Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πού το λέει ο νόμος αυτό; 

 

εισοδημα απο οτι ξερω μπορει να ειμαι και λαθος υπαρχει απο μισθωτη εργασια, συνταξεις και ενοικια βαση της φορολογιας τα αναπηρικα μπαινουν στους κωδικους 781-782 που δεν αφορα καμμια απο απο τις 3 πιο πανω κατηγοριες.

 

επισης αν θημαμε καλα τα λεφτα απο προνιακα αναπηριας δεν μπορουν να θεωρηθουν σαν εισοδημα αφου ο σκοπος καταβολης τους ειναι η καλυψη των αναγκων ενος αμεα για αυτο και απαλλασονται απο τον φορο εισοδηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την έστειλα την αίτηση ήδη χάχα. Πότε θα ανοίξουν;

Έστειλα κενή αίτηση από τα νεύρα μου.

Επίσης email στον τσιπρα, επίσης μίλησα με την γραμματεία του, έχασε μόλις 20 ψήφους έτσι είπα και το έκλεισα, εννοείται και Τ στοιχεία μου όλα στο email και στο τηλέφωνο, με αφήνει άφραγκο με 2 παιδια και ενοίκιο, μαύρο τέλος.

Αν στα δώσει θα τον ψηφίσεις δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισοδημα απο οτι ξερω μπορει να ειμαι και λαθος υπαρχει απο μισθωτη εργασια, συνταξεις και ενοικια βαση της φορολογιας τα αναπηρικα μπαινουν στους κωδικους 781-782 που δεν αφορα καμμια απο απο τις 3 πιο πανω κατηγοριες.

 

επισης αν θημαμε καλα τα λεφτα απο προνιακα αναπηριας δεν μπορουν να θεωρηθουν σαν εισοδημα αφου ο σκοπος καταβολης τους ειναι η καλυψη των αναγκων ενος αμεα για αυτο και απαλλασονται απο τον φορο εισοδηματος.

Ακριβως.Ειδικα το τελευταίο.Για αυτο και δινεται(πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) σε ατομα ανασφαλιστα η εμμεσα ασφαλισμενα.Γιατι θεωρειται οτι αν καποιος ειναι ασφαλισμένος πχ στο ικα καλύπτονται οι αναγκες του απο εκει,ενω αν ειναι ανασφάλιστος του δινεται επιδομα για τος αναγκες του.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοεί οτι ειναι αφορολόγητα εισοδήματα.

 

εκτος του οτι δεν φορολογείται δεν θεωρειτε και εισοδημα στο ΚΕΑ μεσα στο φεκ λεει οτι δεν υπολογιζονται σαν εισοδημα ολα τα προνιακα μη ανταποδοτικα επιδοματα οποτε κακος στο κοινονικο μερισμα τα μετρησαν σαν εισοδημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ευτυχώς τα είδα στον λογαριασμό άλλα δεν μπορώ να τα πάρω ολα γιατι εχει ακομα capital controls δεν πειράζει απο εβδομάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΑΝΆΝΟΙΞΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΕ ΝΕΑ ΚΡΙΤΉΡΙΑ

που φαινονται τα νεα ; δεν ειδα καποια αλλαγη...παλι εκτος με βγαζει για 80 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που φαινονται τα νεα ; δεν ειδα καποια αλλαγη...παλι εκτος με βγαζει για 80 ευρω

 

άκουσα ότι το πήραν και φιλοξενούμενοι και αμεα ανασφάλιστοι που ήταν εκτος την πρώτη φορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το πηρες την πρωτη φορα ναι μπορεις

Όχι εντάξει μια φορά το πήραμε και είναι και για τους 3 αυτά τα 700Ε οπότε μια χαρά επιτέλους μια χρονιά θα μπορέσουμε να πάρουμε κουραμπιέδες και μελομακάρονα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαλε 450€ μερισμα.Γνωριζει κανεις ποσο θα ειναι το μερισμα τα επόμενα Χριστούγεννα,γιατι ακούω απίστευτα πραγματα,οτι το επόμενο μερισμα θα ειναι παρά πολυ μεγάλο.ισχυει κατι τέτοιο;


(Την έπεσαν ολοι μαζί για το μερισμα και οι ουρές στα ΑΤΜ ηταν τεράστιες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...