Προς το περιεχόμενο

[Οδηγός PS4] GameSharing - Πώς να μοιράζεστε τα ψηφιακά σας παιχνίδια με τον κολλητό σας!


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, galaxianos είπε

Καλησπέρα, θέλω να κάνω την εξής ερώτηση . Έχω το ps4 pro με 2 λογαριασμούς (ο ένας ps plus) και πήρα και το ps5 . Οι 2 κονσόλες στο ίδιο σπίτι και wi fi . Θέλει το ένα παιδί να παίξει ένα παιχνίδι αγορασμένο online και το άλλο από την άλλη κονσόλα online και αυτός αλλά να συμμετέχει και αυτός στο online παιχνίδι του άλλου (δεν γίνεται νομίζω στην ίδια κονσόλα να παίζουν 2 λογαριασμοί online σε κάποια παιχνίδια ) Εγω τι πρέπει να κάνω για να είναι και οι 2 κονσόλες ενεργές με τα ίδια παιχνίδια του απλού λογαριασμού αλλά και του plus ; Ευχαριστω 

Στην μία κονσόλα θα βάλεις ως Primary μόνο τον λογαριασμό που έχει τα αγορασμένα (ή/και τη συνδρομή plus) αλλά σε αυτήν θα παίζετε μόνο από τον άλλον λογαριασμό που θα τον έχετε ως secondary.
Στην άλλη κονσόλα τους βάζεις ανάποδα (δηλαδή αυτόν που έβαλες secondary στην άλλη κονσόλα, βάζεις εδώ primary και το αντίστοιχο για τον δεύτερο λογαριασμό) και παίζετε από αυτόν που έχει τα αγορασμένα.
Πιο απλά:

PS5: Aaccount -> Primary , Baccount -> Secondary, παίζουμε από το Baccount
PS4: Aaccount -> Secondary, Baccount ->Primary, παίζουμε από το Αaccount

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, petran91 είπε

Στην μία κονσόλα θα βάλεις ως Primary μόνο τον λογαριασμό που έχει τα αγορασμένα (ή/και τη συνδρομή plus) αλλά σε αυτήν θα παίζετε μόνο από τον άλλον λογαριασμό που θα τον έχετε ως secondary.
Στην άλλη κονσόλα τους βάζεις ανάποδα (δηλαδή αυτόν που έβαλες secondary στην άλλη κονσόλα, βάζεις εδώ primary και το αντίστοιχο για τον δεύτερο λογαριασμό) και παίζετε από αυτόν που έχει τα αγορασμένα.
Πιο απλά:

PS5: Aaccount -> Primary , Baccount -> Secondary, παίζουμε από το Baccount
PS4: Aaccount -> Secondary, Baccount ->Primary, παίζουμε από το Αaccount

Με PS4 και PS5 δεν χρειαζεται αυτό. Μπορουν και τα δυο να ειναι primary. Αυτο που λες ειναι όταν εχεις 2 ιδιες κονσολες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2023 στις 2:23 ΜΜ, vorlon68 είπε

Με PS4 και PS5 δεν χρειαζεται αυτό. Μπορουν και τα δυο να ειναι primary. Αυτο που λες ειναι όταν εχεις 2 ιδιες κονσολες.

Αυτο παρατηρησα και εγω . Τελικα παιζουν και οι 2 μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα σε όλους, θα πάρω από φίλο ένα ps5 και έχει μερικά κατεβασμένα games μέσα στον λογαριασμό του. Μπορώ με κάποιον τρόπο να έχω πρόσβαση σ' αυτά από τον δικό μου λογαριασμό psn; Υπόψιν ότι θα μου δώσει και τους κωδικούς του. Ο ποιο εύκολος τρόπος είναι να έχω και τα δύο προφίλ στη κονσόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, koboloy είπε

Καλημέρα σε όλους, θα πάρω από φίλο ένα ps5 και έχει μερικά κατεβασμένα games μέσα στον λογαριασμό του. Μπορώ με κάποιον τρόπο να έχω πρόσβαση σ' αυτά από τον δικό μου λογαριασμό psn; Υπόψιν ότι θα μου δώσει και τους κωδικούς του. Ο ποιο εύκολος τρόπος είναι να έχω και τα δύο προφίλ στη κονσόλα;

Αφήνεις τον λογαριασμό του στην κονσόλα, φτιάχνεις δικό σου και παίζεις από τον δικό σου κανονικα όλα τα παιχνίδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...