Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου έβγαλε περισσότερα από το 2017(400 έναντι 250), παρά το ότι είχα εισοδήματα το 2017(3900) ενώ το 2016 είχα ελάχιστα(800). Ο λόγος μάλλον είναι ότι πέρσι μου έπιασε όλο το τεκμαρτό (7600), ενώ φέτος μου αφαίρεσε τα εισοδήματα του 2017 από το τεκμαρτό, λόγω 6 μηνών συνεχούς ανεργίας το 2018, οπότε έπεσε στα 3700 πάνω κάτω. Ότι να 'ναι, αλλά ευχαριστώ dear leader.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, gavros10 είπε

Οτι ναναι. Πληρω τα κριτηρια στο επακρο αλλα επειδη ειμαι φιλοξενουμενος δεν παιρνω τιποτα. Και ηθελα να παω στον ρεμο με αυτους κατι σελιδες πισω 😂

Κρίμα ρε φίλε, και έχουμε μαζευτεί άτομα για τραπέζι 😂

Περα από την πλάκα, και εγώ περσυ για τον ίδιο λόγο δεν το πήρα. 

Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κοινωνικο μερισμα τελειο πολιτικο τρικ και μεγαλη κοροιδια.. :D παντως πολλα ψαρακια τσιμπησαν.. ωραιοι

 

υ.γ. μην ξεχασετε να τους ξανα τιμησετε εεε..

Επεξ/σία από Lacepo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Miracle Worker είπε

Εμένα μου έβγαλε περισσότερα από το 2017(400 έναντι 250), παρά το ότι είχα εισοδήματα το 2017(3900) ενώ το 2016 είχα ελάχιστα(800). Ο λόγος μάλλον είναι ότι πέρσι μου έπιασε όλο το τεκμαρτό (7600), ενώ φέτος μου αφαίρεσε τα εισοδήματα του 2017 από το τεκμαρτό, λόγω 6 μηνών συνεχούς ανεργίας το 2018, οπότε έπεσε στα 3700 πάνω κάτω. Ότι να 'ναι, αλλά ευχαριστώ dear leader.😄

Ακριβώς αυτό συμβαίνει με τους μήνες ανεργίας που έχεις το έτος που κάνεις την αίτηση. Και εγώ ενώ το 2016 είχα περίπου διπλάσιο εισόδημα από το 2017 πήρα λιγότερα φέτος στο μέρισμα από περσί μιας και πέρυσι είχα 7 μήνες ανεργίας ενώ φέτος 20 μέρες περίπου

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mynam3 είπε

θα τιμήσουμε τους άλλους, τους σωτήρες ντε.

Όλοι το ίδιο πράγμα είναι. Απλά το όνομα του κόμματος που είναι στην εξουσία αλλάζει. Δεν παραπονιέμαι πάντως για τον εαυτό μου. Μετά την κρίση και καλά πέρασα και άσχημα. 

1 λεπτό πριν, omghi2u είπε

10 μηνες ανεργιας και για καποιο τρομερο λογο μου βγαζει οτι εχω εισοδημα 10Κ , λεπουλ

10 μήνες ανεργίας φέτος? Το εισόδημα 10Κ από πέρσι προκύπτει όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μου βγάζει οτι δεν πληρώ το όριο εισοδήματος βαρυτητα 400 και το ίδιο πάλι με βαρύτητα 300. σημαίνει οτι δεν παίρνω κάποιο ποσό; επίσης για κάποιο λόγο μου δείχνει οτι έχω παραπάνω εισόδημα απόσο έχω στην φορολ. δήλωση μου για κάποιο λόγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησα πιο πάνω. Αυτό το παραπανίσιο είναι το τεκμαρτό εισόδημα που σου βγάζει. Και όχι δεν παίρνεις κάποιο ποσό γιατί προφανώς έχεις περισσότερα χρήματα δηλωμένα απ' το όριο.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρωταει μια φιλη μου που περυσι πληρωθηκε μια φορα απο δημο 50 ευρω για μια εκδηλωση, εαν εξαιτιας αυτου του γεγονοτος, δεν πληρει τα κριτηρια. Ισχυει κατι τετοιο? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση για νέο φορολογούμενο (έχει κάνει φορολογική δήλωση φέτος για πρώτη φορά) που δούλευε πέρυσι για αρκετούς μήνες και μου βγάζει το εξής:
 

1 Επισήμανση: Δεν πληροίτε το κριτήριο της μόνιμης διαμονής

Δεν προκύπτει από την φορολογική διοίκηση ότι έχετε διαμονή τουλάχιστον 5 έτη στην χώρα. Ο δικαιούχος του κοινωνικού μερίσματος πρέπει να διαμένει νόμιμα και μόνιμα στην ελληνική επικράτεια για τα τελευταία πέντε έτη όπως αυτό προκύπτει από υποβολή φορολογικών δηλώσεων την τελευταία πενταετία και αυτές έχουν υποβληθεί έως 31/10/2018.

 

2

Επισήμανση: Δεν πληροίτε το κριτήριο του τουλάχιστον ενός ασφαλίσιμου μήνα στο σύστημα Κοινωνικής Ασφάλισης

Δεν προκύπτει από τον ΕΦΚΑ ότι έχετε υπάρξει ασφαλισμένος για τουλάχιστον 1 μήνα πριν την 1/11/2018. Αν θεωρείται ότι αυτό είναι λάθος, παρακαλούμε απευθυνθείτε άμεσα στον ΕΦΚΑ. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. Αν δεν έχετε ασφαλιστεί ποτέ ΔΕΝ πληροίτε τα κριτήρια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...