Προς το περιεχόμενο

Εξαπάτηση σε αγγελία


ssotoss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω βαριεμαι να γραφω και να εξηγω γραπτως.Αν και ειμαι πολυ ξεκαθαρος στις αγγελιες μου ,κι οι περιγραφες μου αναλυτικες,συνεχως ρωτανε διαφορα που ειτε εχω φωτογραφισει,ειτε εχω περιγραψει.

Δεν τους αδικω ομως.Δεν ειμαι μαγαζι και δεν με εμπιστευονται αν και εχω αρκετες αξιολογησεις και συμμετοχη στο φορουμ.

Απο παντου μπορεις να την πατησεις!

Πριτιμω το τηλεφωνο μονο και μονο για να μη χανω τον χρονο μου σε μηνυματα.

Ολα αυτα σαν πωλητης.

Σαν αγοραστης προτιμω μονο χερι με χερι.Αν δεν δεχτει δεν αγοραζω.Ο λογος ειναι οτι δεν εμπιστευομαι κανεναν

 

Δυστυχώς έτσι είστε οι περισσότεροι εδώ μέσα. Όταν εσείς έχετε κάτι για να πουλήσετε, τότε σας είναι απόλυτα λογικό ο άλλος να σας εμπιστευτεί, λες και σας γνώριζε από χτες. Όταν πάλι εσείς είστε ο αγοραστής Δεν εμπιστεύεστε ούτε τον ίσκιο σας.

Σου δίνω ένα μεγάλο Μπράβο που το παραδέχτηκες. Ίσως είσαι ο πρώτος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως έγραψα και πιο πάνω, είτε έχω 400+, είτε 0-2 αξιολογήσεις, τον κ@λο μου θα κοιτάξω και ΕΓΩ και ΕΣΥ.

 

ΔΕΝ υπάρχουν φιλίες και εμπιστοσύνες ΠΟΥΘΕΝΑ στο ινσόμνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμε γιατι διαβαζω παλι ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια εχουν επωθει ρε παιδια πειτε κατι νεο και να μην κουραζει σε αυτον που διαβαζει το σεντονι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και πιο πάνω, είτε έχω 400+, είτε 0-2 αξιολογήσεις, τον κ@λο μου θα κοιτάξω και ΕΓΩ και ΕΣΥ.

 

ΔΕΝ υπάρχουν φιλίες και εμπιστοσύνες ΠΟΥΘΕΝΑ στο ινσόμνια.

μεγαλη ανοησια ειπες ,οταν πουλω κατι κοιταζω πρωτα να δω οτι αξιζει τα λεφτα που το δινω και θα τα εδινα πχ και εγω αν εψαχνα το συγκεκριμενο, αν δεν υπηρχαν εμπιστοσυνες κλπ τοτε πολλα ατομα δεν θα αγοραζαν ποτε απο μενα μια και εδω και αρκετα χρονια μενω κυπρο, προσωπικα αποφευγω ατομα τα οποια νομιζουν οτι ο πωλητης θελει να τους γελασει και επιπλεον παζαρευουν λες και 10-20 ευρω θα αποτελεσουν την σωτηρια τους ,επελεξε λοιπον την δικη σου πορεια χωρις να μας παραθετεις οτι οσοι πωλουν εν δυναμει ειναι αναξιοπιστοι....  πολλες φορες βοηθησα ατομα στο φορουμ χωρις κερδος ,με την δικη σου οπτικη δεν θα πρεπε καν να ασχοληθω εφοσον δεν ειχα καποιο κερδος....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλη ανοησια ειπες ,οταν πουλω κατι κοιταζω πρωτα να δω οτι αξιζει τα λεφτα που το δινω και θα τα εδινα πχ και εγω αν εψαχνα το συγκεκριμενο, αν δεν υπηρχαν εμπιστοσυνες κλπ τοτε πολλα ατομα δεν θα αγοραζαν ποτε απο μενα μια και εδω και αρκετα χρονια μενω κυπρο, προσωπικα αποφευγω ατομα τα οποια νομιζουν οτι ο πωλητης θελει να τους γελασει και επιπλεον παζαρευουν λες και 10-20 ευρω θα αποτελεσουν την σωτηρια τους ,επελεξε λοιπον την δικη σου πορεια χωρις να μας παραθετεις οτι οσοι πωλουν εν δυναμει ειναι αναξιοπιστοι....  πολλες φορες βοηθησα ατομα στο φορουμ χωρις κερδος ,με την δικη σου οπτικη δεν θα πρεπε καν να ασχοληθω εφοσον δεν ειχα καποιο κερδος....

 

Αγορίνα, έχω κάνει τις τριπλάσιες αγοραπωλησίες από εσένα στο ινσόμνια και ήμουν πρώην moderator σε blackbery κινητά στο myphone.gr...

 

Αυτό κατάλαβες από τα λεγόμενα μου;

Ότι κάνω αγοραπωλησίες για να εξαπατήσω;

 

ΚΑΙ εγώ ΚΑΙ εσύ αν θέλουμε να δώσουμε κάτι για τον οποιονδήποτε λόγο, θα το δώσουμε με κάθε τρόπο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θέλουμε να εξαπατήσουμε.

 

Αφού λοιπόν δεν είναι όλοι εν δυνάμει αναξιόπιστοι, θα μου κάνεις κατάθεση ένα χιλιάρικο να περάσω χρονιάρες μέρες και να σου στείλω ένα iphone x άριστο με απόδειξη αγοράς; Δεν χρειάζεται να το δεις, έχω τόσες αξιολογήσεις, εμπιστέψου με και στείλε μου τα στοιχεία σου να στο στείλω Κύπρο. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα, έχω κάνει τις τριπλάσιες αγοραπωλησίες από εσένα στο ινσόμνια και ήμουν πρώην moderator σε blackbery κινητά στο myphone.gr...

 

Αυτό κατάλαβες από τα λεγόμενα μου;

Ότι κάνω αγοραπωλησίες για να εξαπατήσω;

 

ΚΑΙ εγώ ΚΑΙ εσύ αν θέλουμε να δώσουμε κάτι για τον οποιονδήποτε λόγο, θα το δώσουμε με κάθε τρόπο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θέλουμε να εξαπατήσουμε.

 

Αφού λοιπόν δεν είναι όλοι εν δυνάμει αναξιόπιστοι, θα μου κάνεις κατάθεση ένα χιλιάρικο να περάσω χρονιάρες μέρες και να σου στείλω ένα iphone x άριστο με απόδειξη αγοράς; Δεν χρειάζεται να το δεις, έχω τόσες αξιολογήσεις, εμπιστέψου με και στείλε μου τα στοιχεία σου να στο στείλω Κύπρο. :-D

Με τον εριστικο σου τροπο μαλλον μαζι μου δεν θα κανεις συναλλαγη .... τα υπολοιπα περι τερψης του φιλοθεαμων κοινου ,επι των λεγομενων σου τετοια αντιληφθηκα ,το ιστορικο σου περι moderator  κλπ  δεν με πειθει ,υπηρξα εννιοτε mod και 2 μεγαλα site του εξωτερικου κλειστα πλεον nokiapowe και ipmart... 

οσο για τις αξιολογησεις δεν θα σχολιασω περαιτερω μια και δεν ειναι παρασημα ,χαιρομαι να συναλλασομαι με ατομα που δεν πανε με την λογικη για να το πουλαει κατι εχει, και εαν πουλησες και συ οπως λες τοσα πραγματα τοτε δεν θα χες την αποψη που εχεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι ναναι πραγματικά :-D

 

Το ότι πας να χρησιμοποιήσεις και περίτεχνο λεξιλόγιο χωρίς καν σωστή χρήση γραμματικής με ξετρελαίνει όμως!!!

 

Αγορίνα, θες να είσαι ευκολόπιστος και να χαίρεσαι που κάνεις συναλλαγές με άτομα εμπιστοσύνης, με γεια σου και μπράβο σου. Σου εύχομαι να μην την πατήσεις ποτέ! Άλλωστε ποτέ δεν συμβαίνουν τέτοια κακά πράγματα σε αυτή την τόσο αγαπημένη κοινότητα που όλοι είμαστε αγαπημένοι και εμπιστευόμαστε ο ένας τον άλλον, εμείς με τις πολλές καλές αξιολογήσεις!!! :-D :-D :-D :-D

 

Και μιας και οι δικές μου είναι ψεύτικες, γιατί τέτοιος είμαι, μισό να σου κάνω προσφορά από τον δεύτερό μου λογαριασμό. Έχω μαζέψει και εκεί αρκετές, που με κάνουν πανέμπιστο συμφορουμίτη! 

 

ΟΥΠΣ!!!!!! :-D :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει ένα δίκιο. Ή μάλλον πολλά. Εγώ σε άτομα που ξέρω χρόνια θα έκανα κατάθεση και 500 και χίλια ευρώ για κάτι. Υπάρχουν πολλά αξιόλογα άτομα εδώ πέρα που εμπιστεύομαι πλέον "τυφλά".

 

Για μένα δεν έχουν σημασία οι αξιολογήσεις, αλλά η παρουσία στο φόρουμ και το ήθος που βγάζει κάποιος που τον διαβάζω τόσα χρόνια. πχ Benign, mtsalla11, Ailuros, Fulgore, tsilitheo1, Kostas-karras, toavepa, Physiciant, Zio και άλλοι. (αυτούς θυμήθηκα πρόχειρα τώρα).

 

Το να κάνω κατάθεση πάνω απο 100-200 ευρώ σε κάποιον με αξιολογήσεις αλλά δεν το γνωρίζω καλά, το κάνω. Σε νέο λογαριασμό κατάθεση τοσα λεφτά, ΟΧΙ. Λιγοτερα ναι, αν με "πείσει" μέσω πμ.

 

Δεν ειχα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εγώ είχα ποτέ πρόβλημα. Και έχω στείλει πράγματα για έλεγχο χωρίς να πάρω ούτε ευρώ πρώτα. Και μου έχουν στείλει πάρα πολλοί χρήματα εκ των προτέρων και ποτέ δεν γέλασα κανέναν.

Ίσως όπως είπε ο αξιότιμος παραπάνω η γενικότερη παρουσία αλλά και η εμπειρία που αποκτάς από τον τρόπο που φαίνεται κάποιος εδώ μέσα και ο τροπος που φέρεται, βοηθά περισσότερο ίσως και από τις αξιολογήσεις.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι mod μαζευτηκαν εδω μεσα βλεπω.


Έχει ένα δίκιο. Ή μάλλον πολλά. Εγώ σε άτομα που ξέρω χρόνια θα έκανα κατάθεση και 500 και χίλια ευρώ για κάτι. Υπάρχουν πολλά αξιόλογα άτομα εδώ πέρα που εμπιστεύομαι πλέον "τυφλά".

Για μένα δεν έχουν σημασία οι αξιολογήσεις, αλλά η παρουσία στο φόρουμ και το ήθος που βγάζει κάποιος που τον διαβάζω τόσα χρόνια. πχ Benign, mtsalla11, Ailuros, Fulgore, tsilitheo1, Kostas-karras, toavepa, Physiciant, Zio και άλλοι. (αυτούς θυμήθηκα πρόχειρα τώρα).

Το να κάνω κατάθεση πάνω απο 100-200 ευρώ σε κάποιον με αξιολογήσεις αλλά δεν το γνωρίζω καλά, το κάνω. Σε νέο λογαριασμό κατάθεση τοσα λεφτά, ΟΧΙ. Λιγοτερα ναι, αν με "πείσει" μέσω πμ.

Δεν ειχα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Δε μπαινουν ολοι οι πωλητες/αγοραστες φορουμ ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτούς που δεν μπαίνουν προφανώς δεν τους ξερω.

 

Μόνο τον drove εμπιστεύομαι ετσι από "σκετους πωλητές". Αυτό θυμαμαι τώρα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ελεγχο εχετε στειλει πραγματα ε και μετα να πληρωθειτε ε?

 

το λοιπον απο γενικη ταυδρομικη παρελαβα αντικαταβολη  απο αγγελια παλικαριου μεσω φβ και οταν ζητησα ελεγχο πρωτα πριν πληρωσω η επαρχια το παραρτημα το εγραψε λεει πανω στο παραστατικο 

 

εφτασε στην περιοχη μου και μου το αρνηθηκαν κι μου ειπαν στην παραδοση η πληρωνεις η δε παραλαμβανεις δεν υπαρχει ελγχος σε καμια κουριερ πριν την πληρωμη!

 

και φασαρια να εκανα αυτος ηταν ανενδοτος ο κουριερ εννοειται και να λεει συνεχεια σε καμια κουριερ δεν γινετε αυτο! 

για να δω τωρα τα σχολια σας σε ποια κουριερ δεχονται με ελεγχο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ελεγχο εχετε στειλει πραγματα ε και μετα να πληρωθειτε ε?

 

το λοιπον απο γενικη ταυδρομικη παρελαβα αντικαταβολη  απο αγγελια παλικαριου μεσω φβ και οταν ζητησα ελεγχο πρωτα πριν πληρωσω η επαρχια το παραρτημα το εγραψε λεει πανω στο παραστατικο 

 

εφτασε στην περιοχη μου και μου το αρνηθηκαν κι μου ειπαν στην παραδοση η πληρωνεις η δε παραλαμβανεις δεν υπαρχει ελγχος σε καμια κουριερ πριν την πληρωμη!

 

και φασαρια να εκανα αυτος ηταν ανενδοτος ο κουριερ εννοειται και να λεει συνεχεια σε καμια κουριερ δεν γινετε αυτο! 

για να δω τωρα τα σχολια σας σε ποια κουριερ δεχονται με ελεγχο.... 

Ο άνθρωπος παραπάνω εννοεί ότι έστειλε πρώτα κάτι με ελεύθερο δέμα χωρίς αντικαταβολή και ο άλλος του έστειλε εκ των υστέρων τα χρήματα.

 

Όπως έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα, απαγορεύεται ρητά στις courier να ανοίγεται το δέμα για έλεχγο πριν την πληρωμή αλλά κάποια "μαγαζάκια" το επιτρέπουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...