Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, MySql είπε

Δεν νομίζω ότι φταίνε μόνο οι ειδήσεις και όταν πήγαινε τραίνο προς τα πάνω υπήρχαν παρόμοιες ειδήσεις.

Μακάρι να είναι στα πλαίσια ενός upsdown που γίνεται από ότι βλέπω κάθε χρόνο τέτοια εποχή στο συγκεκριμένο market. 

Αλλά όταν βλέπεις αυτό το νούμερο Market Cap: $539.413.648.064 σε συνδυασμό ότι τα μεγαλύτερα ανταλλακτήρια έχουν κλείσει τις εγγραφές δεν μπορείς να έχεις και το καλύτερο προαίσθημα.

Δεν είπα ότι φταίει μόνο αυτό. Απλά ο average Joe βλέπει το manipulation που κατεβάζει τις τιμές, βλέπει μετά τις ειδήσεις και πάει το σκατό στη κάλτσα. Μετά θέλει πολύ σθένος για να μην πουλήσεις. Ξεσκαρτάρισμα απο weak hands είναι κατά τη γνώμη μου. Τις γιορτές μπήκε πολύ μεγάλος αριθμός νέων επενδυτών και τώρα προσπαθούν να τους τρομάξουν. Ο καθένας το ερμηνεύει όπως νομίζει.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μωρε ας πεσει οπου γουσταρει και στο 0.2....Εμενα με νοιαζει μονο να κανω increase position..

Επεξ/σία από stefanos9
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Δεν είπα ότι φταίει μόνο αυτό. Απλά ο average Joe βλέπει το manipulation που κατεβάζει τις τιμές, βλέπει μετά τις ειδήσεις και πάει το σκατό στη κάλτσα. Μετά θέλει πολύ σθένος για να μην πουλήσεις. Ξεσκαρτάρισμα απο weak hands είναι κατά τη γνώμη μου. Τις γιορτές μπήκε πολύ μεγάλος αριθμός νέων επενδυτών και τώρα προσπαθούν να τους τρομάξουν. Ο καθένας το ερμηνεύει όπως νομίζει.

Εγώ πιστεύω ακράνταχτα πως βασικός λόγος είναι το ξαφνικό κλείδωμα των ανταλλακτηρίων  σε καινούργιους "επενδυτές".

Όταν για τόσο μεγάλο διάστημα λιμνάζει το ίδιο χρήμα ενώ θα μπορούσε με την φόρα που υπήρχε να πάει 1 trilion το market cup δεν μπορώ να βρω σημαντικότερο λόγο.

Από την άλλη αυτό μπορεί να δημιουργήσει το αντίθετο αποτέλεσμα μόλις ξανανοίξουν τις εγγραφές 

Αλλά δεν νομίζω να είναι το ίδιο γιατι το hype θα έχει ξεθυμάνει και ο κόσμος θα είναι πιο δύσπιστος 

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Heybro είπε

Hold. Είστε 1 μηνα στο παιχνίδι και με μια πτωση τρελαίνεστε. Εδώ θα είμαστε τέλη 2018 να μετράμε τα κέρδη μας.  <--Τις χασούρες μας

ΟΚ στο έφτιαξα. :lol:

 

Εγώ πιστεύω ότι το ρίχνουν επίτηδες για να μπει και άλλος κόσμος μέσα που δίσταζε λόγο τιμής και για να αγοράσουν φτηνά από όσους φοβηθούν και φύγουν με χασούρα....

Η πολύ απλά άρχισε να σκάει η φούσκα της τιμής (1τρις κοντά market value... γελάνε και οι πέτρες με το νούμερο)

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, HardwareZone είπε

Προσωπικά δεν είμαι τόσο σίγουρος για το Ripple.
Και αυτό γιατί δεν είναι άμεσα συσχετιζόμενο με το RippleNet.

Άντε πάλι. Γιατί γράφετε ότι να 'ναι χωρίς να ψάξετε να δείτε άμα αυτά που διαβάζετε είναι αλήθεια;

H Ripple έχει τρία βασικά συστήματα που χρησιμοποιεί (xCurrent ,xRapid, xVia). Το πρώτο και το τρίτο χρησιμοποιούν μόνο το RippleNet και δεν έχουν ανάγκη το XRP. Το δεύτερο όμως χρειάζεται το XRP, γιατί αλλιώς οι τράπεζες δεν θα έχουν 30% λιγότερα έξοδα (σε σχέση με το xCurrent) και μεγαλύτερη ρευστότητα. Ένα απο τα μεγαλύτερα προβλήματα που πάει να λύσει η Ripple είναι το πρόβλημα με τα nostro accounts. Υπάρχουν περίπου 37 τρις παρκαρισμένα σε τραπεζικούς λογαριασμούς σε όλο το κόσμο μόνο για να κάνουν μετατροπές σε άλλα νομίσματα και να μεταφέρουν λεφτά οι τράπεζες μεταξύ τους. Αυτό το πρόβλημα μπορεί να λυθεί μόνο με το xRapid δηλαδή με το XRP. Δεν γίνεται το RippleNet να σου λύσει το πρόβλημα της ρευστότητας (nostro accounts και μειωμένα κόστη στα εμβάσματα).

Η παρανόηση γίνεται γιατί οι περισσότεροι πελάτες της Ripple χρησιμοποιούν μόνο το RippleNet αυτή τη στιγμή. Αυτή όμως είναι η τακτική της Ripple. Δεν αναγκάζει κατευθείαν τις τράπεζες να κάνουν χρήση του XRP ,αλλά θέλει πρώτα να δείξει πόσο καλό είναι το software της και πόσο σημαντικό είναι το γρήγορο settlement και μειωμένο κόστος περίπου στο 30% για τα εμβάσματα στο εξωτερικό (με το xRapid είναι στο 60%) και μετά οι τράπεζες να πάνε στο xRapid για περισσότερα οφέλη. Οι μικρομεσαίες τράπεζες είναι αυτές που έχουν ανάγκη περισσότερο γιατί θέλουν να ανταγωνιστούν τις μεγάλες. Με το σημερινό σύστημα βασίζονται στις μεγάλες τράπεζες για ρευστότητα και πληρώνουν νταβατζιλίκι στα μεγάλα group τραπεζών (Citigroup, JPMorgan, Goldman Sachs). H Ripple θέλει να βάλει τέλος σε αυτό. 

Αυτή τη στιγμη χρησιμοποιεί κανονικά XRP για μεταφορά χρήματος η Cuallix (μικρομεσαία τράπεζα του Μεξικού) με μεγάλη επιτυχία. Και σε λίγο καιρό θα ξεκινήσει δοκιμές με το XRP η Moneygram (2η μεγαλύτερη εταιρία στη μεταφορά χρήματος με υποκαταστήματα σε όλο το κόσμο).

 

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανέβει πολύ πάνω από τρις το συνολικό market cap. Προσωπικά το κεφάλαιο και κάποιο κέρδος τα έχω βγάλει οπότε ότι και αν κάνουν τα άλλα λίγη σημασία έχει. Χαμένος σίγουρα δεν βγαίνω. Αν και πιστεύω ότι είναι απλά ακόμα ένα dump σε λίγες μέρες θα μιλάμε για τρελή άνοδο σε όλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Heybro είπε

Θα ανέβει πολύ πάνω από τρις το συνολικό market cap. Προσωπικά το κεφάλαιο και κάποιο κέρδος τα έχω βγάλει οπότε ότι και αν κάνουν τα άλλα λίγη σημασία έχει. Χαμένος σίγουρα δεν βγαίνω. Αν και πιστεύω ότι είναι απλά ακόμα ένα dump σε λίγες μέρες θα μιλάμε για τρελή άνοδο σε όλα. 

και τετράκις και πεντάκις εκατομμύρια; Εξάκις εκατομμύρια θα φτάσει λες; Sorry αλλά αν δεν είναι ο ορισμός της φούσκας αυτός, τότε δεν ξέρω τι είναι.

Δεν κοροϊδεύω φίλε, απλά μου φαίνεται αστείο που υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι θα φτάσει το 1BTC 1εκκατομύριο αξία π.χ.

Και μην μου πείτε για το όταν είχε 1 λεπτό τα ίδια έλεγαν. Άλλο το 1λεπτό με market cap όσο μια μικρή τοπική επιχείριση και άλλο το market cap όσο έχει όλος ο πλανήτης και ακόμα παραπάνω.

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε πριν δύο χρόνια τέτοια εποχή στο δεύτερο γράφημα το συνολικό market cap πόσο έπεσε μετά τις γιορτές. Μετά μια χαρά ανέκαμψε. Απλά θέλει υπομονή.

2017:

2017.png.393c2babb0e2026617e64c3275b5b77

2016

2016.png.14969de9e57fe2e460fe8d313ce4090

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

και τετράκις και πεντάκις εκατομμύρια; Εξάκις εκατομμύρια θα φτάσει λες;

Δεν κοροϊδεύω φίλε, απλά μου φαίνεται αστείο που υπάρχει κόσμος που πιστεύει ότι θα φτάσει το 1BTC 1εκκατομύριο αξία π.χ.

Και μην μου πείτε για το όταν είχε 1 λεπτό τα ίδια έλεγαν. Άλλο το 1λεπτό με market cap όσο μια μικρή τοπική επιχείριση και άλλο το market cap όσο έχει όλος ο πλανήτης και ακόμα παραπάνω.

Εντάξει το market cup δεν αντιπροσοπεύει την πραγματικότητα

Tα 800 Δις που είχε φτάσει ήταν πολύ λιγότερα λόγω του ότι υπολογίζαν και τους miners holders (αέρα κοπανιστό δλδ).

Ότι έχει περιθώρια να πάει ένα τρις υπό προϋποθέσεις έχει... Για παραπάνω δεν νομίζω γιατί δεν βγαίνουν τα κουκιά. 

Θα πρέπει να φύγουν όλοι από τις κλασσικού τύπου επενδύσεις και να έρθουν να επενδύσουν σε κάτι τυχάρπαστα νομίσματα τύπου Donald trump coin που είχα δει τις προάλλες στο cryptopia :P Δύσκολο!

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μέρα για πολλούς λόγους.

Ωραιες ευκαιρίες για projects που έχουν αξία και προϊόν από πίσω τους.

Ξεκαθαριζει η ήρα από το στάρι.

Και σε επίπεδο «επενδυτών» και σε επίπεδο coins & projects.

Έχω διαβάσει ένα καρό ICOs whitepapers τον τελευταίο καιρό .

Καταπληκτικες ιδέες με τρελό valuation, για ένα κωλοχαρτο που οι ίδιοι οι δημιουργοί του στοιχηματίζω δεν έχουν ιδέα πως να το υλοποιήσουν .

Πακτωλοι χρημάτων για marketing και fancy sites, καλογραμμένα papers αλλά μέχρι εκεί...

θα φτιαξουμε

θα κάνουμε disrupt τα πάντα όλα 

και από τηγανιτα τίποτα 

Το νου σας γιατί υπάρχουν διαμαντακια εκεί έξω που αξίζουν ;) και ελπίζω ότι σε αυτήν την κατρακύλα θα βγουν ωραία πράγματα στην επιφάνεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έπεσε και κάτω από το 1 ευρώ το ripple από ότι βλέπω στο 24h διάγραμμα.

Πως φαίνονται όσοι έχουν ασχοληθεί με trading από πολύ πιο παλιά ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...