Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από αύριο το νέο iMac Pro με τιμή από $4999


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη λόγο εργασιάς σχολούμαι με PCs και MACs σε Corporate περιβάλον μπορώ να πω οτι τα PCs υπερτερούνε απο τα MACs ακόμα και στο OS επίπεδο. Μπορώ να αναφέρω αρκετά παραδείγματα.

 

1. Το Skype for Business στο MAC...ακομα δεν υποστηρίζει QoS για VoIP Calls. Τα Windows μπορούν άνετα να εφαρμόσουν QoS μέσω GPO (Group Policy)

 

2. Η ανάπτυξη του MacOS μετά το Yoshemite είναι σχεδόν ανύπαρκτη.

 

3. Το Hardware των MAC είναι υποδεέστερο απο PCs στην ίδια τιμή

 

4. Τα τελευταία μηχανήματα της Apple βασίζονται σε Gimmicks (πχ Toutchbar, λεπτό προφιλ κτλ)

 

5. Το 99% των Executives στην εταιρία έχουν MACs και το χρησιμοποιούν μόνο για Ε-Mail και γιατί......φένεται ωραίο το γραφείο τους με Mac.

 

6. To MacOS Βασίζεται σε Open Source Code και η Apple δεν χρεώνει παρά μόνο ένα συμβολικό ποσό για το CD

 

7. H Apple είxe το Security Flaw στο High Sierra πριν 2-3 εβδομάδες όπω μπορουσε κάποιος να κάνει Login σαν Admin χωρίς Password. Εδω δεν άνοιξε ουτε ρουθούνι ενώ στην Microsoft θα τους είχαν κράξει (https://www.theverge.com/2017/11/28/16711782/apple-macos-high-sierra-critical-password-security-flaw)

 

8. Είχαμε 2-3 Εxecutives που λόγο του προβλήματος με το Fingerprint στο High Sierra δεν μπορούσαν να κάνουν Login και δεν θυμώντουσαν το Password τους. (https://www.imore.com/issues-touch-id-mbp-after-downloading-high-sierra-heres-fix)

 

Το iMac pro τρεχει  και  windows 10. Περα απο το overpriced καραμέλα μπορει καποιος να μου δειξει το αναλογο all in one άλλης εταιρειας να κανουμε συγκριση επι του θεματος και οχι αμπελοφιλοσοφίες για το OS?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω εσυ γραφεις λογικα. Μια μας το παιζεις έξυπνος και την αλλη...

Ρε συ φανταζομαι τι θα γινεται στο studio των ονειρων του.Μιξη ρεγκε με ζειμπεκικο και latin. :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω εσυ γραφεις λογικα. Μια μας το παιζεις έξυπνος και την αλλη...

Σε αφηνω τωρα,παω να βαλω λιγο εξτρα μνημη στο μηχανημα.

 

(Δεν το κανω για να σε πικαρω,αληθεια,θα παω απλα να ανοιξω το μηχανημα και να βαλω εξτρα μνημη.Χωρις να αγορασω αλλο μηχανημα,μονο μνημη)

Ρε συ φανταζομαι τι θα γινεται στο studio ονειρων του.Μιξη ρεγκε με ζειμπεκικο και latin. :-D

 

Μιξη bluetooth και send file..!

 

Oh wait..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iMac pro τρεχει  και  windows 10. Περα απο το overpriced καραμέλα μπορει καποιος να μου δειξει το αναλογο all in one άλλης εταιρειας να κανουμε συγκριση επι του θεματος και οχι αμπελοφιλοσοφίες για το OS?

 

Θα στο θέσω αλλιώς. Μπορείς να μου βρείς ένα Desktop που βγάζει τώρα η Apple; Απο τώρα και στο εξής μόνο All in One να περιμένεις απο την Apple. Και το MAC Pro δεν θα κρατήσει και πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω απλα να ανοιξω το μηχανημα και να βαλω εξτρα μνημη.Χωρις να αγορασω αλλο μηχανημα,μονο μνημη

Λες να παιξει τοτε, η μηπως να παρεις κανενα Mac?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αφηνω τωρα,παω να βαλω λιγο εξτρα μνημη στο μηχανημα.

 

(Δεν το κανω για να σε πικαρω,αληθεια,θα παω απλα να ανοιξω το μηχανημα και να βαλω εξτρα μνημη.Χωρις να αγορασω αλλο μηχανημα,μονο μνημη)

 

Kαλα αφου την εχεις τοσο ανάγκη... 

Οσο για το imac prο μιας και το εφερε κουβεντα ειδα κατι κλιπς στις μνημες .....μπορει να με γελανε τα ματια μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iMac pro τρεχει  και  windows 10.

 

Απο τα 100+ iMACς που έχουμε στην εταιρία ούτε 1 δεν τρεχει Windows. Όρισμένοι έχουν Virtual Machine με Windows 10 που δουλεύει χάλια. Οπότε το τρέχουν παράλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο θέσω αλλιώς. Μπορείς να μου βρείς ένα Desktop που βγάζει τώρα η Apple; Απο τώρα και στο εξής μόνο All in One να περιμένεις απο την Apple. Και το MAC Pro δεν θα κρατήσει και πολύ.

 

Φιλε μου 30 χρονια βγαζει all in one η Apple και για αυτο εγινε διάσημη,τι απο εδω και πέρα?....Μετα καποιοι μιλάνε για ηλικια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα 100+ iMACς που έχουμε στην εταιρία ούτε 1 δεν τρεχει Windows. Όρισμένοι έχουν Virtual Machine με Windows 10 που δουλεύει χάλια. Οπότε το τρέχουν παράλληλα.

Καλα ενταξει ....αφου δεν μπορει να τρεξουν καλα το windows 10 virtual ....φανταζομαι τι imac εχετε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα αφου την εχεις τοσο ανάγκη... 

Οσο για το imac prο μιας και το εφερε κουβεντα ειδα κατι κλιπς στις μνημες .....μπορει να με γελανε τα ματια μου.

 

Δε σε γελανε απλα,εχουν ξεκαρδιστει..!

 

Φευγω,στο καλο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ότι έχει σχέση με τα Αll-In-Ones άλλον εταιριών όλα είναι χάλια.

 

Mόνο κάτι

 

ASUS Zen AiO Pro Z240IEGT - 23.8" LED - Core i7 7700T 2.9 GHz - 12 GB RAM - 1.128 TB SSD - NVIDIA GeForce GTX 1050 - Windows 10

 

HP ENVY 27-b114 - 27" LED - Core i7 7700T 2.9 GHz - 16 GB RAM - 2.256 TB SSD - NVIDIA GeForce GTX 950M / Intel HD Graphics 630 - Windows 10 Home

 

να λένε κάτι αλλα δεν νομίζω να υπάρχει τίποτα στο επίπεδο του νέου iMAC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου 30 χρονια βγαζει all in one η Apple και για αυτο εγινε διάσημη,τι απο εδω και πέρα?....Μετα καποιοι μιλάνε για ηλικια

 

Xα. Και τα Commodore 64, Αmiga 500, Amiga 1200 ήταν all in one και με Keyboard. Απο το 1986 και μετά η Apple to γύρισε στα Desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...