώτηση, primary είναι ο λογαριασμός του και secondary ο δικός μου, πρέπει κάθε φορά που θα μπαίνω από τον ένα λογαριασμό στον άλλον να αποσυνδέομαι από τον προηγούμενο;

Δεν μοιράζομαι τίποτα με κανέναν άλλον απλά έχω 2 διαφορετικούς λογαριασμούς στην κονσόλα μου και μόνο σε αυτή, έναν primary και έναν secondary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, jpil είπε

Αγόρασα λογαριασμό φίλου με παιχνίδια και ps plus συνδρομή, άλλαξα τα πάντα μέχρι και την συσκευή του άλλαξα (που μπορείς ανά εξάμηνο να την αλλάξεις).

Έχω την εξής ερώτηση, primary είναι ο λογαριασμός του και secondary ο δικός μου, πρέπει κάθε φορά που θα μπαίνω από τον ένα λογαριασμό στον άλλον να αποσυνδέομαι από τον προηγούμενο;

Δεν μοιράζομαι τίποτα με κανέναν άλλον απλά έχω 2 διαφορετικούς λογαριασμούς στην κονσόλα μου και μόνο σε αυτή, έναν primary και έναν secondary.

Κάνε και τον λογαριασμό σου primary και παίζε από όποιον λογαριασμό θέλεις τα παιχνίδια. Εφόσον και οι 2 λογαριασμοί δουλεύουν μόνο στη δική σου κονσόλα, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Επεξ/σία από petran91
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, jpil είπε

Μπορούν να υπάρχουν 2 primary λογαριασμοί σε μια κονσόλα;

Ναι.
1 λογαριασμός δεν μπορεί να είναι primary σε 2 κονσόλες. Όμως σε μία κονσόλα μπορούν να είναι Primary πολλοί λογαριασμοί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Κάνω game share με τον αδερφό μου απο το ίδιο modem(ip).Σχεδόν όλα τα games έχουν αγοραστεί στο account του αδερφού μου όπως και το Plus το οποίο μοιράζεται επίσης.

Βολικό το ψηφιακό,δεν ταλαιπωρείται το laser και δεν αλλάζεις cd αλλά αν γίνει στραβή θα χάσω πολλά χρήματα.Εχω 2 σε cd λόγω special edition(Uncharted 4),Digibook edition(Rise of the Tomb Rider)τα 2 απλά Wolfstein και το Tekken 7.Τα υπόλοιπα 2-3 cd τα πούλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τη στιγμή που σου δίνει το δικαίωμα η ίδια η sony να το κάνεις και δεν είναι κάτι το παράνομο γιατί να υπάρχει κίνδυνος μπαν αν κατά λάθος ή εξεπίτηδες δοκιμάσουν να συνδεθούν και οι 2 κονσόλες από τον ίδιο λογαριασμό ταυτόχρονα?

Απλά θα συνδεθεί κανονικά όποιος προλάβει και ο άλλος δεν θα μπορέσει, πάντα με τον ίδιο λογαριασμό έτσι.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Από τη στιγμή που σου δίνει το δικαίωμα η ίδια η sony να το κάνεις και δεν είναι κάτι το παράνομο γιατί να υπάρχει κίνδυνος μπαν αν κατά λάθος ή εξεπίτηδες δοκιμάσουν να συνδεθούν και οι 2 κονσόλες από τον ίδιο λογαριασμό ταυτόχρονα?

Απλά θα συνδεθεί κανονικά όποιος προλάβει και ο άλλος δεν θα μπορέσει, πάντα με τον ίδιο λογαριασμό έτσι.


Είναι καθαρά προσωπική άποψη αυτό μιας και στο δικό μου μυαλό δεν υπάρχει άλλος τρόπος να σε "τσακώσουν" τόσο ευθέως.

Και αυτό γιατί δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι είναι 100% "νόμιμο", για να μην πάρω κανένα στο λαιμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2017 στις 11:47 ΠΜ, petran91 είπε

Κοίτα, δεν υπήρχε περίπτωση να πάρεις τηλ την σονι και να σου πει ότι επιτρέπεται. Ενα παιχνίδι αγοράζεται από έναν και τέλος.
Σε βόλτα σε φόρουμς του εξωτερικού είδα 2-3 να λένε ότι έχουν ρωτήσει τη Σονι με τηλέφωνο και τους είπαν ότι επιτρέπεται αλλά μόνο μέσα στο ίδιο σπίτι.

Δεν σε αμφισβητώ, απλώς η εντύπωση που μου έχει δωθεί έως τώρα είναι ότι ακόμα και παράνομο να είναι, η σόνι δεν ασχολείται με αυτό. Βέβαια μπορεί να έρθει ξαφνικά το κεραμίδι, οπότε γι αυτό ο καθένας ό,τι κάνει, το κάνει με δική του ευθύνη :)

Νομίζω ότι δεν απαγορεύεται αφού δεν αναφέρεται πουθενά ότι κάτι τέτοιο ειναι παράνομο ούτε ότι το απαγορεύει η ίδια η sony.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εννοείτε ότι επιτρέπεται αφού δίνει και οδηγίες για το πως να το κάνεις η ίδια η Sony.

Αν δεν επιτρεπότανε για ποιο λόγο να δίνει οδηγίες στο επίσημο site της η sony

https://www.playstation.com/el-gr/explore/ps4/features/share-play/


Άλλο το share play, άλλο η διαδικασία που περιγράφω.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εξαιρετικο thread και πολυ υποβοηθητικο!

 

Μια ερωτηση. Πρεπει να ειμαι online για να παίξω το παιχνιδι σε offline mode αφότου εχει κατεβει το game κανονικά? Πχ εχω κατεβασει ενα παιχνιδι απο λογαριασμο του φιλου μου και παω να παιξω ΟΧΙ online εννοειται, αν δεν εχω ιντερνετ παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...