Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, kokyriakidis είπε

Το bitcoin θα χρησιμοποιήσει το lighting network σε λίγο καιρό μόλις λειτουργήσει. Οπότε αυτό με τα fees δεν θα ισχύει. Το lighting network λύνει όλα τα προβλήματα του bitcoin. Για μένα τα νομίσματα που θα κυριαρχήσουν είναι Bitcoin, Etherium, Stellar.

Το stellar πως κι έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για μένα αυτά που έχουν υποτιμημένο μερίδιο από τα μεγάλα στο market cap αυτή την στιγμή και χρωστάνε ένα γύρο φουσκώματος είναι τα btc (κυρίως) και ltc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Το stellar πως κι έτσι;

Έχει κλείσει συμφωνία με ΙΒΜ και εχει γίνει συμφωνία να χρησιμοποιηθεί απο πολλές τραπεζες ανα τον κόσμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kokyriakidis είπε

Έχει κλείσει συμφωνία με ΙΒΜ και εχει γίνει συμφωνία να χρησιμοποιηθεί απο πολλές τραπεζες ανα τον κόσμο. 

Άλλο ripple μας βρήκε! :lol:

 

(Πλάκα κάνω, μακάρι να πάει καλά!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Άλλο ripple μας βρήκε! :lol:

(Πλάκα κάνω, μακάρι να πάει καλά!)

Το ripple θα φάει κατρακύλα πάντως ως centralized. To stellar ειναι το update του ripple προφανώς με πολυ μεγαλύτερο adoption rate λόγω ΙΒΜ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Lloyds ανακοίνωσε ότι απαγορεύει (όπως & στο the USA) από πιστωτικές κάρτες αγορά Crypto.

Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα. Ίσως σκάσουν και άλλα κακά νέα και μετά θα μπω. Θα αυξήσω λίγο τη θέση μου στα νομίσματα που ήδη έχω και θα πάρω και κάτι λίγο με τη πρώτη ευκαιρία στα νομίσματα που έχω καταφέρει να μελετήσω.

 

45 λεπτά πριν, παπι είπε

Φαίνεται να κρατάει την στήριξη. Θα δούμε σε καμία βδομάδα



Kαλησπέρα και καλή βραδιά :P.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τυφλός είμαι, γιατί δεν βλέπω σοβαρή στήριξη στα 7Κ... κάπου στα 5.5-6Κ έχει μια περιοχή στήριξης και πιο κάτω στα 3.5Κ, έτσι όπως βλέπω το διάγραμμα στο TradingView.

Έχουμε και είδηση από Κίνα μεριά: https://cointelegraph.com/news/ban-complete-china-blocks-foreign-crypto-exchanges-to-counter-financial-risks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Εγώ τυφλός είμαι, γιατί δεν βλέπω σοβαρή στήριξη στα 7Κ... κάπου στα 5.5-6Κ έχει μια περιοχή στήριξης και πιο κάτω στα 3.5Κ, έτσι όπως βλέπω το διάγραμμα στο TradingView.

Έχουμε και είδηση από Κίνα μεριά: https://cointelegraph.com/news/ban-complete-china-blocks-foreign-crypto-exchanges-to-counter-financial-risks

6-6.2k βλεπω εγω.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Εγώ τυφλός είμαι, γιατί δεν βλέπω σοβαρή στήριξη στα 7Κ... κάπου στα 5.5-6Κ έχει μια περιοχή στήριξης και πιο κάτω στα 3.5Κ, έτσι όπως βλέπω το διάγραμμα στο TradingView.

Έχουμε και είδηση από Κίνα μεριά: https://cointelegraph.com/news/ban-complete-china-blocks-foreign-crypto-exchanges-to-counter-financial-risks

4 στηρίξεις εχει 8κ, 5κ, 3κ, 1,5κ (σε ντολαρς) 

Screenshot_2018-02-06-01-47-19.png.67e12cf846c84e8fcdb15bbe5a1c82a4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η πτώση τελικά νομίζω έχει μεγάλη σχέση με το γενικευμένο crash στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης. Εδώ και μήνες και εκεί είχε δημιουργηθεί ένα μεγάλο bubble με τρελά υπερκέρδη. Πιστεύω ότι ένα μικρό μέρος αυτών των κερδών είχε μπει στην αγορά του Bitcoin τους τελευταίους μήνες. 

Τις τελευταίες 7 μέρες το χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης έχει χάσει περισσότερο από 7% ενώ σήμερα σε μετοχές μεγάλων τραπεζών συμβαίνει αυτό

DVR2DsGXcAAvTHw.jpg

Είναι νομίζω η πρώτη φορά που η πορεία του Bitcoin έχει συνδεθεί με την πορεία του bubble ενός χρηματιστηρίου. Τα συμπεράσματα είναι ότι το Bitcoin έχει πλέον οικονομικούς δεσμούς με την χρηματιστηριακή αγορά και αντιμετωπίζεται ως ένα καθαρά δευτερεύων επενδυτικό προιόν δλδ με λίγα λόγια έχουμε ένα σκασμό λεφτά δεν βάζουμε λίγα και εκεί :P

Φυσικά σε ένα τέτοιο επενδυτικό προιόν στην πρώτη στραβή της κυρίως αγοράς θα είναι και το πρώτο που θα πουλήθεί ώστε να μειωθούν οι συνολικές απώλειες στα χαρτοφυλάκια τους.

Και φυσικά για άλλη μια φορά τα altcoin ακολουθούν το γενικό crash του Bitcoin. Άλλος ένας δεσμός που δεν έχει σπάσει όσο και αν κάποοιο απλά δεν θέλουν να παραδεχθούν ότι υπάρχει.

Το ρεζουμέ της υπόθεσης είναι ότι

the party is over

φυσικά μέχρι το  επόμενο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.coindesk.com/santander-uk-ripple-payment-app/

Για όσους απομειναμε να λέμε και να ελπίζουμε ότι το ripple που έχουμε θα χρησιμοποιηθεί (ίσως, ελπίδα κτλ κτλ) η Σανταντέρ ανακοινώνει για 4 χώρες app για consumers συνδεδεμένοι με το xcurrent(και ΟΧΙ ΤΟ RIPPLE). Εις ενα μέλλον καλό ελπίζ(α/)ουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...