Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις για το αναβαθμισμένο Forum


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Πηγαίνεις στη ροή των συνδρομών (https://www.insomnia.gr/discover/followed-content/) και παίρνεις τον σύνδεσμο RSS πάνω δεξιά.

Ωραίος. 

Τώρα με μια ματιά τα βλέπεις όλα χωρίς ούτε ένα κλικ

 

Screenshot_2018-02-04-18-01-47-784.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η σελίδα στις ροές δεν προσαρμόζεται στην ανάλυση της οθόνης πια ή μου φαίνεται; Σε tablet 1280x800 τουλάχιστον, δεν έχω πρόσβαση σε desktop αυτή την στιγμή.

 

Edit: Φαίνεται να έφτιαξε τώρα.

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση το κουμπι "Επισήμανση ως αναγνωσμένα" δουλευει as intended ?

Δηλαδη απο οποιοδηποτε σημειο του φορουμ το πατησουμε μαρκαρει ολοκληρο το φορουμ ως αναγνωσμενο ?

Δε θα επρεπε να μαρκαρει μονο το αντικειμενο που ειμαστε ως αναγνωσμενο ?
Δηλαδη εαν ειμαι μεσα σε ενα τοπικ, σε οποιαδηποτε σελιδα αυτου, να μαρκαρει το τοπικ ως αναγνωσμενο, εαν ειμαι μεσα σε ενα sub-forum (πχ hardware) να το μαρκαρει ως αναγνωσμενο  και εαν ειμαι στη κεντρικη του φορουμ να το μαρκαρει ως αναγνωσμενο ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, panoc είπε

Ερωτηση το κουμπι "Επισήμανση ως αναγνωσμένα" δουλευει as intended ?

Χάρηκα και γω που το 'δα στις αγγελίες και μόλις το πάτησα μαρκάρησε όλο το forum ως αναγνωσμένο !@#$!%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, panoc είπε

Ερωτηση το κουμπι "Επισήμανση ως αναγνωσμένα" δουλευει as intended ?

As intended δουλεύει, αλλά η μετάφραση δεν ήταν σωστή. Αυτό έχει πλέον διορθωθεί.

Για μαρκάρισμα ενός υπο-forum μόνο ως αναγνωσμένου, υπάρχει το ξεχωριστό link button "Επισήμανση forum ως αναγνωσμένου" (πιο κάτω) όταν βρίσκεστε μέσα στο υπο-forum, καθώς και τα εικονίδια με τα συννεφάκια δίπλα στον τίτλο ενός υπο-forum από το index του forum (με tooltip: "Επισήμανση forum ως αναγνωσμένου"). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναγράφω.

Παρακαλώ, διορθώστε εκείνο το έρμο "δεν συνίσταται για..." όταν πάει κανείς να συνδεθεί, στην επιλογή "να με θυμάσαι".

Δεν συνιστάται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα κάμποσες σελίδες όμως δεν μπορώ να το καταφέρω.

 

Θέλω να βλέπω θέματα του forum που έχω απαντήσει στο παρελθόν, ταξινομημένα ώστε να είναι πρώτα αυτά με τις πιο πρόσφατες απαντήσεις.

Γίνεται?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πολλοστή φορά επαναφέρω το αίτημα για button που θα σε γυρίζει στην αρχή της σελίδας. Εκτός του ατελείωτου σκρολαρίσματος προς τα κάτω, τουλάχιστον ας εξαλείψουμε και το ατελείωτο σκρολάρισμα προς τα πάνω (για να πατήσουμε κάποιο κουμπί στην κορυφή της σελίδας).

Εντάξει, δεν ζητάμε να μας στείλετε χρυσάφι στο σπίτι, 2-3 λογικά implementations θέλουμε. Κι αν τυχόν αυτά δεν υπάρχουν/δεν γίνονται, πείτε το για να μην σας ζαλίζουμε αλλά και να ξέρουμε αν τελικά ακούτε ή απλά στρίβετε νόμισμα για να αποφασιστεί η επόμενη διόρθωση που θα γίνει.

Επεξ/σία από jonkyr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Για πολλοστή φορά επαναφέρω το αίτημα για button που θα σε γυρίζει στην αρχή της σελίδας. Εκτός του ατελείωτου σκρολαρίσματος προς τα κάτω, τουλάχιστον ας εξαλείψουμε και το ατελείωτο σκρολάρισμα προς τα πάνω (για να πατήσουμε κάποιο κουμπί στην κορυφή της σελίδας).

Εντάξει, δεν ζητάμε να μας στείλετε χρυσάφι στο σπίτι, 2-3 λογικά implementations θέλουμε. Κι αν τυχόν αυτά δεν υπάρχουν/δεν γίνονται, πείτε το για να μην σας ζαλίζουμε αλλά και να ξέρουμε αν τελικά ακούτε ή απλά στρίβετε νόμισμα για να αποφασιστεί η επόμενη διόρθωση που θα γίνει.

Με Ctrl+Home δεν γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Με Ctrl+Home δεν γίνεται?

Γίνεται. Αλλά προϋποθέτει να μην κρατάω το ποντίκι με το οποίο σκρολάρω προς τα κάτω.

Αντιστρέφω όμως την ερώτηση: ΧΩΡΙΣ ctrl+home δεν γίνεται; Να μπει δλδ ένα button;

Επεξ/σία από jonkyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...