Προς το περιεχόμενο

HUAWEI Color Band A2 / Honor Band A2


stark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Spider.Man είπε

Επικοινώνησα με την huawei και μου είπαν οτι γνωρίζουν για το συγκεκριμένο θέμα και το πολύ μέχρι τέλος ιανουαρίου θα έχει πάρει ενημέρωση το κινητό για να μην υπάρχει πρόβλημα. Ίδωμεν...

Λίγο που το κοίταξα το p8 lite είχε πρόβλημα και σε σύνδεση με fitbit που είναι κατά πολύ ακριβότερο. Ενώ το p8 δεν έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/1/2018 στις 3:25 ΜΜ, Spider.Man είπε

Επικοινώνησα με την huawei και μου είπαν οτι γνωρίζουν για το συγκεκριμένο θέμα και το πολύ μέχρι τέλος ιανουαρίου θα έχει πάρει ενημέρωση το κινητό για να μην υπάρχει πρόβλημα. Ίδωμεν...

Ειχα το ιδιο θεμα..Απλα το εκανα συζευξη με αλλο κινητο κ μετα το εκανα ξανα με το δικο μου..Κανε κ ενα restart το κινητο σου κ λογικα θα εισαι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Το προϊόν είναι σιγουρα vfm και απο οτι εψαξα ανώτερο απο το mi band2.Το μοναδικό θέματα κι που έχω είναι οτι στις κλήσεις δεν μου αναγράφει την επαφη αλλά μονο τον αριθμο.(ενω σε messenger και σε αλλες εφαρμογές μου γράφει όνομα στα ελληνικά) Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greek_armada είπε

Καλησπέρα παιδιά. Το προϊόν είναι σιγουρα vfm και απο οτι εψαξα ανώτερο απο το mi band2.Το μοναδικό θέματα κι που έχω είναι οτι στις κλήσεις δεν μου αναγράφει την επαφη αλλά μονο τον αριθμο.(ενω σε messenger και σε αλλες εφαρμογές μου γράφει όνομα στα ελληνικά) Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

Μήπως καταλάθος δεν έχεις δώσει δικαιώματα να διαβάζει τις επαφές σου? iOS ή Android έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Pseudonumo είπε

Μήπως καταλάθος δεν έχεις δώσει δικαιώματα να διαβάζει τις επαφές σου? iOS ή Android έχεις?

Android.Xiaomi note 3 pro.Στην αρχη ειχα πατησει σε ολα accept.Για την εφαρμογη του κινητου μιλας ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/1/2018 στις 3:25 ΜΜ, Spider.Man είπε

Επικοινώνησα με την huawei και μου είπαν οτι γνωρίζουν για το συγκεκριμένο θέμα και το πολύ μέχρι τέλος ιανουαρίου θα έχει πάρει ενημέρωση το κινητό για να μην υπάρχει πρόβλημα. Ίδωμεν...

Καλησπέρα.

Βρήκες κάποια λύση τελικά  φίλε μου με αυτό το βάσανο...???

Φαντάσου είχα πάρει και το  Xiaomi Mi Band 2 (άψογη σύνδεση με το lg g4 που έχω ) στην γυναίκα μου πριν μερικές ημέρες και δεν έλεγε να συνδεθεί και αυτό με τίποτα με το huawei p8 lite της.

Το πήγα πίσω μου έκαναν πίστωση και πήρα το Color Band A2, λέω της ίδιας εταιρίας είναι τι στην ευχή.

Έχω ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα " το οποίο γράφει απλά ενα waiting και εχει το σημα για bluetooth.  " με το δικόσου. :/

 

Προφανώς για να μην συνδέεται δεν έχει έρθει ακόμα η ενημέρωση.

Με ποιο τρόπο επικοινώνησες για να προσπαθήσω κι εγώ?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου...!!!

 

Update :

Επικοινώνησα μόλις τώρα με τα γραφεία της Huawei στο 2111988000 και μου είπαν ότι είναι γνωστό το πρόβλημα και ότι θα βγει η ενημέρωση και μάλιστα θα την πάρουμε και εμείς στην Ελλάδα κατευθείαν.

Δεν ξέρω εάν το πρόβλημα είναι με συγκεκριμένες συσκευές p8 lite και color band A2 γιατί μου ζήτησαν τους κωδικούς των δύο συσκευών (κινητού και fitband) και πράγματι το color band A2 που έχω εγώ τουλάχιστον, είναι με κωδικό AW61.

 

Υπομονή....!!!

Επεξ/σία από lewnidas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα! Αρχικα τα σχολια σας ειναι αρκετα βοηθητικα. Απλα με εχει μπερδεψει κατι. Μου ηρθε σαν δωρο το συγκεκριμενο και αναρωτιεμαι απο πραγματα που εχω διαβασει εδω υπαρχει ακριβεια στις μετρησεις των βηματων; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σου απαντήσω για την συγκεκριμένη συσκευή, μιας και δεν την έχω χρησιμοποιήσει, αλλά εμπειρικά, επειδή έχω περπατήσει/τρέξει με "πολύ καλύτερες συσκευές" δεν πιστεύω ότι έχεις με καμία 100% ακριβή αποτελέσματα για αμέτρητους λόγους .

Αυτό που μπορώ να σου πω σίγουρα είναι ότι συνήθως αυτές οι συσκευές σε βάζουν και στην διαδικασία να ορίζεις έναν στόχο και να τον πραγματοποιείς.

Επίσης,θα αρχίσεις να "ανήκεις" σε κάποιες κοινότητες με άτομα που έχουν ΄τα ίδια ενδιαφέροντα με εσένα και να υπάρχει και ένας ανταγωνισμός με την καλή έννοια πάντα και αυτό είναι ακόμα ένα κίνητρο για πρόοδο.

 

Ελπίζω να φάνηκα χρήσιμος, τις καλημέρες μου σε όλους. :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινουργιο update για το p8 lite που μαλλον λυνει το θεμα συνδεσιμότητας  http://www.stechguide.com/?s=P8+lite

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2018 στις 9:44 ΜΜ, panospanos2 είπε

Παιδια καλησπερα! Αρχικα τα σχολια σας ειναι αρκετα βοηθητικα. Απλα με εχει μπερδεψει κατι. Μου ηρθε σαν δωρο το συγκεκριμενο και αναρωτιεμαι απο πραγματα που εχω διαβασει εδω υπαρχει ακριβεια στις μετρησεις των βηματων; 

Δεν θα το χρησιμοποιούσα για να ξέρω πόσο ακριβώς περπάτησα ή έτρεξα, χωρίς GPS. Ούτε αυτό ούτε το Xiaomi. Εδώ με GPS σε άλλες συσκευές και πάλι δεν έχεις 100% ακρίβεια. Όμως σίγουρα μπορείς μέρα με τη μέρα να συγκρίνεις τις μετρήσεις σου και να δεις πότε πρέπει να περπατήσεις/τρέξεις/whatever παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος πως το κάνω unpair σε android? Εκανα την εξής πατάτα... Κατά την ενεργοποίηση έδωσα email της συζύγου που τελικά το χάσαμε και δεν έχω βάλει τηλέφωνο κινητό για να κάνω reset τα στοιχεία και να αλλάξω το email. Το κάνω unpair? To κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και pair από την αρχή?

Είναι της συζύγου και μου τα έκανε τσουρέκια οπότε θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον συμφορουμίτη βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πλέον το λογαριασμό δε μπορείς να κάνεις και αλλιώς. Έχει reset στο menu του και αν θυμάμαι καλά δεν θα έχεις πρόβλημα να το συνδέσεις ξανά σε νέο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...