Προς το περιεχόμενο

Εξαπάτηση σε αγγελία


ssotoss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, stelios9 είπε

καλησπερα προσοχη στο μελος Volakos συννενοηθηκαμε για να μου στειλεi ενα steam key με ανταλλαγμα μια paysafe του εστειλα την paysafe και μετα εκανε την παπια και δεν μου εστειλε τιποτα!!! απατεωνας!!!

Και εγω το ίδιο έπαθα φιλε μου ...Του έστειλα paysafe να μου στείλει ssd με γράφει κανονικότατα και παίζει να με μπλοκαρε κιολας πραγματικά ο τυπος είναι για λύπηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, GravityInRush είπε

Και εγω το ίδιο έπαθα φιλε μου ...Του έστειλα paysafe να μου στείλει ssd με γράφει κανονικότατα και παίζει να με μπλοκαρε κιολας πραγματικά ο τυπος είναι για λύπηση..

Στο ίδιο μέλος στον Volakos? Πόσα του έστειλες? Πάνε τα λεφτά. Το θέμα είναι πως μπορούμε να τον βρούμε. Έστειλα και καταγγελία στους διαχειριστές αλλα δεν απάντησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stelios9 είπε

Στο ίδιο μέλος στον Volakos? Πόσα του έστειλες? Πάνε τα λεφτά. Το θέμα είναι πως μπορούμε να τον βρούμε. Έστειλα και καταγγελία στους διαχειριστές αλλα δεν απάντησαν.

Ναι στο ιδιο μελος για εναν ssd εδωσα τα μισά σαν προκαταβολή και οταν τον ειχα σπιτι μου τα αλλα μισα γιατι δεν ήθελε συναλλαγή με προκαταβολή απορώ για λεφτα αξίζει κάποιος να ξεφτιλίστει ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GravityInRush είπε

Ναι στο ιδιο μελος για εναν ssd εδωσα τα μισά σαν προκαταβολή και οταν τον ειχα σπιτι μου τα αλλα μισα γιατι δεν ήθελε συναλλαγή με προκαταβολή απορώ για λεφτα αξίζει κάποιος να ξεφτιλίστει ετσι?

Πότε ξανά συναλλαγή με paysafe μόνο με αντικαταβολή ή κατάθεση και αυτό μετα από συνεννόηση μέσω τηλεφώνου. Αν κάποιος δε θέλει να μιλήσει στο τηλέφωνο είναι ύποπτος αδερφέ. Από τα λάθη μας μαθαινουμε τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το μέλος είναι αποκλεισμένο. 

Επίσης δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σκέψη για το αν θα πρέπει να επιλέξετε μια συναλλαγή με ένα νέο μέλος, μέσω paysafe και για ένα προϊόν με ιδιαίτερα ελκυστική τιμή...

Είναι σα να στέλνετε χρήματα σε κάποιον που σας λέει απο πριν πως σας δουλεύει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, stelios9 είπε

Πότε ξανά συναλλαγή με paysafe μόνο με αντικαταβολή ή κατάθεση και αυτό μετα από συνεννόηση μέσω τηλεφώνου. Αν κάποιος δε θέλει να μιλήσει στο τηλέφωνο είναι ύποπτος αδερφέ. Από τα λάθη μας μαθαινουμε τουλάχιστον.

Ακριβώς αυτό φιλε απλος δεν πίστευα οτι κάποιος θα έπεφτε τοσο χαμηλά...μεγάλη γυφτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το μέλος είναι αποκλεισμένο. 

Επίσης δεν χρειάζεται ιδιαίτερη σκέψη για το αν θα πρέπει να επιλέξετε μια συναλλαγή με ένα νέο μέλος, μέσω paysafe και για ένα προϊόν με ιδιαίτερα ελκυστική τιμή...

Είναι σα να στέλνετε χρήματα σε κάποιον που σας λέει απο πριν πως σας δουλεύει...

Έχεις δίκιο φίλε την πάτησα σαν αρχαριος. Μέλος που ηταν χωρίς αξιολογήσεις κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, stelios9 είπε

Έχεις δίκιο φίλε την πάτησα σαν αρχαριος. Μέλος που ηταν χωρίς αξιολογήσεις κιόλας.

Κοίτα εντάξει εχει δίκιο αλλα απο την αλλην είναι αμα σου τυχει...ειδα στα σχολια οτι άλλοι την πάτησαν απο τυπο με 50 καλες αξιολογήσεις!!Ειναι να μην σου τύχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelios9 είπε

Έχεις δίκιο φίλε την πάτησα σαν αρχαριος. Μέλος που ηταν χωρίς αξιολογήσεις κιόλας.

Φίλος μπορούμε μήπως να τον εντοπισουμε αυτον από την ΙΡ του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ThReSh είπε

Χωρίς εισαγγελική εντολή όχι.

Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση αυτός έχει εξαπατήσει κιαλα μέλη και μπορεί να το ξανακάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, stelios9 said:

Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση αυτός έχει εξαπατήσει κιαλα μέλη και μπορεί να το ξανακάνει.

Πηγαίνετε αστυνομία ίσως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.Τα ίδια και σε μένα με τον Volakos ο οποίος μου είπε ότι είναι από Λάρισα (μου μίλαγε και στο πληθυντικό κιόλας) και μου ζήτησε κατάθεση για τον SSD που έδινε και όταν του είπα να μου δώσει τηλ να μιλήσουμε μου είπε καλύτερα να μιλάμε με μνμ για να καταγράφονται κιόλας.

Στη συνέχεια αφού δεν ήθελα να του κάνω κατάθεση όλα τα λεφτά μου έκανε πρόταση να του βάλω τα μισά και τα άλλα μισά όταν παραλάβω.

Μου έδωσε λογαριασμό και καλά eurobank που όταν τον έβαλα δεν ήταν σωστός και όταν του το είπα, θεωρώντας ότι έχει κάνει κάποιο λάθος, μου έδωσε άλλον λογαριασμό(έχω όλα τα στοιχεία...μια μήνυση ίσως;) στον οποίο του έβαλα τα μισά λεφτά.

Η τελευταία επικοινωνία ήταν Κυριακή στις 02.49μμ.Από τότε ξαναμπήκε μετά από 2 ώρες περίπου και μετά χάθηκαν τα ίχνη του.

Απ ότι καταλαβαίνω τσίμπησε λίγα από αρκετούς και την έκανε.

Επεξ/σία από eric_in
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, eric_in είπε

Καλησπέρα.Τα ίδια και σε μένα με τον Volakos ο οποίος μου είπε ότι είναι από Λάρισα (μου μίλαγε και στο πληθυντικό κιόλας) και μου ζήτησε κατάθεση για τον SSD που έδινε και όταν του είπα να μου δώσει τηλ να μιλήσουμε μου είπε καλύτερα να μιλάμε με μνμ για να καταγράφονται κιόλας.

Στη συνέχεια αφού δεν ήθελα να του κάνω κατάθεση όλα τα λεφτά μου έκανε πρόταση να του βάλω τα μισά και τα άλλα μισά όταν παραλάβω.

Μου έδωσε λογαριασμό και καλά eurobank που όταν τον έβαλα δεν ήταν σωστός και όταν του το είπα, θεωρώντας ότι έχει κάνει κάποιο λάθος, μου έδωσε άλλον λογαριασμό(έχω όλα τα στοιχεία,αλλά τι να κάνεις) στον οποίο του έβαλα τα μισά λεφτά.

Η τελευταία επικοινωνία ήταν Κυριακή στις 02.49μμ.Από τότε ξαναμπήκε μετά από 2 ώρες περίπου και μετά χάθηκαν τα ίχνη του.

Απ ότι καταλαβαίνω τσίμπησε λίγα από αρκετούς και την έκανε.

Φίλε σε παρακαλώ στείλε σε pm τα στοιχεία του από το λογαριασμό. Έχεις ονοματεπώνυμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...