Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από αύριο το νέο iMac Pro με τιμή από $4999


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kοιτα η συζητηση ειναι ετσι κι αλλιως δημοτικου,αφου καποια παιδακια νομιζουν (βασικα δε νομιζουν,προσπαθουν να κανουν τους αλλους να νομιζουν) οτι ειναι ο Μαραντονα επειδη πηραν τα πιο ακριβα παπουτσια απο το παπουτσαδικο.

 

Στην πλειοψηφια τους δεν ξερουν ουτε να δενουν τα κορδονια.

 

Σιγα το προγραμμα πυρηνικης φυσικης που το εχετε και σαν την επιτομη της τεχνολογιας!

 

Τεχνικος ηχου/ηχοληπτης ειμαι σε studio δικο μου,απο το 2000,μη μου μιλας για Final cut τωρα και αηδιες!

 

Ανοιξε κανα Cubase και αν καταλαβεις κατι περα απο το save και το open file τα ξαναλεμε.

 

Ναι,με pc στο studio,σοκαριστηκες?

 

Το παραπανω μηχανημα που βριζεται εχει δυνατοτητα να τρέξει και windows....

Mεχρι να βγει αντιστοιχο all in one με 8 πυρηνο xeon pc κατσε στο στουντιο σου και φαντασου πως θα ηταν να εχεις μια αθορυβη οθονη μπροστα σου να τα κάνει όλα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kοιτα η συζητηση ειναι ετσι κι αλλιως δημοτικου,αφου καποια παιδακια νομιζουν (βασικα δε νομιζουν,προσπαθουν να κανουν τους αλλους να νομιζουν) οτι ειναι ο Μαραντονα επειδη πηραν τα πιο ακριβα παπουτσια απο το παπουτσαδικο.

 

Στην πλειοψηφια τους δεν ξερουν ουτε να δενουν τα κορδονια.

 

Σε μεγάλο βαθμό μάλλον ισχύει. Ο άλλος πιο πριν έλεγε ότι τον αγχώνουν τα Windows και ότι το Android είναι "παιδικό κ φασαριοζικο έναντι του iOS" ό,τι και αν μπορεί να σημαίνει αυτό. Η αλήθεια είναι ότι μάλλον κάποιοι δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν υπολογιστές που ακόμα και παιδάκια ξέρουν να χειρίζονται.

 

Τα άλλα που λένε για χρήματα που βγάζουν κ.λπ. και που νομίζουν ότι το ακριβότερο είναι και το καλύτερο (λόγω έλλειψης τεχνολογικών γνώσεων) είναι μάλλον επειδή ξεκίνησαν με αρκετά λεφτά από μπαμπά και δεν έμαθαν να τα βγάζουν μόνοι τους για να τα εκτιμούν σωστά. Κάποιος που έχει το μυαλό και οπότε ξέρει να βγάζει χρήματα με τις δυνάμεις του, τα εκτιμάει καλύτερα και κάνει και τις σωστές επενδύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάλλον όσοι τα κράζεται δεν έχετε δουλέψει mac σας γράφω τους πέντε σημαντικότερους λόγους για να πάρεις ένα τέτοιο φοβερό μηχάνημα

1.

2.

3.

4.

5.

Ψάρωσα. Νόμιζα οτι τα είχες γράψει με γραμματοσειρά λευκού χρώματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σιγα το προγραμμα πυρηνικης φυσικης που το εχετε και σαν την επιτομη της τεχνολογιας!

 

Τεχνικος ηχου/ηχοληπτης ειμαι σε studio δικο μου,απο το 2000,μη μου μιλας για Final cut τωρα και αηδιες!

 

Ανοιξε κανα Cubase και αν καταλαβεις κατι περα απο το save και το open file τα ξαναλεμε.

 

Ναι,με pc στο studio,σοκαριστηκες?

Oλοι γινατε βλεπω επαγγελματιες σε αυτο το θεμα...εσυ ειδικα αν κρινω απο αλλα post σου πρεπει να εισαι απο τους καλυτερους.Καλες δουλειες.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπανω μηχανημα που βριζεται εχει δυνατοτητα να τρέξει και windows....

Mεχρι να βγει αντιστοιχο all in one με 8 πυρηνο xeon pc κατσε στο στουντιο σου και φαντασου πως θα ηταν να εχεις μια αθορυβη οθονη μπροστα σου να τα κάνει όλα....

Στο studio εχω 3 οθονες σε extended desktop,sorry που στο χαλαω.

 

Μια ομως χρησιμοποιω στο pc που εχω για να μπαινω στο facebook οποτε σε νιωθω.

 

Σποιλερ:Μη μαθευτει αλλα αν θες τρεχεις mac os και σε pc.Hackintosh λεγεται.

 

Oλοι γινατε βλεπω επαγγελματιες σε αυτο το θεμα...εσυ ειδικα αν κρινω απο αλλα post σου πρεπει να εισαι απο τους καλυτερους.Καλες δουλειες.

 

Να σαι καλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το προγραμμα πυρηνικης φυσικης που το εχετε και σαν την επιτομη της τεχνολογιας!

What?

 

Τεχνικος ηχου/ηχοληπτης ειμαι σε studio δικο μου,απο το 2000,μη μου μιλας για Final cut τωρα και αηδιες!

Ok

 

Ανοιξε κανα Cubase και αν καταλαβεις κατι περα απο το save και το open file τα ξαναλεμε.

Ναι,με pc στο studio,σοκαριστηκες?

No

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο studio εχω 3 οθονες σε extended desktop,sorry που στο χαλαω.

 

Μια ομως χρησιμοποιω στο pc που εχω για να μπαινω στο facebook οποτε σε νιωθω.

 

Σποιλερ:Μη μαθευτει αλλα αν θες τρεχεις mac os και σε pc.Hackintosh λεγεται.

 

Καλα ουτε τα specs δεν διαβασες και λες οτι νιωθεις? Hackintosh φανταζομαι χωρίς updates.Ξερω ειναι χειροτερα και απο τα updates του windows 10....ή μάλλον είσαι ακομα με 7?

 

ΥΓ. Το σποιλερ σου βαλτο καλυτερα σε κανονικο γιατι θα σε κοροιδευουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ουτε τα specs δεν διαβασες και λες οτι νιωθεις? Hackintosh φανταζομαι χωρίς updates.Ξερω ειναι χειροτερα και απο τα updates του windows 10....ή μάλλον είσαι ακομα με 7?

Κοιτα δεν θα εφτιαχνα hackintosh ποτε γιατι δεν μ αρεσει το os που σε κανει οτι θελει,μ αρεσει το os που το κανω εγω οτι θελω.

 

Με windows 95 ειμαι και εκει βλεπω και τα καινουργια επεισοδια του ρετιρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα δεν θα εφτιαχνα hackintosh ποτε γιατι δεν μ αρεσει το os που σε κανει οτι θελει,μ αρεσει το os που το κανω εγω οτι θελω.

 

Ετσι πες το μας ....Ενταξει παρε και το φιλο σου τον κοινωνιολογο και πηγαινετε σε κανενα ψυχολογικο forum γιατι εδω μιλάμε για τεχνολογια. Ξερω οτι δεν δεν θεωρεις  τεχνολογία το mac os αλλα επαιξες και έχασες, μικρέ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι τρωγεσται, και οι μεν και οι δε. Οι μεν θελουν με το στανιο να μας αποδειξουν οτι τo pro δεν ειναι ακριβο (ενω ειναι), και οι δε καναν σημαια το οτι ειναι ακριβο, λες και εχει και καμια σημασια. Ο επαγγελματιας που χρησιμοποιει mac os δεν θα λυπηθει τα 500-700€, οπως και αυτος που χρησιμοποιει windows δεν τα χρησιμοποιει γιατι ειναι 500-700€ φτηνοτερα.

Το οτι ειναι λιγο overpriced ειναι, το ξερουμε εδω και καιρο απο 1002 αλλες συσκευες. Τωρα κατι αστεια build που εκανε ο orighmx να μας πεισει για το αντιθετο, μονο δακρυα στα ματια φερνουνε. 1070ti rog strix λεει o "επαγγελματιας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λόγο εργασιάς σχολούμαι με PCs και MACs σε Corporate περιβάλον μπορώ να πω οτι τα PCs υπερτερούνε απο τα MACs ακόμα και στο OS επίπεδο. Μπορώ να αναφέρω αρκετά παραδείγματα.

 

1. Το Skype for Business στο MAC...ακομα δεν υποστηρίζει QoS για VoIP Calls. Τα Windows μπορούν άνετα να εφαρμόσουν QoS μέσω GPO (Group Policy)

 

2. Η ανάπτυξη του MacOS μετά το Yoshemite είναι σχεδόν ανύπαρκτη.

 

3. Το Hardware των MAC είναι υποδεέστερο απο PCs στην ίδια τιμή

 

4. Τα τελευταία μηχανήματα της Apple βασίζονται σε Gimmicks (πχ Toutchbar, λεπτό προφιλ κτλ)

 

5. Το 99% των Executives στην εταιρία έχουν MACs και το χρησιμοποιούν μόνο για Ε-Mail και γιατί......φένεται ωραίο το γραφείο τους με Mac.

 

6. To MacOS Βασίζεται σε Open Source Code και η Apple δεν χρεώνει παρά μόνο ένα συμβολικό ποσό για το CD

 

7. H Apple είxe το Security Flaw στο High Sierra πριν 2-3 εβδομάδες όπω μπορουσε κάποιος να κάνει Login σαν Admin χωρίς Password. Εδω δεν άνοιξε ουτε ρουθούνι ενώ στην Microsoft θα τους είχαν κράξει (https://www.theverge.com/2017/11/28/16711782/apple-macos-high-sierra-critical-password-security-flaw)

 

8. Είχαμε 2-3 Εxecutives που λόγο του προβλήματος με το Fingerprint στο High Sierra δεν μπορούσαν να κάνουν Login και δεν θυμώντουσαν το Password τους. (https://www.imore.com/issues-touch-id-mbp-after-downloading-high-sierra-heres-fix)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι πες το μας ....Ενταξει παρε και το φιλο σου τον κοινωνιολογο και πηγαινετε σε κανενα ψυχολογικο forum γιατι εδω μιλάμε για τεχνολογια. Ξερω οτι δεν δεν θεωρεις  τεχνολογία το mac os αλλα επαιξες και έχασες, μικρέ...

Το μικρε ειναι κοπλιμεντο για μενα αλλα αν το ξερες δεν θα μου το λεγες..!

 

Στο μεταξυ τις παραθεσεις τι τι κανεις αφου γραφεις αλλα αντι αλλων!

 

Μαλλον εσυ πρεπει να εισαι ο μικρος της ωραιας μας παρεας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικρε ειναι κοπλιμεντο για μενα αλλα αν το ξερες δεν θα μου το λεγες..!

 

Στο μεταξυ τις παραθεσεις τι τι κανεις αφου γραφεις αλλα αντι αλλων!

 

Μαλλον εσυ πρεπει να εισαι ο μικρος της ωραιας μας παρεας!

 

Ενω εσυ γραφεις λογικα. Μια μας το παιζεις έξυπνος και την αλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...