Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εκανε ταυτοποιηση στα κεπ εσυ αμεσως εκανες την αιτηση?Θελει 1-2 μερες να ενημερωθει αν θυμαμαι καλα,Στην αιτηση τωρα υπαρχει ο παππους σου η διαγραφηκε εντελως?

μου έχει κάνει τη διόρθωση (για άτομο που του έβγαζε 2 αμκα) τηλεφωνικά μια κεπατζου και έκανα την αίτηση στα καπάκια (ξανά από την αρχή πάντα) 

 

βασικά αυτή με πήρε τηλέφωνο για να δει αν αυτό που έκανε είχε αποτέλεσμα γιατί είχε δοκιμάσει διάφορα πράγματα και δεν δούλευε τίποτα πριν από αυτό που τελοσπάντων έκανε και ήταν σε απόγνωση 

 

οπότε από τη στιγμή που έχω τουλάχιστον ένα δείγμα άμεσης διόρθωσης σε επίπεδο δευτερολέπτων δε βρίσκω το λόγο να θέλει 2-3 μέρες να ενημερωθεί κανένα σύστημα

 

απλά έχω παρατηρήσει πολλούς που πάνε στα κεπ για διορθώσεις και οι υπάλληλοι επειδή μάλλον δεν ξέρουν τι να κάνουν δεν κάνουν τίποτα και τους λένε όλα καλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πανο έχεις αρχίσει να κουραζεις

Το ξερω εδω κουραστηκαν οι λογιστες γι αυτο εκανα μονος μου την αιτηση, οποτε ολα καλα περιμενω τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα το πηρα

Υπολογίζεται 0 € ως ποσό Κοινωνικού Μερίσματος.

Δεν πληροίτε τα κριτήρια επιλεξιμότητας του Κοινωνικού Μερίσματος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.koinonikomerisma.gr/Home/Info

Προστεθηκαν καποιες επισημανσεις,καποιες απο αυτες χρησιμη σαν αυτη

  1. Δεν μπορείτε να κάνετε κάτι μέσω των ΔΟΥ. Ακόμα και τροποποιητική να κάνετε δεν θα ληφθεί υπόψη γιατί τα στοιχεία έχουν παγώσει στις 31/10/2017. Μην πηγαίνετε στις ΔΟΥ χωρίς λόγο.

 

Καποιες απο αυτες σαν ανεκδοτο οπως αυτη

Άλλα θέματα

  1. Να διαβάζετε όλες τις επισημάνσεις στο τέλος της αίτησης. Είναι πολύ κατατοπιστικές
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν ήσουν φιλοξενούμενος;

Οχι ειμαι φιλοξενουμενος και εβαλα και εμενα στην αιτηση, και μου εβγαλε 700Ε δουλευα 4 μηνες σε μια εταιρεια και ο πατερας μου 8 μηνες στον δημο και μας εβγαλε 700Ε  οποτε περιμενουμε να τα παρουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το παίρνει ο πατέρας σου και όχι εσύ, εσύ απλά υπολογίζεσαι σαν μέλος του νοικοκυριου και έδωσες συναίνεση για να ληφθούν υπόψιν τα προσωπικά σου στοιχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το παίρνει ο πατέρας σου και όχι εσύ, εσύ απλά υπολογίζεσαι σαν μέλος του νοικοκυριου και έδωσες συναίνεση για να ληφθούν υπόψιν τα προσωπικά σου στοιχεία

Ναι τωρα οποιος και να το παρει σημασία εχει οτι το παίρνουμε και θα με βοηθήσει αυτο σε πολλα πραγματα που θελω να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ απλά να καταλαβαινουμε και λίγο τι λέμε γιατί όταν έρχεται κάποιος και μου λέει ότι ο τάδε φίλος του που είναι φιλοξενούμενος το παίρνει και γιατί αυτός δεν το παίρνει η κουβέντα μετά γίνεται παρωδία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ απλά να καταλαβαινουμε και λίγο τι λέμε γιατί όταν έρχεται κάποιος και μου λέει ότι ο τάδε φίλος του που είναι φιλοξενούμενος το παίρνει και γιατί αυτός δεν το παίρνει η κουβέντα μετά γίνεται παρωδία

Είναι τραγικό αυτό που πιστεύουν οτι οι φιλοξενούμενοι δικαιούνται το μέρισμα.

Αυτά που μου έχουν άτομα στην δουλεία,μου έχουν πέσει τα μαλλιά.

Με ρωτάνε γιατί δεν το παίρνω εγώ που έχω σπίτι στο όνομα μου ενώ αυτοί το παίρνουν που μένουν με τους γονείς τους.

Ευτυχώς σε 2 μέρες κλείνουν οι αιτήσεις να τελειώνει το story.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικό αυτό που πιστεύουν οτι οι φιλοξενούμενοι δικαιούνται το μέρισμα.

Αυτά που μου έχουν άτομα στην δουλεία,μου έχουν πέσει τα μαλλιά.

Με ρωτάνε γιατί δεν το παίρνω εγώ που έχω σπίτι στο όνομα μου ενώ αυτοί το παίρνουν που μένουν με τους γονείς τους.

Ευτυχώς σε 2 μέρες κλείνουν οι αιτήσεις να τελειώνει το story.

Φταίνε και οι δημοσιογράφοι που λέγανε οτι θα το πάρουν και οι πολιτικοί που λέγανε οτι οι φιλοξενούμενοι θα ειναι οφελουμενοι (δηλαδή δεν το παίρνουν οι ίδιοι) του μερίσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα το πηρα

Υπολογίζεται 0 € ως ποσό Κοινωνικού Μερίσματος.

Δεν πληροίτε τα κριτήρια επιλεξιμότητας του Κοινωνικού Μερίσματος.

Γουσταρω που αν και ηξερες το προσπαθησες, απλα Θεουλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίνε και οι δημοσιογράφοι που λέγανε οτι θα το πάρουν και οι πολιτικοί που λέγανε οτι οι φιλοξενούμενοι θα ειναι οφελουμενοι (δηλαδή δεν το παίρνουν οι ίδιοι) του μερίσματος.

Με 10-15 λεπτά διάβασμα έβγαζες άκρη.Γενικά υπάρχει μεγάλη άγνοια σε πολλά θέματα,όχι μόνο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικό αυτό που πιστεύουν οτι οι φιλοξενούμενοι δικαιούνται το μέρισμα.

Αυτά που μου έχουν άτομα στην δουλεία,μου έχουν πέσει τα μαλλιά.

Με ρωτάνε γιατί δεν το παίρνω εγώ που έχω σπίτι στο όνομα μου ενώ αυτοί το παίρνουν που μένουν με τους γονείς τους.

Ευτυχώς σε 2 μέρες κλείνουν οι αιτήσεις να τελειώνει το story.

 

Υπάρχουν και οι περιπτώσεις που πρακτικά κάποιοι φέτος δεν είναι φιλοξενούμενοι, ενώ πέρσι ήταν.

 

Αλλά απ' τη στιγμή που μετράει η δήλωση του 2016, φέτος τρώνε άκυρο. Και να πεις ότι έχουμε Φλεβάρη/Μάρτη, να πεις ΟΚ, αλλά έχουμε Δεκέμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 10-15 λεπτά διάβασμα έβγαζες άκρη.Γενικά υπάρχει μεγάλη άγνοια σε πολλά θέματα,όχι μόνο αυτό.

Ναι συμφωνω, αλλα οχι και 10-15 λεπτά, εγω χρειάστηκα αρκετές ώρες να διαβάσω και να κατανοήσω τον νόμο και την ΚΥΑ, και δεν έδινα σημασία στους δημοσιογράφους (καλα καλα δεν άκουσα τι είπανε).

Και φυσικά η παραπληροφόρηση ηταν/είναι μεγάλη, η μανα μου άκουσε στην τηλεόραση (4 ωρες αφου ειχε βγει η ΚΥΑ) οτι θα μετρήσουν μονο τα πραγματικά εισοδήματα και όχι τα τεκμαρτά. Ωρες πάλευα να την πείσω οτι αυτο που άκουσε δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...