Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fibonacci(retracement) and corrections my guess.

Εdit ok. Φανταζομαι ότι εννοείς 0,0001 την ισσοτιμία με BTC(θα μπορούσε κάποιος να το μπερδέψει με $price :P). 

Μακάρι να πάει και πιο κάτω θα πω εγώ. Όταν ξαναγοράσω θα μειώσω λογικά τη μέση τιμή των ripple που έχω αγοράσει.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, skiabox είπε

Το λουτρό αίματος συνεχίζεται.

Ποιος έλεγε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάει το ripple κάτω από ένα ευρώ;

εγώ :D αλλά ότι θα το δούμε ξανά κάτω από 1 ευρώ γιατί απλά είναι άλλο ένα pump and dump. 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι μπορεί να πάει και στο 0.85$. Aν σκεφτούμε ότι αυτή τη στιγμή κόσμος έχει επενδύσει στο ριπλ γύρω στο 0,25 προ 3 μηνών ακα γύρω στο 600% κέρδος(δλδ 6 φορές τα λεφτά του) αν πουλήσει σήμερα ε προφανώς και υπάρχει τεράστια (μη ακατανόητη) πιθανότητα για ένα correction. Αυτό δεν είναι για το ripple...Κάποιοι κερδίζουν λεφτά σήμερα και άλλοι κλαίνε.

Πάντως αυτή τη στιγμή η αγορά των crypto εγώ την βλέπω σαν ένα ανώριμο παιδάκι με πολλά up and downs. Speculation games αβέρτα. 

Παιδιά κρατάτε και όπως σας λένε και παιδιά που είτε ξέρουν οικονομικά καλύτερα από μένα(απλό MSc μόλις πήρα εγώ και ακόμα διαβάζω για qualificiations. Still learning)είτε είναι καιρό στο κουρμπέτι του crypto:έχει πολλά Up & downs. Αν φοβάστε μην αγοράζετε και μπείτε σε μια καλύτερη περίοδο Η βάλτε λεφτά που και να τα χάσετε κλάιν. 40-50-120 και όχι παραπάνω.

Και ο φίλος μούμιας (να είσαι καλά και υγιής και να τα φας όπως θες αδερφέ) είναι 1 στους 1000. Πραγματικά μου φαίνεται ότι κάποιοι απλά ψάχνετε κάτι φθηνό φάση 0,00...1 μήπως κάνει το Pump και πάρετε το *1000. Αλλά αυτό δεν είναι επένδυση ρε σεις. ΚΙΝΟ είναι. Αφού αποφασίσατε να μπείτε στο χωρό κάντε ότι σας λένε τα παιδιά:ενδιαφερθείτε και δείτε ιδέες ΠΟΥ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ(μη ζητάτε από αύριο σε κανέναν τα ρέστα), βρείτε 2-3 site που να εμπιστεύεστε και προσπαθείστε να κάνετε ένα portfolio με diversification και σε τομείς και σε αριθμό προφανώς. Δε μπορεί κανείς να σας πει με σιγουριά ότι το ΕΤΗ θα πάει 10000$ ή το ένα coin θα πάει έτσι και το άλλο γιουβέτσι. Πιστεύω ότι αν ήξερε κάποιος τότε απλά δε θα ήταν εδώ :P. 

Πάντως πραγματικά βλέπω κάτι ICO πολύ ενδιαφέρουσες. Μετανιώνω λίγο που δε μπήκα στη swissborg...Δε ξέρω αν θα μπορέσω να μπω και στην redberry. Αν "υπάρξει από κυβερνήσεις το πράσινο φως" πολλά crypto θα κατακτήσουν τις αγορές που ασχολούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το trx ποια η γνωμη σας? Θα ανεβει καποια στιγμη, εστω και για λιγο? Για την ωρα δεν ειμαι χαμενος, αλλα θυμαμαι 1η ή 2 Ιανουαριου που πηγε στο 0.3$ για λιγη ωρα. 

Στο επομενο pump ισως πουλησω τα περισσοτερα και θα κρατησω λιγα μηπως και ανεβει καποια στιγμη αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εντελως νεος στο αθλημα, προσπαθω να κανω λογαριασμους κυριως για να ειμαι σε θεση μαχης αν χρειαστει (αυτη τη στιγμη δεν παιζουν χρηματα διαθεσιμα για cryptos). Θα ηθελα να κανω μια πρακτικη ερωτηση:

- Εκανα εγγραφη στο coinbase, verified με διαβατηριο
- Εκανα εγγραφη στο GDAX, δεν με αφηνει να γινω verified με διαβατηριο (ειναι γκριζαρισμενο), ζηταει ταυτοτητα ή διπλωμα οδηγησης.

Γιατι συμβαινει αυτο; Αφου αυτα τα δυο συνδεονται μεσω coinbase; Θελει και δευτερο verification;

Spoiler

Επισης, εχω ταυτοτητα και διπλωμα οδηγησης με ελληνικους χαρακτηρες. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση; Επισκεψη στο Α.Τ.; :D

Καληνυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jonkyr είπε

 

Γιατι συμβαινει αυτο; Αφου αυτα τα δυο συνδεονται μεσω coinbase; Θελει και δευτερο verification;

  Απόκρυψη περιεχομένων

Επισης, εχω ταυτοτητα και διπλωμα οδηγησης με ελληνικους χαρακτηρες. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση; Επισκεψη στο Α.Τ.; :D

Καληνυχτα.

Ναι θελει και 2ο λογικα για να ταυτοποιησει το ατομο με διαφορετικα εγγραφα.

Να πας και να ανανεωσεις, τουλαχιστον, την ταυτοτητα. Πανε χρονια που αλλαξε εξαλλου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, skiabox είπε

Ποιος έλεγε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάει το ripple κάτω από ένα ευρώ;

Εγώ. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει πόσο θα κρατήσει ένα correction μετά από μεγάλο ράλι ενός μήνα. Φαίνεται ότι οι whales δεν μπόρεσαν να αρπάξουν Ripple όταν ακόμα ήταν κάτω από ένα ευρώ και έχουν βαλθεί κατεβάζουν τη τιμή για να πουλήσουν οι hodlers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...