Προς το περιεχόμενο

Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 805
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα. Ξερει καποιος που μπορω να παω για να βαλω μια καινουργια ROM στο tvbox? (Ειναι λιγο ακυρο στο ολο θεμα, αλλα δε μπορώ να βρω κατι) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Fistikis66 είπε

Καλημερα. Ξερει καποιος που μπορω να παω για να βαλω μια καινουργια ROM στο tvbox? (Ειναι λιγο ακυρο στο ολο θεμα, αλλα δε μπορώ να βρω κατι) 

άκυρο 1000 % !

ψαξε βρες τοπικ του box σου και εκεί ρώτησε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2018 στις 9:59 ΠΜ, ksessalonikios είπε

αυτο που σε ενα θέμα που ονομάζεται "Συσκευες ( tvbox - tablets κλπ ) που παιζουν απροβληματιστα Netflix" αναφερονται και τα σαπακια του στυλ m8s κλπ εγώ δεν το καταλαβαίνω. 

Εγώ πάντως πήρα από ebay ένα "σαπάκι" h96mini (s905/1/8) στα 21€ (επιλογή για αποφυγή τελωνείου) το οποίο αν και low spec παίζει netflix. Βέβαια το έχω σε απλή 32άρα και δεν το έχω ψάξει για 1080p. Παίζει μια χαρά και είναι ότι πρέπει για τη δουλειά που το θέλω (nf, mxplayer, sweet streamz, popcorn, terrarium). Έχει και το kodi αλλά το μόνο addon που είδα να δουλεύει είναι κάποιο που έχει σχέση με άσπρες κρέμες (white cream) :D.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2018 στις 3:13 ΠΜ, mpampis81 είπε

Τελικά για ευκολία παρήγγειλα το Amazon Fire stick

https://www.ebay.com/itm/Amazon-Fire-TV-Stick-2nd-Generation-with-Alexa-Voice-Remote/264086127382?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m2749.l2649&redirect=mobile

Ελπίζω να λειτουργεί Netflix απροβλημάτιστα...

 

Στις 14/12/2018 στις 9:50 ΠΜ, dakangr είπε

Παιζει απροβληματιστα. Και δουλευει και με την αλεξα να ξερεις, εχω φτιαξει θεμα πως συνδεεται. Βαλε και amazon prime ενα μηνα δωρεαν να βλεπεις κ τις σειρες του αμαζον.

Μου ήρθε μήνυμα ότι τον έχει υπό έλεγχο το eBay για ύποπτες συναλλαγές!!! Του εστειλα μήνυμα τουλάχιστον να πάρω τα λεφτά πίσω...Ψάχνω να παραγγείλω ή το ίδιο ή κάποιο φθηνό box...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε έχει χρεώσει πρέπει να ανοίξεις case στο paypal για να πάρεις τα χρήματά σου πίσω. Το είχα πάθει και εγώ αυτό με ένα άλλο προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαβασει τοσα εδω μεσα και εχω μπερδευτει,   γεια εσας απο τα tv box που εχεται δοκιμασει πιο θεωρειται πιο απροβληματιστο 

για κοντι και νετφλιξ  χωρις να χρειαστει να ασχοληθεις  και πολυ μαζι του με αναβαθμησεις.  ( Ολιγο ασχετος)Γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αγορα  και δεν ξερω ποιο,  η μηπως να  παρω ενα  hdmi ταμπλετ  για αυτη την δουλεια  να  τελειωνω.

 

1) Δεν με ενδιαφερει  να βλεπω 4k  το πολυ μεχρι hd

2) δυνατο σημα  wi-fi  χωρις αποσυνδεσεις  αποσταση απο ρουτερ 10 μ,  δεν υπαρχει δυνατοτητα συνδεση  μεσω  ethernet ( 6mbps)  

3) οσο πιο απλο γινεται στο μενου και λειτουργια του

4) οχι πολυ ακριβο

   γνωμες?

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mpampis81 είπε

Μου ήρθε μήνυμα ότι τον έχει υπό έλεγχο το eBay για ύποπτες συναλλαγές!!! Του εστειλα μήνυμα τουλάχιστον να πάρω τα λεφτά πίσω...Ψάχνω να παραγγείλω ή το ίδιο ή κάποιο φθηνό box...

Σε μια αντιστοιχη περιπτωση μου  επεστρεψε τα λεφτα το ebay, λογικα θα σου κανει το ιδιο.  Παρε το απο αμαζον να τελειωνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2018 στις 9:01 ΜΜ, villasg είπε

Παραλαβη σημερα του Roku Express απο ebay  .
Μικρο και βολικο το "κολλησα" πανω στην ηχομπαρα .
Πανευκολη συνδεση ( hdmi + ρευμα εδωσα απο την usb της tv ) .
Μολις ξεκινησε εψαξε για Update το οποιο βρηκε και εκανε .
Λογαριασμος και καταχωρηση στο site της roku ρύθμιση της TV .
Προσθηκη netflix εισαγωγη στοιχειων και θεαση .
Ολα καλα πανευκολα και αψογα        

Να ευχαριστήσω τον χρήστη @villasg για το feedback.

Παρέλαβα χθες το roku αφού είχα διαβάσει το συγκεκριμένο ποστ και ειμαι ενθουσιασμένος.

Κανένα κολλημα, λειτουργεί μια χαρά. Οκ δεν με ενδιαφέρει προσωρινά κάτι παραπάνω απο το νετφλιξ και το youtube αλλά επιτέλους η τηλεόρασή μου έγινε σμαρτ χωρις να σκάσω 500 ευρώ.  60 πήγε μέτα μεταφορικά.

Το μονο που με χάλασε λίγο ειναι οτι έπρεπε να βάλεις πιστωτική όταν δημιουργείς λογαριασμό στο roku. Βέβαια δέχονται και προπληρωμένη οπότε κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Να ευχαριστήσω τον χρήστη @villasg για το feedback.

Παρέλαβα χθες το roku αφού είχα διαβάσει το συγκεκριμένο ποστ και ειμαι ενθουσιασμένος.

Κανένα κολλημα, λειτουργεί μια χαρά. Οκ δεν με ενδιαφέρει προσωρινά κάτι παραπάνω απο το νετφλιξ και το youtube αλλά επιτέλους η τηλεόρασή μου έγινε σμαρτ χωρις να σκάσω 500 ευρώ.  60 πήγε μέτα μεταφορικά.

Το μονο που με χάλασε λίγο ειναι οτι έπρεπε να βάλεις πιστωτική όταν δημιουργείς λογαριασμό στο roku. Βέβαια δέχονται και προπληρωμένη οπότε κανένα πρόβλημα.

νομιζω μετα μπορεις να την αφαιρεσεις , αφου μπεις στον λογαριασμο σου.

παντως και εγω που το ειχα παρει πριν κανα μηνα , εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο την αποκριση τοσο στο ιντερνετ (με wifi) αν και δεν εχω καλη γραμμη(10mbs το ανωτερο), και στις εφαρμογες του youtube κτλ. Το μονο που εχει και "μακαρι" στο μελλον να γινει ,δεν υποστηριζει καποιες πλατφορμες ακομα) για ευρωπη οπως ,amazon prime ,hbo κτλ. Αν ανοιξουν για ευρωπη , θα ειναι "must buy" το roκu για τηλεθεαση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εεώτηση 1 Περνάει έστω  dolby digital ή atmos σε πολυκάναλο ενισχυτή;

Ερώτηση 2. Γιατί την θέλει την πιστωτική; Για υπηρεσίες του roku που δεν χρειάζεσαι; Πρέπει να κάνεις εγγραφή;

Και αν δεν έχεις δεν λειτουργεί;

Ευχαριστώ. Το είχα και εγώ υπόψη μου αλλά αγόρασα τηλεόραση 32 ίντσες αφού μου χάλασε η άλλη η 32άρα που είχα και δεν ήταν και smart.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Εεώτηση 1 Περνάει έστω  dolby digital ή atmos σε πολυκάναλο ενισχυτή;

Ερώτηση 2. Γιατί την θέλει την πιστωτική; Για υπηρεσίες του roku που δεν χρειάζεσαι; Πρέπει να κάνεις εγγραφή;

Και αν δεν έχεις δεν λειτουργεί;

Ευχαριστώ. Το είχα και εγώ υπόψη μου αλλά αγόρασα τηλεόραση 32 ίντσες αφού μου χάλασε η άλλη η 32άρα που είχα και δεν ήταν και smart.

1. Digital stereo over HDMI®, DTS Digital Surround™ pass through over HDMI

2. ειναι υποχρεωτικο με την εγγραφη , αλλα μετα το αλλαζεις

"Η προσθήκη ή η αλλαγή του τρόπου πληρωμής δεν έχει ως αποτέλεσμα τη χρέωση του λογαριασμού σας. Θα χρεωθείτε μόνο αφού περάσετε τα πρόσθετα βήματα που απαιτούνται για την πραγματοποίηση μιας αγοράς. π.χ. κατά την εγγραφή σας για μια συνδρομή, την ενοικίαση ή την αγορά ταινίας ή τηλεοπτικής εκπομπής ή την προσθήκη ενός καναλιού από το κανάλι Store Roku"

15 λεπτά πριν, npil είπε

1. Digital stereo over HDMI®, DTS Digital Surround™ pass through over HDMI

2. ειναι υποχρεωτικο με την εγγραφη , αλλα μετα το αλλαζεις

"Η προσθήκη ή η αλλαγή του τρόπου πληρωμής δεν έχει ως αποτέλεσμα τη χρέωση του λογαριασμού σας. Θα χρεωθείτε μόνο αφού περάσετε τα πρόσθετα βήματα που απαιτούνται για την πραγματοποίηση μιας αγοράς. π.χ. κατά την εγγραφή σας για μια συνδρομή, την ενοικίαση ή την αγορά ταινίας ή τηλεοπτικής εκπομπής ή την προσθήκη ενός καναλιού από το κανάλι Store Roku"

τσεκαρα , και η καρτα μπορει να αφαιρεθει εφοσον γινει η εγγραφη . Αρα δεν χρειαζεται να την δεσμευσετε την καρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστουμε για την ενημερωση για το roku.

(Το εχω παρει καιρο τωρα και δεν το εχω βαλει ακομη).

20 λιρες απο αγγλικο αμαζον, το βαζει συχνα τοσο, + μεταφορικα που ομως μοιραζονται με τυχον αλλα προιοντα.

Το αναφερω για να μην δωσει καποιος 60 με το ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2018 στις 12:25 ΠΜ, mpampis81 είπε

Μου ήρθε μήνυμα ότι τον έχει υπό έλεγχο το eBay για ύποπτες συναλλαγές!!! Του εστειλα μήνυμα τουλάχιστον να πάρω τα λεφτά πίσω...

 όποιος παραγγέλνει από πωλητές με feedback τον προηγούμενο χρόνο 1 που ξαφνικά πωλούν δεκάδες κομμάτια κάτω του κόστους είναι αναμενόμενο να έχει προβλήματα μη παράδοσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...