Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από αύριο το νέο iMac Pro με τιμή από $4999


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα έλεγα πάντως ότι η οποιαδήποτε διαφωνία τώρα δεν έχει και πολύ νόημα.

 

Ας περιμένουμε κανά μήνα να αναλάβουν οι γνωστοί youtubers με πλήρη ανάλυση specs και με benchmarks όπου ο νέος iMac Pro θα τον πιει για άλλη μια φορά σε όλα τα βίντεο από φθηνότερα PC builds. Τα ξαναλέμε σε λίγο καιρό από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα πάντως ότι η οποιαδήποτε διαφωνία τώρα δεν έχει και πολύ νόημα.

 

Ας περιμένουμε κανά μήνα να αναλάβουν οι γνωστοί youtubers με πλήρη ανάλυση specs και με benchmarks όπου ο νέος iMac Pro θα τον πιει για άλλη μια φορά σε όλα τα βίντεο από φθηνότερα PC builds. Τα ξαναλέμε σε λίγο καιρό από τώρα.

 

Ενω νοημα εχει η συγκριση καδρου με μπαούλα....

Καλυτερα να ψαξεις στο youtube για (αυτοκινητα) sleepers αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ να το πινουν τα ακριβοτερα....

Εκει να δεις διαφωνιες με νόημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι εσυ βγαινεις μονο με βιζιτουδες ε?

 

Βγαίνω με την κοπέλα που μου αρέσει φίλε μου και αγοράζω επισης των υπολογιστή που μου αρέσει. Αυτό που δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει ο κάθε @@άρας να σχολιάσει αν θα πρέπει να μου αρέσει κάτι ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ γελαω!
εχουν αφρισει οι haters με τα αρχαια windows τους.
μονο αυτο θα πω κ συνεχιστε μαλλιοτραβηγμα για αναβαθμισεις (λολ), για επεκτασεις μνημης, για open system, για λεφτα του μπαμπα και λοιπα κουραφεξαλα κολλημενων μυαλων, σαν τον παππου μου με τον Κολοκτρωνη...Κολοκοτρωναιοι!

ONCE YOU GO MAC (Apple) YOU NEVER GO BACK!

 

The end!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ γελαω!

εχουν αφρισει οι haters με τα αρχαια windows τους.

μονο αυτο θα πω κ συνεχιστε μαλλιοτραβηγμα για αναβαθμισεις (λολ), για επεκτασεις μνημης, για open system, για λεφτα του μπαμπα και λοιπα κουραφεξαλα κολλημενων μυαλων, σαν τον παππου μου με τον Κολοκτρωνη...Κολοκοτρωναιοι!

 

ONCE YOU GO MAC (Apple) YOU NEVER GO BACK!

 

The end!

Κολλημένα μυαλά Vs Κολλημένων RAM Modules. Τρελοί ρε φίλε εδώ μέσα, σε λιγο θα ζητάνε να αλλάζουν και δίσκο αν καεί, αντί να πάρουν νέο μηχάνημα. Το μέλλον είναι UNIFIED! Να κολλήσουμε και τα πληκτρολόγια πάνω. Σου χάλασε το TAB; NO WORRIES, δίνει 4000, και έχεις πάρει νέο μηχανημα. Αλλα που να καταλάβουν οι νεάταρτναλ, με του γουιντος να πουμε. Μη αρχίσω καν για αυτούς με τα Linux, ή το Linux, που δε μας λένε ουτε αυτοί πως είναι τελικά, και κάθονται και βάζουν Drivers με Console. Μας βλέπει ο πρώτος Χομο Ερέκτους, και γελάει με την κατάντια μας, που καθόμαστε και κουμπώνουμε RAM, σε slots.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλημένα μυαλά Vs Κολλημένων RAM Modules. Τρελοί ρε φίλε εδώ μέσα, σε λιγο θα ζητάνε να αλλάζουν και δίσκο αν καεί, αντί να πάρουν νέο μηχάνημα. Το μέλλον είναι UNIFIED! Να κολλήσουμε και τα πληκτρολόγια πάνω. Σου χάλασε το TAB; NO WORRIES, δίνει 4000, και έχεις πάρει νέο μηχανημα. Αλλα που να καταλάβουν οι νεάταρτναλ, με του γουιντος να πουμε. Μη αρχίσω καν για αυτούς με τα Linux, ή το Linux, που δε μας λένε ουτε αυτοί πως είναι τελικά, και κάθονται και βάζουν Drivers με Console. Μας βλέπει ο πρώτος Χομο Ερέκτους, και γελάει με την κατάντια μας, που καθόμαστε και κουμπώνουμε RAM, σε slots.

 

Για να το ξεκαθαρισουμε γιατι καποιοι κανουν την παπια και δεν απαντανε...το  imac pro δεν εχει κολλημενα ram module, απο οτι φαινεται . Απλα για να τα αλλαξεις χωρις να χαθει η όποια εγγυηση πρεπει να το πας στο service.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το ξεκαθαρισουμε γιατι καποιοι κανουν την παπια και δεν απαντανε...το  imac pro δεν εχει κολλημενα ram module, απο οτι φαινεται . Απλα για να τα αλλαξεις χωρις να χαθει η όποια εγγυηση πρεπει να το πας στο service.... 

Α όχι, δε κρίνω το μηχάνημα του θέματος, εμένα μου φαίνεται αρκετά καλό. Πέρα απο την τσέπη και τη χρηση μου βέβαια, αλλα για αυτά που προσφέρει, εξαιρετικό, και ελαφρώς ακριβό. Αλλα ντάξει, Apple είναι, αυτό το περιμένεις.

 

Εγώ απλά αναφέρομαι στην δήλωση περι αρχαιότητας του φίλου παραπάνω, που δεν αφήνουν τα λαμόγια το μέλλον να έρθει, αναβαθμίζοντας τα pc τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xα. Και τα Commodore 64, Αmiga 500, Amiga 1200 ήταν all in one και με Keyboard. Απο το 1986 και μετά η Apple to γύρισε στα Desktop.

Μάλλον φίλε μου τα έχεις μπερδέψει αρκετά.Η Α500 και η A1200 από που και ως που είναι AIO.Δίπλα μου τις έχω και όσο και να προσπαθώ να βρω τις ομοιότητες με ένα AIO σύστημα δυστυχώς δεν τα καταφέρνω.Απαιτούν μονιτοράκι (το 1084 της Commodore είναι ιδανικό).Καταπληκτικά μηχανήματα τα προτιμώ ακόμα και τώρα από τα Παράθυρα.

 

Όσο για τα PC που λες δεν ξέρω σε τι εταιρεία εργάζεσαι αλλά μάλλον δεν έχεις και πολύ επαφή με το αντικείμενο.Αρκέσου στα Windows και άφησε τους επαγγελματίες να κάνουν την δουλειά τους με ηρεμία και ταχύτητα που τους προσφέρει το OS X.

Ά,η Apple υπολογιστές βγάζει από το 1977 και οι Mac από το 1984 έτσι για την ιστορία γιατί θα την ξεχάσουμε όπως πάει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω τα ιδια εγραψα, οτι χ3στηκε και για την αναβαθμιση χ3στηκε και για το 500-700€ που κοστιζει παραπανω, αλλα κανενα PC με παρομοια specs δεν προταθηκε εδω περα, να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι. Η μονη προταση ηταν απο τον orixgmh στην σελιδα 2 και μας αποδεικνυε το ακριβως αντιθετο απο αυτο που ηθελε να μας αποδειξει. 

 

θα ηθελα πολυ να προτεινω pc, αλλα δεν μπορω να βρω τις τεχνολογιες της radeon pro 64 ωστε να ειναι δικαιο. αμα ειναι τυπου workstation και εχει ολα τα αναλογα features τοτε ναι το mac ειναι δικαιη τιμη (αν εξαιρεσουμε επιδοσεις μετα το thermal throttling και επεκτασιμοτητα)

 

αν ομως ειναι workstation του κωλου οπως ειναι η frontier τοτε ανετα βρισκεις μηχανημα πιο φτηνο, ειδικα αμα πας σε threadripper το 1000ρικο το γλυτωνεις σιγουρα + τα προαναφερθεν καλουδια

 

ΥΓ. το παληκαρι που με ρωτησε να βαλω λινκ τη ραμ, εμπα skroutz στη κατηγορια ραμ και βαλε φιλτρα 32GB, DDR4 και αμα θες server. οι απλες desktop πανε στα 280 και ανεβαινουν, οι server πανε στα 350 και ανεβαινουν. δεν ξερω τι τυπου εχει το mac, αλλα αυτες που εβαλες εσυ με 400 ευρω πρεπει να ηταν τυπου desktop οποτε καπελο τουλαχιστο 100 ευρω 

 

ΥΓ2. καποιο αλλο παληκαρι που μου ειπε οτι το ποστ μου δεν ειναι ενημερωτικο, αμα βρω επιτελους πληροφοριες θα φτιαξω ενα ενημερωτικο ποστ με 2 συστηματα, ενα ιντελ και ενα amd. μισες δουλειες να κανουμε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 οι απλες desktop πανε στα 280 και ανεβαινουν, οι server πανε στα 350 και ανεβαινουν. δεν ξερω τι τυπου εχει το mac, αλλα αυτες που εβαλες εσυ με 400 ευρω πρεπει να ηταν τυπου desktop οποτε καπελο τουλαχιστο 100 ευρω 

 

Αν δεν ειναι κολλημενη, μαλλον 4 SO-DIMM DDR4 2666 ECC

http://www.zdnet.com/article/want-a-fully-loaded-imac-pro-better-sit-down-at-more-than-17k-this-is-gonna-hurt/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...