Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

καλησπέρα, στην σελιδα του κοινωνικου μερισματος λεει στο βημα 2 αυτο: μια ένδειξη για το αν ικανοποιείται το κριτήριο της ύπαρξης έστω και ενός μήνα πλήρους ασφάλισης φορέα κύριας ασφάλισης. Δηλαδή αν κάποιος δεν εχει ενα μηνα ασφάλισης δεν δικαιουται το μέρισμα; Εγω ειμαι φοιτητης ανω των 25, δεν ειμαι φιλοξενουμενος, ουτε δηλωμενος άνεργος.  :P

θα μπεις στο efka.gr και θα πας στα στοιχεία κοινωνικής ασφάλισης,μετά στο συνοπτικό ιστορικό ασφάλισης και θα δεις αν υπάρχουν εγγραφές εκεί οτιδήποτε ,οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα με αυτό και θέλει διωρθωση στοιχείων στο ΙΚΑ/εφκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 minutes ago, scarface5323 said:

θα μπεις στο efka.gr και θα πας στα στοιχεία κοινωνικής ασφάλισης,μετά στο συνοπτικό ιστορικό ασφάλισης και θα δεις αν υπάρχουν εγγραφές εκεί οτιδήποτε ,οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα με αυτό και θέλει διωρθωση στοιχείων στο ΙΚΑ/εφκα 

ειμαι ανασφαλιστος και δεν εχω κολλήσει ουτε μισο ενσημο στην ζωη μου οσο ειμαι Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

ειμαι ανασφαλιστος και δεν εχω κολλήσει ουτε μισο ενσημο στην ζωη μου οσο ειμαι Ελλαδα.

ασφάλιση ΟΑΕΔ,ΙΚΑ κάτι δεν είχες? εκτός ενσήμων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, scarface5323 said:

ασφάλιση ΟΑΕΔ,ΙΚΑ κάτι δεν είχες? εκτός ενσήμων 

ποτε τιποτα. οσο δουλεψα ελλαδα δουλεψα χωρις ενσυμα παντα. και μεχρι τα 24 ημουν μεσα στην ασφαλεια του πατερα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

ειμαι ανασφαλιστος και δεν εχω κολλήσει ουτε μισο ενσημο στην ζωη μου οσο ειμαι Ελλαδα.

Τότε άπλα δεν δικαιούσαι μέρισμα. 

Λογικό μου ακούγεται έμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, DZ-Photographer said:

Τότε άπλα δεν δικαιούσαι μέρισμα. 

Λογικό μου ακούγεται έμενα.

Πιθανολογεις φανταζομαι. Ναι και μενα λογικο θα μ φαινοτανε αυτο. θα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aggeluska είπε

καλησπέρα, στην σελιδα του κοινωνικου μερισματος λεει στο βημα 2 αυτο: μια ένδειξη για το αν ικανοποιείται το κριτήριο της ύπαρξης έστω και ενός μήνα πλήρους ασφάλισης φορέα κύριας ασφάλισης. Δηλαδή αν κάποιος δεν εχει ενα μηνα ασφάλισης δεν δικαιουται το μέρισμα; Εγω ειμαι φοιτητης ανω των 25, δεν ειμαι φιλοξενουμενος, ουτε δηλωμενος άνεργος.  :P

Τωρα δεν εισαι φιλοξενουμενος, περισυ ησουν; Να μην ξεχναμε οτι κοιταμε τα περσινα δεδομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται έστω και ένα μήνα να έχει κολλήσει ένσημα κάποιος στη ζωή του. Αυτό λογικά το κάνουν για να μην γίνεται abuse το σύστημα από τους τσιγγάνους. Δεν ξέρω βέβαια το ποσό μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά έχει βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tilemaxx είπε

Χρειάζεται έστω και ένα μήνα να έχει κολλήσει ένσημα κάποιος στη ζωή του. Αυτό λογικά το κάνουν για να μην γίνεται abuse το σύστημα από τους τσιγγάνους. Δεν ξέρω βέβαια το ποσό μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά έχει βάση.

Δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι οντως θελει ενα μηνα ενσημα, λεει οτι θελει ενα μηνα ασφαλεια και αυτο μπορεις να το αποκτησεις και ως ανεργοσ που δεν εχεις δουλεψει ποτε μεσω ΟΑΕΔ (και νομιζω οτι παλια εδινε και η προνοια με κοινωνικα κριτηρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsioulak είπε

Δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι οντως θελει ενα μηνα ενσημα, λεει οτι θελει ενα μηνα ασφαλεια και αυτο μπορεις να το αποκτησεις και ως ανεργοσ που δεν εχεις δουλεψει ποτε μεσω ΟΑΕΔ (και νομιζω οτι παλια εδινε και η προνοια με κοινωνικα κριτηρια).

Λογικά ναι και μέσω ΟΑΕΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

Πιθανολογεις φανταζομαι. Ναι και μενα λογικο θα μ φαινοτανε αυτο. θα δειξει

Πάντως πέρσι είχαν δώσει και στους ανέργους 18-24 μέρισμα, και εκεί νομιζω δεν είχε σαν κριτήριο τα ένσημα.

Λίγο που έψαξα λέει αυτό 

20181206_233024.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Χρειάζεται έστω και ένα μήνα να έχει κολλήσει ένσημα κάποιος στη ζωή του. Αυτό λογικά το κάνουν για να μην γίνεται abuse το σύστημα από τους τσιγγάνους. Δεν ξέρω βέβαια το ποσό μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά έχει βάση.

Αυτοι (οι πιο πολλοι :P ) ολο και καποια συνταξη ογα ή ενσημα θα εχουν, εννοια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DZ-Photographer είπε

Πάντως πέρσι είχαν δώσει και στους ανέργους 18-24 μέρισμα, και εκεί νομιζω δεν είχε σαν κριτήριο τα ένσημα.

Λίγο που έψαξα λέει αυτό 

20181206_233024.jpg

Αλλα λεφτα το μεροισμα και αλλα λεφτα αυτα στους νεαρους ανεργους μεσω ΟΑΕΔ. Αυτο που δειχνεις δεν εχει σχεση με τα λεφτα των νεαρων ανεργων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...