Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες να ρωτήσω, θέλω να μεταφέρω χρήμα απο kraken σε binance. Έκανα ήδη μια μεταφορά σε btc και τα έξοδα ήταν 0,001 btc (περίπου 12 ευρώ δλδ) και έκανε και μπόλικη ώρα. Γνωρίζετε κάτι οικονομικότερο?Κάπου πήρε το αυτί μου ότι με ΕΤΗ είναι πιο φθηνό, ισχύει? Επίσης βλέπω ότι ripple, stellar (που έχω ήδη στο kraken) αλλά και κάποια άλλα νομίσματα υπάρχουν και στα 2 ανταλλακτήρια. Αν πχ μεταφέρω χρήμα μέσω stellar θα ειναι οικονομικότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, TypemaR είπε

Παίδες να ρωτήσω, θέλω να μεταφέρω χρήμα απο kraken σε binance. Έκανα ήδη μια μεταφορά σε btc και τα έξοδα ήταν 0,001 btc (περίπου 12 ευρώ δλδ) και έκανε και μπόλικη ώρα. Γνωρίζετε κάτι οικονομικότερο?Κάπου πήρε το αυτί μου ότι με ΕΤΗ είναι πιο φθηνό, ισχύει? Επίσης βλέπω ότι ripple, stellar (που έχω ήδη στο kraken) αλλά και κάποια άλλα νομίσματα υπάρχουν και στα 2 ανταλλακτήρια. Αν πχ μεταφέρω χρήμα μέσω stellar θα ειναι οικονομικότερο?

Δοκίμασε σε LTC από bittrex εμένα μου βγήκε κάπου 2,5 ευρώ η μεταφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα fees για την μεταφορά από ανταλλακτηριο σε πορτοφόλι πως βγαίνουν? Μου βγάζει στο binance σε κάθε νόμισμα μεγάλες διαφορές..αλλάζει αυτό ή είναι σταθερό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Είπα να αρχίσω να κάνω mine σε Biblepay (CPU) και Digibyte (GPU) σήμερα, μπας και βγουν τα ψιλά για τον φόρο στις πλαστικές σακούλες :P

Παλεύεται το Mining στο Digibyte ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ λέω να μαζέψω καμιά 500αριά και να σταματήσω. Μετά από δέκα χρόνια θα τσεκάρω ξανά να δω τι γίνεται (λέμε τώρα).

Για τι χρόνο μιλάμε για 500 τέτοια; Με έναν fx 6300 πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giannis808 είπε

Για τι χρόνο μιλάμε για 500 τέτοια; Με έναν fx 6300 πχ

500 biblepay φτιάχνονται εύκολα σε 2 μέρες με fx 6300 θεωρώ. Πριν κάτι μέρες το ξεκίνησα σε 35 ώρες έχω 950 νομίσματα με 8700k με 5 threads σε λειτουργία. Εφόσον τον έχω ανοιχτό για Gaming δεν είναι τίποτα να κάνω και mining ταυτόχρονα. Υπάρχουν πολλά νομίσματα για mining. Το zoin είναι ένα από αυτά που πριν κάνα μήνα είχε λεπτά και τώρα έχει ξεφύγει και θέλει μέρες για ένα ολόκληρο νόμισμα. Το bbp το πιστεύω τώρα τι πραγματικά θα γίνει κανείς δεν ξέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Heybro είπε

500 biblepay φτιάχνονται εύκολα σε 2 μέρες με fx 6300 θεωρώ. Πριν κάτι μέρες το ξεκίνησα σε 35 ώρες έχω 950 νομίσματα με 8700k με 5 threads σε λειτουργία. Εφόσον τον έχω ανοιχτό για Gaming δεν είναι τίποτα να κάνω και mining ταυτόχρονα. Υπάρχουν πολλά νομίσματα για mining. Το zoin είναι ένα από αυτά που πριν κάνα μήνα είχε λεπτά και τώρα έχει ξεφύγει και θέλει μέρες για ένα ολόκληρο νόμισμα. Το bbp το πιστεύω τώρα τι πραγματικά θα γίνει κανείς δεν ξέρει. 

Ti hashrate πιάνεις με 8700k στο ΒΒΡ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, GothicCrusader είπε

Ti hashrate πιάνεις με 8700k στο ΒΒΡ;

Αναλόγως πόσα threads έχω να τρέχουν. Με 6 στη σελίδα του bbp γράφει 6 χιλιάδες και στη δίπλα στήλη μέχρι 55 χιλιάδες το έχω δει. Σε ένα 24ωρο πάντως 450 με 500 νομίσματα γίνονται mine με 6 threads ενεργά αναλόγως και τη δυσκολία του block. 

Έχει πάει πάντως ήδη x2 και αν μπορέσει και μπει σε κανα bittrex cryptopia η binance το ευρώ μέχρι τέλος 2018 θα το τσιμπήσει. Τίποτα δεν είναι σίγουρο προφανώς. 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Heybro είπε

Αναλόγως πόσα threads έχω να τρέχουν. Με 6 στη σελίδα του bbp γράφει 6 χιλιάδες και στη δίπλα στήλη μέχρι 55 χιλιάδες το έχω δει. Σε ένα 24ωρο πάντως 450 με 500 νομίσματα γίνονται mine με 6 threads ενεργά αναλόγως και τη δυσκολία του block. 

Έχει πάει πάντως ήδη x2 και αν μπορέσει και μπει σε κανα bittrex cryptopia η binance το ευρώ μέχρι τέλος 2018 θα το τσιμπήσει. Τίποτα δεν είναι σίγουρο προφανώς. 

@Heybro μπορείς να μου πεις πως κάνεις Mining ; Τι προγράμματα απαιτούνται...  Δώσε αν θες ένα παράδειγμα με το δικό σου coin...

Επεξ/σία από xakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xakou είπε

@Heybro μπορείς να μου πεις πως κάνεις Mining ; Τι προγράμματα απαιτούνται...  Δώσε αν θες ένα παράδειγμα με το δικό σου coin...

Με το συγκεκριμένο νόμισμα τα πράγματα είναι εύκολα. Μόνο το wallet θέλει και να γραφτείς στο pool βάζοντας τα σωστά στοιχεία στο conf αρχείο του wallet. Στα περισσότερα νομίσματα γίνεται mining με cpuminer για cpu mining η ccminer για gpu mining. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Heybro είπε

Αναλόγως πόσα threads έχω να τρέχουν. Με 6 στη σελίδα του bbp γράφει 6 χιλιάδες και στη δίπλα στήλη μέχρι 55 χιλιάδες το έχω δει. Σε ένα 24ωρο πάντως 450 με 500 νομίσματα γίνονται mine με 6 threads ενεργά αναλόγως και τη δυσκολία του block. 

Έχει πάει πάντως ήδη x2 και αν μπορέσει και μπει σε κανα bittrex cryptopia η binance το ευρώ μέχρι τέλος 2018 θα το τσιμπήσει. Τίποτα δεν είναι σίγουρο προφανώς. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...