Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Κυριακη 8 το βραδυ εκανα το deposit .Εβαλα στα σχολια των κωδικο reference που μου εβγαλε το coinbase.

IMG_20180206_105229.jpg

Λογικά σήμερα το μεσημέρι θα μπουνε όποτε μην ανησυχείς!Εξαλλου η πτώση συνεχίζεται οποτε ίσως κανείς αγορές σε καλύτερες τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Νομίζω διαφαίνεται ξεκάθαρα μια πιλοτική διάβαση Κ12 κάτω από τριγωνικό ραντάρ όπου σε συνδυασμό με το ότι αύριο μπαίνει ο Ερμής στην Αφροδίτη και σε αντιδιαστολή με την τριγωνομετρική απόσταση Ποσειδώνα – Πλούτωνα, ξεκάθαρα αν δεν σπάσει το φράγμα των 5k, θα ανέβει πάνω από 6k μέσα στην επόμενη βδομάδα ή μήνα. Υπάρχει βέβαια περίπτωση να κινηθεί στα όρια 5-6k κατά αν δει κανείς τους Fibonacci που σχηματίζουν ορθή γωνία με το φ.

Με σιραγκοιδή να την περιμένουμε την αύξηση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γιατι δεν μπορω να βαλω την καρτα χρεωστικη visa πειραιως στο coinbase? μου λεει κατι για 3D secure?Τι μπορω να κανω?εντωμεταξυ οθτε στο cex.io δεχετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixtv1 είπε

Παιδια γιατι δεν μπορω να βαλω την καρτα χρεωστικη visa πειραιως στο coinbase? μου λεει κατι για 3D secure?Τι μπορω να κανω?εντωμεταξυ οθτε στο cex.io δεχετε

Σελίδα 225

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Παιδια γιατι δεν μπορω να βαλω την καρτα χρεωστικη visa πειραιως στο coinbase? μου λεει κατι για 3D secure?Τι μπορω να κανω?εντωμεταξυ οθτε στο cex.io δεχετε

Και με 3d secure παλι δεν περναει το εχουν κοψει

 

ps* Τα χρημ,ατα μολις μπηκαν στο coinbase..Παμε για ψωνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimus1985 είπε

Και με 3d secure παλι δεν περναει το εχουν κοψει

ps* Τα χρημ,ατα μολις μπηκαν στο coinbase..Παμε για ψωνια

Τώρα είναι κακή στιγμή. Περίμενε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billpao είπε

Θέλω να κάνω κατάθεση αλλά δεν έχω ebanking, γίνεται αν παω σε τράπεζα (που δεν έχω λογαριασμό) να κάνω (sepa);

Κανονικότατα,έμβασμα στέλνεις ,ουσιαστικά μεταφορά χρήματος 

Edit: προσοχή μόνο να σταλθούν όλα τα στοιχεία που θα σου δώσουν π.χ Coinbase,kraken ώστε να μπουν στον σωστό λογαριασμό και δεν χάσεις τα λεφτά σου

Επεξ/σία από alexisgav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alexisgav είπε

Κανονικότατα,έμβασμα στέλνεις ,ουσιαστικά μεταφορά χρήματος 

Edit: προσοχή μόνο να σταλθούν όλα τα στοιχεία που θα σου δώσουν π.χ Coinbase,kraken ώστε να μπουν στον σωστό λογαριασμό και δεν χάσεις τα λεφτά σου

Κατάλαβα, ευχαριστώ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μετοχές καταρρεουν ενώ οι αποδόσεις των κρατικών ομολόγων ανεβαίνουν.  Οι επενδυτές εγκαταλειπουν τα προϊόντα με ρίσκο και πάνε στις σιγουρες επενδύσεις,  flight to safety λέγεται αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Καλησπέρα σε όλους.

Για να μη ρωτάω πράγματα που έχουν ειπωθεί, υπάρχει κάποιος οδηγός να μου τον προωθήσει κάποιος για αγορά και πώληση bitcoin ή άλλων Cryptocoins;

Μιλάω όμως βήμα-βήμα για κάποιον αρχάριο που έχει μόνο λογαριασμούς σε κανονικές τράπεζες και να περιλαμβάνει από αγορά cryptocoin με κανονικά € μέχρι την επιστροφή από πώλησή τους πάλι σε κανονικά € για ξόδεμα.

Ευχαριστώ και συγνώμη αλλά δεν υπάρχει χρόνος να κάνω την τεράστια έρευνα που χρειάζεται...

Επειδή κανείς δεν μου απάντησε στο μήνυμα πιο πάνω διότι μάλλον είναι πολλά, να θέσω διαφορετικά την ερώτηση.

Ποιό ανταλλακτήριο είναι το πιο ασφαλές; το coinbase;

Λογικά από εκεί αγοράζω πουλάω και κάνω τις μεταφορές με την τραπεζά μου. Θα τα βρώ και μόνος μου.

 

Και μία συμβουλή προς όλους από προσωπική εμπειρία:  Δεν υπάρχει πάτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο όλα μαζί όμως;

1 λεπτό πριν, Urban είπε

Επειδή κανείς δεν μου απάντησε στο μήνυμα πιο πάνω διότι μάλλον είναι πολλά, να θέσω διαφορετικά την ερώτηση.

Ποιό ανταλλακτήριο είναι το πιο ασφαλές; το coinbase;

Λογικά από εκεί αγοράζω πουλάω και κάνω τις μεταφορές με την τραπεζά μου. Θα τα βρώ και μόνος μου.

Και μία συμβουλή προς όλους από προσωπική εμπειρία:  Δεν υπάρχει πάτος...

Για να αγοράσεις με ευρώ coinbase ή kraken. Εγώ προτιμώ kraken, καλύτερες τιμές και πιο πολλά νομίσματα. 

Οπότε για αρχή κάνε εγγραφή σε κάποιο απ'αυτά και όταν την κανείς στέλνεις λεφτά με ebanking και προχωράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Praetorianos είπε

Νομίζω διαφαίνεται ξεκάθαρα μια πιλοτική διάβαση Κ12 κάτω από τριγωνικό ραντάρ όπου σε συνδυασμό με το ότι αύριο μπαίνει ο Ερμής στην Αφροδίτη και σε αντιδιαστολή με την τριγωνομετρική απόσταση Ποσειδώνα – Πλούτωνα, ξεκάθαρα αν δεν σπάσει το φράγμα των 5k, θα ανέβει πάνω από 6k μέσα στην επόμενη βδομάδα ή μήνα. Υπάρχει βέβαια περίπτωση να κινηθεί στα όρια 5-6k κατά αν δει κανείς τους Fibonacci που σχηματίζουν ορθή γωνία με το φ.

Καλός ο χαβαλές, αλλά η ΤΑ δεν κάνει προβλέψεις, χρησιμοποιείται για να προσδιορίσεις σημεία εισόδου/εξόδου, βασισμένα στο ιστορικό των τιμών. Δεν είναι απαραίτητη, μπορείς να προσδιορίσεις σημεία εισόδου/εξόδου και εντελώς αυθαίρετα, whatever floats your boat που λένε.

@Pablo_Hasan Τους έχει ταρακουνήσει λίγο η Fed με την αναμενόμενη αύξηση επιτοκίων και το forward guidance, στα futures νομίζω ήδη ποντάρουν για πρώτη αύξηση τον Μάρτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Urban είπε

Όταν θες να τραβήξεις τα λεφτά σου πίσω (αφού έχεις πουλήσει τα νομίσματά σου) γίνεται γρήγορα η διαδικασία; και που στα επιστρέφει;

Σε τραπεζικό λογαριασμό, δεν ξέρω πόσες μέρες κάνει γιατί δεν το έχω δοκιμάσει (και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το δοκιμάσω κιόλας έτσι όπως πάει :lol: ).

Θα σου απαντήσει κάποιος που το έχει κάνει, πιστεύω 1-2 μέρες όσο κάνουν και να μπουν όταν στέλνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...