Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει να μην υπάρχει και καμιά καλύτερη λύση αφού το μέρισμα δίνεται ανάλογα με τα στοιχεία του έτους. Ίσως να μπορούσαν να το μοιράσουν ανάλογα με τους μήνες φιλοξενίας αλλά έτσι καταλήγουμε στο κλασσικό "περισσότεροι δικαιούχοι,λιγότερα χρήματα / λιγότεροι δικαιούχοι,περισσότερα χρήματα". Still though, έτσουξε λίγο :P

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, kirileman είπε

Εννοείται ότι πήρα τα @@ μου, αυτά παθαίνεις όταν τα δηλώνεις όλα. Ποιο εισόδημα ακριβώς μετράει; Συνολικό εισόδημα υπόχρεου+συζύγου; Φορολογητέο;

Ολα, τεκμαρτα, φορολογητεα και αφορολογητα.

6 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Δηλαδή κάποιος που είχε σπίτι Γενάρη 17-Δεκέμβρη 17 θα πάρει μέρισμα αλλά κάποιος που είχε Φεβρουάριο 17- Νοέμβριο 18 δε θα πάρει (και λογικά ούτε το μέρισμα του 2019 θα δικαιούται). Ίσως ήθελαν να το περιορίσουν σε αυτούς που έχουν μόνιμα σπίτι αλλά έτσι όπως το υλοποίησαν δε μου φαίνεται δίκαιο.

Ετσι ηταν και περισυ, και ετσι θα ειναι καθε χρονο οταν κανουμε φορολογικες δηλωσεις τον Ιουνιο για τον προηγουμενο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

"περισσότεροι δικαιούχοι,λιγότερα χρήματα / λιγότεροι δικαιούχοι,περισσότερα χρήματα".

Στη μια αίτηση που έκανα και είχε 2 παιδιά βγήκαν παραπανω απο πέρσι, στη δευτερη βγήκε 50€ λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Δηλαδή κάποιος που είχε σπίτι Γενάρη 17-Δεκέμβρη 17 θα πάρει μέρισμα αλλά κάποιος που είχε Φεβρουάριο 17- Νοέμβριο 18 δε θα πάρει (και λογικά ούτε το μέρισμα του 2019 θα δικαιούται). Ίσως ήθελαν να το περιορίσουν σε αυτούς που έχουν μόνιμα σπίτι αλλά έτσι όπως το υλοποίησαν δε μου φαίνεται δίκαιο.

Για αυτό γράφω πιο πριν ότι όσοι λογιστές ήταν υποψιασμένοι το καλοκαίρι που μας πέρασε μαγείρεψαν τις δηλώσεις για να δικαιούται ο άλλος το μέρισμα. Στα πλαίσια του νόμιμου λέω όμως. Τελευταίο είναι φέτος από του χρόνου τα ποσά περισσεύουν από την κάλυψη των δημόσιονομικων στόχων θα είναι προγραμματισμένο που θα πάνε..Βεβαια μπορεί να βγάλουν κάτι άλλο και να το ονομάσουν αλλιώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kirileman είπε

Εννοείται ότι πήρα τα @@ μου, αυτά παθαίνεις όταν τα δηλώνεις όλα. Ποιο εισόδημα ακριβώς μετράει; Συνολικό εισόδημα υπόχρεου+συζύγου; Φορολογητέο;

Μάλλον όλα μετράνε...

Εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω πως με 10,059 € συνολικό εισόδημα (φορολογητέα και αφορολόγητα) μου βγάζει 11800. Μετράει και το αμάξι λογικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

www.koinonikomerisma.gr refused to connect.

Γιατί ρε παιδιά αρνήθηκε; Λέτε να είναι κάτι προσωπικό; Πως ξέρουν τι έχω ψηφίσει; Πέρσι το πήρα κανονικά.

Επεξ/σία από Miracle Worker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Μάλλον όλα μετράνε...

Εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω πως με 10,059 € συνολικό εισόδημα (φορολογητέα και αφορολόγητα) μου βγάζει 11800. Μετράει και το αμάξι λογικά?

Ναι το αμαξι θα είναι. Εδώ έχει ο άνεργος τεκμήριο 3000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα 7 Δεκεμβριου 2018 και ωρα 18:00

Ολη η Ελλάδα μπροστά σε μια οθόνη υπολογιστή να περιμένει να ανοίξει το κοινωνικό μέρισμα !! 
Από την εποχή της τσόντας με την Τζούλια είχε να συμβεί κάτι τέτοιο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σας που κάνατε την αίτηση,είχε κουμπί "αποδοχή" ? (Είσοδος από τάμπλετ με chrome και μετά ... Αλλαγή σε προβολή υπολογιστή μα πάλι δεν είχε.οπότε οκ ;)

Γιατι είχε ακύρωσης,αποθήκευση και το " έγκριση/ συναινεση " το καταργησανε φέτος;

Επεξ/σία από Goriillaki5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

την περίπτωση να μη πέσετε όλα τα πεινασμένα πάνω και να μπείτε αργότερα τη σκεφτήκατε;

Οχι ρε φιλε,δε τη σκεφτηκαμε!! Εσυ που εισαι λεφτας-οπως αφηνεις να εννοηθει,τι προβλημα εχεις?Αντε γεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,μετραει τη δηλωση του 17;

Εμενα με βγαζει φιλοξενουμενο περυσι ενω ειχα συμβολαιο στο ονομα μου..

1 ώρα πριν, MegalosVeziris είπε

ελα να πληρωσεις ενφια 10.000 για ακινητα και μετα πες μου

Πωπω τι τραβας ρε φιλε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MegalosVeziris είπε

οικογενεια με 200.000 στην τραπεζα αλλα μηδεν εισοδημα, θα το παρει?

δωσε μου 200 χηνεςκαι σου δινω το μερισμα μου για 10 χρονια φιλε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...