Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε γίνονται να ελεγχθούν όλα τα κριτήρια.

μια χαρα γινεται...μου βαζει μεσα επιδοματα που πηρε η γυναικα απο επιδοαματα- αυτα δεν φορολογουνται..

επισης δεν μου βαζει στα εξοδα το ενοικιο μου πανω απο 3000 το χρονο , αρα το επαιρνα αν τα εκανα ολα σωστα,

θα τους στειλω email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

τα κριτηρια για το μερισμα ειναι ΛΑΘΟΣ λεμε.

Αυτο εξηγω.

Αν ήταν πιο "χαλαρά" τότε μάλλον θα ήταν και μικρότερα τα ποσά που θα έδιναν, γιατί θα έπιαναν περισσότερο κόσμο. Το να ξεπεραστούν τα 710 εκατ δεν προβλέπεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν πιο "χαλαρά" τότε μάλλον θα ήταν και μικρότερα τα ποσά που θα έδιναν, γιατί θα έπιαναν περισσότερο κόσμο. Το να ξεπεραστούν τα 710 εκατ δεν προβλέπεται...

συμφωνω δεν διαφωνω αλλα για 70-80 ευρω και επειδη μας φορολογουν επιδομα γεννας χανουμε τα λεφτα αδικα.

 

 

Το συνολικό εισόδημα του νοικοκυριού (18.091,61 €) ξεπερνάει το προβλεπόμενο όριο των 18.010,00 € όπως αυτό προκύπτει από την σύνθεση του νοικοκυριού

 

απο λαθος τους το χανω αυτο εξηγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω δεν διαφωνω αλλα για 70-80 ευρω και επειδη μας φορολογουν επιδομα γεννας χανουμε τα λεφτα αδικα.

Τα επιδόματα προσμετρανε.Κι εγω επειδή παίρνω το επιδομα τέκνου από ΟΓΑ έχασα περίπου 180 ευρώ από το μέρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επιδόματα προσμετρανε.Κι εγω επειδή παίρνω το επιδομα τέκνου από ΟΓΑ έχασα περίπου 180 ευρώ από το μέρισμα.

ρε συ ειναι αστειο για 80 ευρω ;  Σου λεω εκαναν λαθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του χρονου θα δηλωσω  11+ το επιδομα ανεργιας της γυναικας φιλε, δηλαδη τιποτα.

αν ειμασταν και εμεις 5 ατομα απο 800 ο καθε ενας ηταν οκ μια χαρα , ειμαστε 2 και δουλευω μονο εγω με 801 ευρω τον μηνα,ελα βγαλτα με ενοικιο .

μα αυτο σου λεω ειμαστε 3 ανεργοι χωρις επιδομα μια γιαγια και ενας πατερας και ζουμε με μια συνταξη του μπαμπα μαζι με της γιαγιας 1500!!!βγαινει στον καθενα 316 ευρω το μηνα!!!αστο αδερφε μην την ψαχνεις 

 

αααα και ξεχασα η γιαγια με λευχαιμια πανε δες ποσο θελει για τα φαρμακα της και την αιμοκαθαρση !!αστο σου

λεω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αυτο σου λεω ειμαστε 3 ανεργοι χωρις επιδομα μια γιαγια και ενας πατερας και ζουμε με μια συνταξη του μπαμπα μαζι με της γιαγιας 1500!!!βγαινει στον καθενα 316 ευρω το μηνα!!!αστο αδερφε μην την ψαχνεις 

 

αααα και ξεχασα η γιαγια με λευχαιμια πανε δες ποσο θελει για τα φαρμακα της και την αιμοκαθαρση !!αστο σου

λεω

εσεις δικαιουστε εννοειται ...και παρτε και το δικο μου δεν εχω προβλημα, ειδικα για αρρωστους δινω οτι εχω δεν με νοιαζει.

Για αυτο σου λεω τα κριτηρια ειναι εντελως λαθος-το εκαναν για να παρουν ψηφους...Αμ  ΔΕ !!!

 

ΝΔ για παντα ξεχαστε με μαγκες του ξοφαλτσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vairass

Θυμάμαι που ειχες πει οτι καποια στιγμή μεσα στο 2017 η γυναίκα σου απολύθηκε, πόσους μηνες ανεργίας έχει μαζέψει απο 1/1/2017 εως 31/10/2017;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vairass

Θυμάμαι που ειχες πει οτι καποια στιγμή μεσα στο 2017 η γυναίκα σου απολύθηκε, πόσους μηνες ανεργίας έχει μαζέψει απο 1/1/2017 εως 31/10/2017;

καλα λες το ξεχασα αυτο....εχει 26 ημερες απολυμενη και ΔΕΝ το γραφουν πουθενα μεσα στη δηλωση για το μερισμα.

 

Μαλλον δεν την πιανει ;  δουλευε εως 31/10/2017

 

αυτο ειναι του ΟΑΕΔ

 

Συνεχόμενοι ακέραιοι μήνες ανεργίας (έως σήμερα) 0

 

Χρονικό διάστημα για την επόμενη ανανέωση του Δελτίου Ανεργίας 30/01/2018 - 13/02/2018

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα λες το ξεχασα αυτο....εχει 26 ημερες απολυμενη και ΔΕΝ το γραφουν πουθενα μεσα στη δηλωση για το μερισμα.

 

Μαλλον δεν την πιανει ; δουλευε εως 31/10/2017

 

αυτο ειναι του ΟΑΕΔ

 

Συνεχόμενοι ακέραιοι μήνες ανεργίας (έως σήμερα) 0

 

Χρονικό διάστημα για την επόμενη ανανέωση του Δελτίου Ανεργίας 30/01/2018 - 13/02/2018

Πρώτον, θέλει 6 μηνες ανεργίας μεσα στο 2017 για να εχεις μείωση του εισοδήματος για το κοινωνικό μέρισμα.

Δεύτερον, δεν εχει συμπληρώσει μηνα για αυτο ο ΟΑΕΔ εμφανίζει 0 μηνες ανεργίας.

Τρίτον, εσύ δεν μας ειχες πει οτι θα έφευγε/απολυοταν απο την δουλειά αφου γεννούσε; τι έγινε και έκατσε παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, θέλει 6 μηνες ανεργίας μεσα στο 2017 για να εχεις μείωση του εισοδήματος για το κοινωνικό μέρισμα.

Δεύτερον, δεν εχει συμπληρώσει μηνα για αυτο ο ΟΑΕΔ εμφανίζει 0 μηνες ανεργίας.

Τρίτον, εσύ δεν μας ειχες πει οτι θα έφευγε/απολυοταν απο την δουλειά αφου γεννούσε; τι έγινε και έκατσε παραπάνω;

Δεν μπορουσε να φυγει γιατι δεν μπορουσε να την διωξει πριν γινει το μωρο 18 μηνων...

απο τον Νομο δηλαδη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 μήνες ήμουν φιλοξενούμενος. Νοέμβριο και Δεκέμβριο έφυγα και νοίκιασα μόνος μου. Τώρα μπαίνω να κάνω αίτηση και μου λέει ότι δε μπορώ γιατί είμαι φιλοξενούμενος... Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; hfhgl0

post-281547-0-02986300-1511713001_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος σ'αγαπαει

 

 

 

καλα μην κοιτας ατομα...αυτον τον αντιπαθω -σαν φιλοσοφια ομως η ΝΔ ειναι καλυτερη ,τεσπα δεν ειναι ωρα για πολιτικη..

καποιοι εχουν θεμα με το μερισμα και χρειαζονται βοηθεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 μήνες ήμουν φιλοξενούμενος. Νοέμβριο και Δεκέμβριο έφυγα και νοίκιασα μόνος μου. Τώρα μπαίνω να κάνω αίτηση και μου λέει ότι δε μπορώ γιατί είμαι φιλοξενούμενος... Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; hfhgl0

 

 Και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι. Στη φορολογική δήλωση του 16 έχω δηλώσει φιλοξενούμενος (δεν είμαι πλέον) και δε με αφήνει να κάνω δήλωση για μέρισμα. Το περίεργο είναι ότι παίρνω ΚΕΑ, άρα αυτό που ακουγόταν ότι "όλοι όσοι παίρνουν ΚΕΑ θα πάρουν μέρισμα" δεν ήταν αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...