Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις και παρατηρήσεις για το αναβαθμισμένο Forum


Abudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/11/2018 στις 12:05 ΠΜ, Alejandro είπε

Και τα Windows XP λειτουργούσαν άψογα αλλά κάποια στιγμή ήταν επιβεβλημένη η απόσυρση τους. Το ίδιο ισχύει και με το φόρουμ. Η πλατφόρμα άλλαξε, όχι οι χρήστες.

Ακομη μετα απο τοσο καιρο προσπαθουν να πεισουν με το ζορι οτι η νεα πλατφορμα για το φορουμ ειναι καλυτερη :)

Μου θυμιζει την Microsoft (μιας και θελεις παρομοιωσεις) με τα θρυλικα Windows 8, η εταιρια το επαιζε τρελιτσα οτι ειναι το μελλον με τα πλακιδια (και φυσικα πολλα minions-χρηστες που ακολουθει πιστα την εταιρια), οταν ειδε τα προβληματα το αλλαξε το τροπαριο και εβαλε το κλασικο περιβαλλον.
Πλεον εχει ακομη πλακιδια;
Το να κανεις λαθος δεν ειναι κακο, το να επιμενεις στο λαθος ομως ειναι. Καποια πραγματα τα σωζει η αδρανεια αλλα καπου εχει και ενα οριο αυτο.

Ειδα οτι διαγραφηκαν επιλεγμενα avatar, αραγε υπαρχει καποιος κανονας για απαγορευμενα avatar η ειναι στην αισθητικη του διαχειριστη;

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, orck είπε



Ειδα οτι διαγραφηκαν επιλεγμενα avatar, αραγε υπαρχει καποιος κανονας για απαγορευμενα avatar η ειναι στην αισθητικη του διαχειριστη;

Είναι θέμα αισθητικής δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη απαγόρευση.

Και σε μένα διαγράφηκε γιατί ήταν κινούμενο και όπως ενημερώθηκα η εναλλαγή των δύο εικόνων που είχα αλλοίωνε το αισθητικό αποτέλεσμα της σελίδας.Τουλάχιστον το νέο που έβαλες έχει κάποια κάλυψη έστω και λειψή στα επίμαχα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, orck είπε

Το να κανεις λαθος δεν ειναι κακο, το να επιμενεις στο λαθος ομως ειναι.

Πώς κατέληξες στο ότι έκαναν λάθος;

Δε νομίζω ότι το update έγινε για λόγους αισθητικής, επειδή βαρέθηκαν το προηγούμενο look, αλλά για λόγους λειτουργικότητας και ασφάλειας.

Το κατά πόσο είναι περισσότερο λειτουργικό σε σχέση με πριν (και ακόμα πιο πριν), είναι άλλο θέμα βέβαια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2018 στις 7:49 ΜΜ, gokuthelegend είπε

Παρότι χρησιμοποιώ adblocker, σε κάποιες ιστοσελίδες, φόρουμ, μπλογκς κλπ τα οποία θέλω να τα υποστηρίζω, το απενεργοποιώ για να βλέπω τις διαφημίσεις. Έχω απενεργοποιήσει το adblocker και στο insomnia. Παρόλα αυτά κάποιες φορές οι διαφημίσεις ξεφεύγουν. Πχ, το συγκεκριμένο μπάνερ είναι τεράστιο με αποτέλεσμα να πιάνει σχεδόν τη μισή οθόνη. Για μια στιγμή νόμιζα ότι μπήκα σε διαφημιστικό site και όχι στο insomnia.

insomnia.thumb.jpg.159fbffa3ee147ce05caf4f2500f9509.jpg

Μάλλον εισακούσθηκες και μεταφέρθηκε στη δεξιά πάνω γωνία.:)

Όντως εκεί είναι πολύ καλύτερο αισθητικά και δεν ενοχλεί όπως το πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, orck είπε

Ειδα οτι διαγραφηκαν επιλεγμενα avatar, αραγε υπαρχει καποιος κανονας για απαγορευμενα avatar η ειναι στην αισθητικη του διαχειριστη;

Και λες πως την γλιτωσε το δικο μου; :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 hours ago, phanispal said:

αλλά για λόγους λειτουργικότητας και ασφάλειας.

"Και τι με νοιάζουν εμένα αυτά?"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καντε κατι με τον καρκινιαρη τον rte, ελεος δηλαδη! Δεν μπορουσε να διαχειριστει 2 quote tags στο ιδιο μηνυμα, τωρα δεν μπορει να διαχειριστει και 2 code tags! ΘΑΝΑΤΟΣ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/690914-skypeforlinux-external-camera-lifecam-vx-1000/?tab=comments#comment-56815618

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Votritis είπε

πως κανω "ignore" καποιο χρήστη ? το ψαχνω και δεν το βρίσκω !

Μπαίνεις στο λογαριασμό σου, πηγαίνεις στο χρήστες προς αγνόηση και επιλέγεις. Ελπίζω να βοήθησα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Saramo είπε

Μπαίνεις στο λογαριασμό σου, πηγαίνεις στο χρήστες προς αγνόηση και επιλέγεις. Ελπίζω να βοήθησα !

A, το βρήκα , αλλα δεν ειναι μεσα στο προφιλ που εψαχνα , αλλα στο μενου που εμφανίζεται δίπλα στο αβαταρ στην πανω μπαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή θα τρελαθώ.... στο

Όλοι συζητάνε και κανουν posts αλλά σε εμένα λέει:

This topic is now closed to further replies.

τι είναι τούτο πάλι; ελεγχόμενο κλείδωμα για συγκεκριμένους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, SeXBOX said:

τι είναι τούτο πάλι; ελεγχόμενο κλείδωμα για συγκεκριμένους;

Loophole, αν φάει λουκέτο το topic μιας είδησης μερικές φορές μπορεί να postάρεις από το main page, ενώ μέσα από το forum είναι κανονικά locked...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, ThReSh said:

Loophole, αν φάει λουκέτο το topic μιας είδησης μερικές φορές μπορεί να postάρεις από το main page, ενώ μέσα από το forum είναι κανονικά locked...

Thanks man! Δεν το ήξερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...