Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για τις αγγελίες στο νέο insomnia (αξιολογήσεις, φωτογραφίες κτλ)


ouzounidhs_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, SPANK είπε

Μμ δεν νομίζω αλλα ας το δούν και αλλα παιδιά απο εδω απλοί χρήστες και να μας πούν , γιατι ενα αλλο παιδί σε αλλη ενότητα που ρώτησε επιβεβαίωση οτι βλέπει το νεα υποβολή

Πάντως, τις κοίταξα (σχεδόν) όλες και σε καμία δεν υπάρχει το κουμπί...-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Snoob είπε

Γνώμη μου είναι πως κάθε αλλαγή προκαλεί αναπόφευκτα μια αναστάτωση. Κι εμείς, ως συντονιστές, ψάχνουμε να βρούμε λειτουργίες και, γενικά, τα "πατήματά μας" με τη νέα πλατφόρμα.

Υπόψη, την είχαμε δει από καιρό και την είχαμε δουλέψει κι ένα διάστημα, πριν "τρέξει" για όλους. Και πάλι, θέλει χρόνο.

Στο θέμα των αγγελιών, οι λειτουργίες που είδα σε demo, είναι κλάσεις ανώτερες από ό,τι υπήρχε, και πολύ πιο ασφαλείες για τους εμπλεκόμενους. Από εκεί και πέρα, προφανώς ο καθένας έχει δικαίωμα στη γνώμη του. 

Εννοείται ότι καθένας έχει γνώμη. Και ίσως οι απόψεις διίστανται. Εγώ λόγου χάρη πιστεύω ότι για την ώρα το κομμάτι που αφορά τις αγγελίες έχει υποβαθμιστεί πολύ. Είναι πολύ κουραστικό και δύσχρηστο και για τον πωλητή και για τον αγοραστή. Τα επιχειρήματά μου τα έχω αναπτύξει ήδη, δεν χρειάζεται να κουράζω. Είναι καλό να υπάρχει διάλογος γιατί έτσι μόνο θα βρεθεί λύση. Ειλικρίνεια, γιατί όλα τα άλλα δεν βοηθούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Saramo είπε

Εννοείται ότι καθένας έχει γνώμη. Και ίσως οι απόψεις διίστανται. Εγώ λόγου χάρη πιστεύω ότι για την ώρα το κομμάτι που αφορά τις αγγελίες έχει υποβαθμιστεί πολύ. Είναι πολύ κουραστικό και δύσχρηστο και για τον πωλητή και για τον αγοραστή. Τα επιχειρήματά μου τα έχω αναπτύξει ήδη, δεν χρειάζεται να κουράζω. Είναι καλό να υπάρχει διάλογος γιατί έτσι μόνο θα βρεθεί λύση. Ειλικρίνεια, γιατί όλα τα άλλα δεν βοηθούν. 

Όλα ειναι εις γνώση των υπευθύνων της συντονιστικής ομάδας και γίνεται το καλύτερο και ταχύτερο που μπορεί να γίνει ώστε ολα τα τεχνικά θέματα και όποιες βελτιώσεις να γίνουν το συντομότερο δυνατόν , μέχρι λοιπόν να γίνει αυτο υπομονή θα χρειαστεί απο όλους δεν μπορεί να γίνει κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Snoob είπε

Λοιπόν, φρέσκια-φρέσκια ενημέρωση, συνεχίζεται η εισαγωγή αυτών των λειτουργιών και μπορεί να μην έχουν εφαρμοστεί πλήρως, μετέφερα το πρόβλημα και είναι εν γνώσει των αρμοδίων.

Ευχαριστούμε πολύ. Μήπως γνωρίζεις να μας πεις τι θα γίνει και με το μέγεθος των φωτογραφιών ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γενικά, το σκεπτικό είναι να πάμε σε αγγελίες με πολύ συγκεκριμένο πωλούμενο (κυρίως, ζητούμενο κατά δεύτερο λόγο αν και εκεί δεν υπήρχε σημαντικό θέμα) αντικείμενο, για τους λόγους που εξήγησα.

Να δούμε τι μπορεί να γίνει σε περιπτώσεις συλλογών αντικειμένων. Επαναλαμβάνω, θα έρθουν και νέες δυνατότητες, οπότε μπορεί να καλύπτονται ορισμένες περιπτώσεις μέσω αυτών, αλλά ας τοποθετηθούν πρώτα αυτοί που τρέχουν τις υλοποιήσεις.

(Για χρόνο ομιλίας, ελπίζω να μη μιλάμε για φοιτητικά νούμερα, γιατί κι εκεί υπάρχει θέμα :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Saramo είπε

Ευχαριστούμε πολύ. Μήπως γνωρίζεις να μας πεις τι θα γίνει και με το μέγεθος των φωτογραφιών ;

Έχει μεταφερθεί και αυτό στον υπεύθυνο τοσο για το μέγεθος των φωτογραφιών οσο και για αν μπορεί να γίνει auto resize , όταν διευθετηθεί θα υπάρξει ενημέρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Snoob είπε

Θυμάσαι πρόχειρα τι μέγεθος ίσχυε στο "παλιό" insomnia;

Εγώ παιδιά ανέβαζα από το κινητό (s8), πάνω από 2mb.

Επεξ/σία από siralexgio7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Snoob είπε

Θυμάσαι πρόχειρα τι μέγεθος ίσχυε στο "παλιό" insomnia;

Όχι καθόλου. Ανέβαζα κανονικά τις φωτογραφίες μου χωρίς να χρειάζεται πρώτα να μπω σε άλλα προγράμματα για να μειώσω το μέγεθος. Όλα ήταν πιο εύκολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Snoob είπε

Λοιπόν, φρέσκια-φρέσκια ενημέρωση, συνεχίζεται η εισαγωγή αυτών των λειτουργιών και μπορεί να μην έχουν εφαρμοστεί πλήρως, μετέφερα το πρόβλημα και είναι εν γνώσει των αρμοδίων.

 

Εγω σε αυτο που ελπιζω/θελω ειναι να "φευγουν" οι ολοκληρωμενες αγγελιες απο την λιστα των "ενεργων" και να πηγαινουν καπου αλλο .

Οποτε ψαχνωντας χειροκινητα ειτε με την αναζητηση να μην υπαρχουν μεσα αυτες .

οσο για τον ιδιοκτητη εαν θελει να την ξαναυποβαλει θα την βρει στο "οι αγγελιες μου"

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Σε αγγελία ?

Ναι, φίλε μου. Πριν 1 εβδομάδα έβαλα 2 αγγελίες από το κινητό και χτες που ήθελα να κάνω νέα υποβολή και αναγκάστικα να την ξαναγράψω δεν έπαιρνε τις φωτογραφίες από το κινητό. Οσο τις επεξεργαζόμουν τις είδα στα 2mb...-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μισό, το κοιτάζουμε live το θέμα. Γενικά, κάντε λίγο υπομονή, λίγο ο όγκος των αλλαγών, λίγο οι "παιδικές ασθένειες", θέλει από όλους χρόνο.

Το ζήτημα του μεγέθους το κοιτάζουμε αυτή τη στιγμή, θα επανέλθουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...