Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα ευχρηστίας με τις αγγελίες


mader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει οντως να μαζευτει λιγο το layout και να μικρυνουν τα fonts, στο desktop σου βγαινουν τα ματια με πανω απο 80% zoom και στο κινητο ακομα με 5.5" οθονη λιωωωνεις στο σκρολαρισμα.

Επισης γιατι δεν υπαρχει dislike??! Αν και βλεπω πως ανεβηκαν +/- αξιολογησεις τοσο στα threats οσο και στα posts.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, Federacion είπε

Πρέπει να ανέβει το όριο των αγγελιών δεν γίνεται αλλιώς παιδιά. 

Σωστά. Ή να ανέβει το όριο αγγελιών ή να επαναφέρουν το παλιό σύστημα στις αγγελίες. Αλλιώς δεν γίνεται. Το έχουμε συζητήσει και υπεραναλύσει σε πολλά posts και εγώ τουλάχιστον πιστεύω με το νέο σύστημα όλα είναι δυσκολότερα. Και δεν είναι καν ασφαλέστερο που ακούω ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γίνεται.

Απλά δεν θα μπορείς να βάζεις 3 μπουφάν (κοστολογημένα στα 1000+ ευρώ το ΕΝΑ) και πέντε φούτερ και δυο πουλόβερ σε ΜΙΑ αγγελία.

Άλλο είναι το θέμα σου, όχι η ασφάλεια των συναλλαγών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Snoob είπε

Γίνεται.

Απλά δεν θα μπορείς να βάζεις 3 μπουφάν (κοστολογημένα στα 1000+ ευρώ το ΕΝΑ) και πέντε φούτερ και δυο πουλόβερ σε ΜΙΑ αγγελία.

Άλλο είναι το θέμα σου, όχι η ασφάλεια των συναλλαγών.

Κάπου είσαι λάθος και κάπου το πηγαίνεις προσωπικά. Γνώμες συζητάμε και ο καθένας αναφέρει τι πιστεύει, τι του αρέσει και τι όχι. Και όταν λέω δεν γίνεται εννοώ ότι είναι ταλαιπωρία κάθε φορά που πουλάς ένα αντικείμενο να κλειδώνεις την αγγελία. 

Επεξ/σία από Saramo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι πάει να πει, το πηγαίνω προσωπικά;

Τα είχες ή δεν τα είχες αυτά τα αντικείμενα σε μία αγγελία;

Από πού κι ως πού μία αγγελία πράγματα που, έτσι και τα πουλήσεις στο ένα τρίτο από αυτά που τα κοστολογείς, μιλάμε για πάνω από ένα χιλιάρικο;

Να ξέρουμε από ποια αφετηρία μιλάει ο καθένας μας. Μπαίνεις σε κάθε νήμα που βρίσκεις και απαξιώνεις το σύστημα, και μου λες πως "το πηγαίνω προσωπικά" όταν κοιτάζω να δω τι είναι αυτό, τέλος πάντων, που δεν αφήνουμε τον άνθρωπο να πουλήσει και τον αδικούμε;

Ανέφερε ένα άλλο μέλος παράδειγμα που έχει δώδεκα φιγούρες από επιτραπέζιο και θέλει να τις δώσει στο 1 ευρώ τη μία και τι θα γίνει αν δεν βρει ένα αγοραστή για όλες. (Που και πάλι, προσωπικά το βρίσκω τρελό να θες να έχεις πάνω από ένα αγοραστή για πράγματα 12 ευρώ. Να του αγοράσω, δηλαδή, μία φιγούρα του 1 ευρώ και τι; Να τον βάλω να μου τη στείλει με μεταφορικά 3; Ή να τον τρέχω σε ραντεβού για ένα ευρώ; ) Αλλά, τέλος πάντων, εκεί μιλάμε για 12 ευρώ.

Ένα μπουφάν, 1800 τιμή, ένα άλλο 1400 (ή όσο, πάντως πάνω από χιλιάρικο το κομμάτι) και αυτά δηλαδή πρέπει να τα βάζεις σε μία αγγελία γιατί αλλιώς δεν σε αφήνουμε να διώξεις "κάτι πραγματάκια";

Να είμαστε και λίγο σοβαροί, σε τελική ανάλυση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Snoob είπε

Τι πάει να πει, το πηγαίνω προσωπικά;

Τα είχες ή δεν τα είχες αυτά τα αντικείμενα σε μία αγγελία;

Από πού κι ως πού μία αγγελία πράγματα που, έτσι και τα πουλήσεις στο ένα τρίτο από αυτά που τα κοστολογείς, μιλάμε για πάνω από ένα χιλιάρικο;

Να ξέρουμε από ποια αφετηρία μιλάει ο καθένας μας. Μπαίνεις σε κάθε νήμα που βρίσκεις και απαξιώνεις το σύστημα, και μου λες πως "το πηγαίνω προσωπικά" όταν κοιτάζω να δω τι είναι αυτό, τέλος πάντων, που δεν αφήνουμε τον άνθρωπο να πουλήσει και τον αδικούμε;

Ανέφερε ένα άλλο μέλος παράδειγμα που έχει δώδεκα φιγούρες από επιτραπέζιο και θέλει να τις δώσει στο 1 ευρώ τη μία και τι θα γίνει αν δεν βρει αγοραστή για όλες. (Που και πάλι, προσωπικά το βρίσκω τρελό να θες να έχεις πάνω από ένα αγοραστή για πράγματα 12 ευρώ. Να του αγοράσω, δηλαδή, μία φιγούρα του 1 ευρώ και τι; Να τον βάλω να μου τη στείλει με μεταφορικά 3; Ή να τον τρέχω σε ραντεβού για ένα ευρώ; ) Αλλά, τέλος πάντων, εκεί μιλάμε για 12 ευρώ.

Ένα μπουφάν, 1800 τιμή, ένα άλλο 1400 (ή όσο, πάντως πάνω από χιλιάρικο το κομμάτι) και αυτά δηλαδή πρέπει να τα βάζεις σε μία αγγελία γιατί αλλιώς δεν σε αφήνουμε να διώξεις "κάτι πραγματάκια";

Να είμαστε και λίγο σοβαροί, σε τελική ανάλυση.

Εσύ φίλε μου το συνεχίζεις και επεκτείνεσαι ενώ είσαι λάθος. Και με δυσφημίζεις δημόσια. Στην αγγελία που αναφέρεσαι γράφω την τιμή αγοράς των προϊόντων όχι πόσο τα δίνω. Όλοι σχεδόν το κάνουν. Πού είναι το κακό ; Δικαίωμά μου. Όσον αφορά ότι έχω ενστάσεις και το συζητάω σε διάφορα σημεία, επίσης δικαίωμα όπως και εσύ που το υπερασπίζεσαι παντού. Ας το σταματήσουμε εδώ λοιπόν γιατί δεν έθιξα προσωπικά κανένα για να αξίζω τέτοια επίθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά, το βρήκαμε τώρα "σου κάνω επίθεση".

Καμία επίθεση δεν σου κάνω. Αναφέρω πραγματικά δεδομένα. 1800, 1400, 1100, τρία μπουφάν. Και κάμποσα ακόμη πράγματα.

Και αυτά, μας λες, πρέπει να σε αφήσουμε να τα βάλεις σε μία αγγελία; (που σε αφήνουμε, απλά δεν θα πάρεις 3 αξιολογήσεις).

Δηλαδή, τι; Είναι ευτελές αντικείμενο κάτι με αρχική τιμή 1100 ευρώ και είναι πρόβλημα να έχει δική του αγγελία;

Τον άλλο που θέλει να σπρώξει πράγματα του δεκάρικου, να τον καταλάβω. Προσεχώς "Πωλείται μεσονέτα, πολυκατοικία και αυτοκίνητο" σε μία αγγελία;

Λοιπόν, επειδή "όλοι σχεδόν το κάνουν" -που ΔΕΝ είναι όλοι, και έχουμε δεχτεί χιλιάδες -κυριολεκτικά- παράπονα γι' αυτό- θα σταματήσει αυτή η ιστορία. Μία αγγελία, ένα αντικείμενο.

Θες να πουλήσεις 10 μπουφάν και 8 φούτερ; Στις αγγελίες του. Δεν είναι ψιλοπράγματα, είναι πανάκριβα ρούχα.

Απορώ, ειλικρινά, που επιμένεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snoob είπε

Καλά, το βρήκαμε τώρα "σου κάνω επίθεση".

Καμία επίθεση δεν σου κάνω. Αναφέρω πραγματικά δεδομένα. 1800, 1400, 1100, τρία μπουφάν. Και κάμποσα ακόμη πράγματα.

Και αυτά, μας λες, πρέπει να σε αφήσουμε να τα βάλεις σε μία αγγελία; (που σε αφήνουμε, απλά δεν θα πάρεις 3 αξιολογήσεις).

Δηλαδή, τι; Είναι ευτελές αντικείμενο κάτι με αρχική τιμή 1100 ευρώ και είναι πρόβλημα να έχει δική του αγγελία;

Τον άλλο που θέλει να σπρώξει πράγματα του δεκάρικου, να τον καταλάβω. Προσεχώς "Πωλείται μεσονέτα, πολυκατοικία και αυτοκίνητο" σε μία αγγελία;

Λοιπόν, επειδή "όλοι σχεδόν το κάνουν" -που ΔΕΝ είναι όλοι, και έχουμε δεχτεί χιλιάδες -κυριολεκτικά- παράπονα γι' αυτό- θα σταματήσει αυτή η ιστορία. Μία αγγελία, ένα αντικείμενο.

Θες να πουλήσεις 10 μπουφάν και 8 φούτερ; Στις αγγελίες του. Δεν είναι ψιλοπράγματα, είναι πανάκριβα ρούχα.

Απορώ, ειλικρινά, που επιμένεις...

Έχουν όριο αρχικής τιμής οι αγγελίες και δεν το ξέρω;  Άλλοι γράφουν αρχική τιμή 3500 ευρώ για δερμάτινο μπουφάν. Εγώ γράφω αυτές τις αρχικές τιμές και τα δίνω στο 80 % κάτω συνήθως. Πού είναι το κακό. Και επιμένεις και με δυσφημίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω καταχωρίσει για πώληση ένα Xiaomi Mi A1 και δεν το βλέπει κανείς. Κάνεις αναζήτηση για Xiaomi Mi A1 στις αγγελίες και δε βγαίνει πουθενά....

Επεξ/σία από Manos-Sx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 λεπτά πριν, Saramo είπε

Έχουν όριο αρχικής τιμής οι αγγελίες και δεν το ξέρω;  Άλλοι γράφουν αρχική τιμή 3500 ευρώ για δερμάτινο μπουφάν. Εγώ γράφω αυτές τις αρχικές τιμές και τα δίνω στο 80 % κάτω συνήθως. Πού είναι το κακό. Και επιμένεις και με δυσφημίζεις. 

Φίλε μου, προσπάθησε να καταλάβεις τι λέω:

3 μπουφάν και 5 φούτερ, με αρχική τιμή όλα μαζί "ρωτήστε με" και 1800, 1400 και 1100 είναι αδικαιολόγητο να μπαίνουν σε μια αγγελία.

Πούλα τα όσο θες.

Σε λίγο που θα είναι και υποχρεωτική η ρεαλιστική τιμή, και θα κοπούν τα "επικοινωνία", φοβάμαι πως θα σε στεναχωρήσουμε ακόμη περισσότερο.

Προφανώς και είναι απόλυτο δικαίωμά σου να πουλήσεις όσο θες.

Αλλά για 3 μπουφάν με αρχική τιμή (εκτίμηση, δηλαδή) 4300, δεν μπορεί να λέμε "είναι πρόβλημα που δεν μπορώ να τα βάλω σε μία αγγελία".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Manos-Sx είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω καταχωρίσει για πώληση ένα Xiaomi Mi A1 και δεν το βλέπεις κανείς. Κάνεις αναζήτηση για Xiaomi Mi A1 στις αγγελίες και δε βγαίνει πουθενά....

 

Spoiler

mzujTSl.jpg

 

 

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Saramo said:

Έχουν όριο αρχικής τιμής οι αγγελίες και δεν το ξέρω;  Άλλοι γράφουν αρχική τιμή 3500 ευρώ για δερμάτινο μπουφάν. Εγώ γράφω αυτές τις αρχικές τιμές και τα δίνω στο 80 % κάτω συνήθως. Πού είναι το κακό. Και επιμένεις και με δυσφημίζεις. 

Δυσφήμιση θα ήταν αν αμφισβητούσε κάποιος την αξιοπιστία σου κλπ. Το ότι πήρε σαν παράδειγμα το δικό σου προφιλ είναι πολύ λογικό μιας και εσύ είσαι από αυτούς με τα περισσότερα παράπονα σχετικά με τις αγγελίες. Σου εξηγούμε λοιπόν πως έχει η κατάσταση απο δω και πέρα και ταυτόχρονα σου λέμε πως καταλαβαίνουμε και γιατί σε ενοχλεί προσωπικά.

Καμία προσβολή και καμία επίθεση! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Manos-Sx said:

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω καταχωρίσει για πώληση ένα Xiaomi Mi A1 και δεν το βλέπει κανείς. Κάνεις αναζήτηση για Xiaomi Mi A1 στις αγγελίες και δε βγαίνει πουθενά....

Η αγγελια σου έχει εως τώρα 222 εμφανίσεις. Το search θα λειτουργεί κανονικά σύντομα μόλις ολοκληρωθεί το indexing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snoob είπε

Φίλε μου, προσπάθησε να καταλάβεις τι λέω:

3 μπουφάν και 5 φούτερ, με αρχική τιμή όλα μαζί "ρωτήστε με" και 1800, 1400 και 1100 είναι αδικαιολόγητο να μπαίνουν σε μια αγγελία.

Πούλα τα όσο θες.

Σε λίγο που θα είναι και υποχρεωτική η ρεαλιστική τιμή, και θα κοπούν τα "επικοινωνία", φοβάμαι πως θα σε στεναχωρήσουμε ακόμη περισσότερ.

Προφανώς και είναι απόλυτο δικαίωμά σου να πουλήσεις όσο θες.

Αλλά για 3 μπουφάν με αρχική τιμή (εκτίμηση, δηλαδή) 4300, δεν μπορεί να λέμε "είναι πρόβλημα που δεν μπορώ να τα βάλω σε μία αγγελία".

Αυτό θα έπρεπε να το πείτε από πριν γιατί υπάρχουν και άλλα μέλη που αναφέρουν αρχικές τιμές πολύ μεγαλύτερες και είναι λογικό. Δεν υπήρχε πουθενά από την άλλη ανώτατο όριο πώλησης. Ελπίζω τώρα να καταλάβεις γιατί το θεωρώ προσωπική επίθεση και να λήξει εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...