Προς το περιεχόμενο

Μέρισμα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα μην κοιτας ατομα...αυτον τον αντιπαθω -σαν φιλοσοφια ομως η ΝΔ ειναι καλυτερη ,τεσπα δεν ειναι ωρα για πολιτικη..

καποιοι εχουν θεμα με το μερισμα και χρειαζονται βοηθεια .

Για να γελασεις το εβαλα επειδη δεν το πηρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να γελασεις το εβαλα επειδη δεν το πηρες

νταξει δεν πειραζει ας το παρουν οσοι πεινανε...εμεις ακομα αντεχουμε :)

Δεν θα εσωζα κατι με 500 μη νομιζεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι. Στη φορολογική δήλωση του 16 έχω δηλώσει φιλοξενούμενος (δεν είμαι πλέον) και δε με αφήνει να κάνω δήλωση για μέρισμα. Το περίεργο είναι ότι παίρνω ΚΕΑ, άρα αυτό που ακουγόταν ότι "όλοι όσοι παίρνουν ΚΕΑ θα πάρουν μέρισμα" δεν ήταν αλήθεια.

 

Μα εγώ στη δήλωση του 16 έχω δηλώσει ότι νοικιάζω δύο μήνες και συνεχίζω ως τώρα... Τριμπούρδελα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ στη δήλωση του 16 έχω δηλώσει ότι νοικιάζω δύο μήνες και συνεχίζω ως τώρα... Τριμπούρδελα

εμ αμα σας λεω οτι τα εκανα πουτανα οι μαγκες του τσυριζα...

 

δηλαδη αυτος που εχει μαυρη εργασια και ειναι χωρις παιδια θα παρει 500 και εμεις που τα δηλωνουμε ολα σαν μαλακες τιποτα..

τελεια τσυριζαοι !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αυτος που εχει μαυρη εργασια και ειναι χωρις παιδια θα παρει 500 και εμεις που τα δηλωνουμε ολα σαν μαλακες τιποτα..

Original, authentic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μπήκα να κάνω και εγώ αίτηση και μου λέει ότι δεν το δικαιούμαι επειδή είμαι φιλοξενούμενος. Και μπαίνω να δω την δήλωση μου για να δω γιατί μου βγάζει κάτι τέτοιο και βλέπω ότι ο καρνάβαλος ο λογιστής που πήγαμε φέτος εγώ και η μάνα μου, με έχει δηλώσει σαν φιλοξενούμενο της μάνας μου ενώ όχι μόνο δεν είμαι φιλοξενούμενος της, αλλά μένουμε και σε διαφορετικό Νομό εδώ και 4 χρόνια! Στην προηγούμενη δήλωση που την είχε κάνει άλλος λογιστής δεν είμαι φιλοξενούμενος φυσικά. Στην τελευταία τώρα δεν ξέρω πως και γιατί του ρθε να κάνει κάτι τέτοιο του λογιστή, αλλά με έχει δηλώσει φιλοξενούμενο της μάνας μου και μάλιστα στα τετραγωνικά του σπιτιού έχει γράψει 30!!!! άλλα αντί άλλων δηλαδή!!! Πως στο καλό το διορθώνω τώρα αυτό; Όχι τίποτε άλλο αλλά θα βρω και κανένα μπελά για ψευδή δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι. Στη φορολογική δήλωση του 16 έχω δηλώσει φιλοξενούμενος (δεν είμαι πλέον) και δε με αφήνει να κάνω δήλωση για μέρισμα. Το περίεργο είναι ότι παίρνω ΚΕΑ, άρα αυτό που ακουγόταν ότι "όλοι όσοι παίρνουν ΚΕΑ θα πάρουν μέρισμα" δεν ήταν αλήθεια.

 

Πρωτον, σχεδον οτι λενε οι δημοσιογραφοι ειναι ψεματα ή/και διαστρεβλωμενες αληθειες, οποτε σαν κανονα σου προτεινω να θεωρεις οτι λενε οι δημοσιογραφοι ως φημες και τιποτα παραπανω.

Δευτερον, δεν υπηρχε περιπτωση να παρουν το μερισμα αυτοματα αυτοι που παιρνουν το ΚΕΑ, τα κριτηρια ειναι διαφορετικα. Πιστευω οτι οι περισσοτεροι που παιρνουν το ΚΕΑ παιρνουν και το μερισμα, οσοι το χασουν (το μερισμα) θα το χασουν (πιθανοτατα) ειτε λογω του "να εχεις δουλεψει ενα μηνα στην ζωη σου με ενσημα" ή λογω προνιακων επιδοματων, κατα τα αλλα τα κριτηρια του μερισματος ειναι πιο χαλαρα απο του ΚΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για θυμιστε μου λιγο γιατι με ρωταει ενας γνωστος.Αν καποιος ειναι φιλοξενουμενος κανει αιτηση ο ιδιος η ο πατερας του ? (για να μην μπλεχτουμε, για μερισμα ρωταω,ναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για θυμιστε μου λιγο γιατι με ρωταει ενας γνωστος.Αν καποιος ειναι φιλοξενουμενος κανει αιτηση ο ιδιος η ο πατερας του ? (για να μην μπλεχτουμε, για μερισμα ρωταω,ναι)

 

Πρωτα αυτος που φιλοξενει και μετα οι φιλοξενουμενοι κανουν αποδοχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα αυτος που φιλοξενει και μετα οι φιλοξενουμενοι κανουν αποδοχη.

 

Και προσμετραται συνολικα το εισοδημα ολων ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...