Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Παιδιά, αν όντως σας δίνει valid entry/exit points, τότε φαντάζομαι δεν θα έχετε πρόβλημα να γράψετε εδώ με timestamp ποιο entry point βλέπετε, σε ποια τιμή και κάποιο screenshot με τις θέσεις σας όπου παίρνετε action στις συμβουλές που δίνετε.

Και μάλιστα με πάνω από 55% επιτυχία, αλλιώς μιλάμε για προβλεπτική ικανότητα ρίψης κέρματος. 

ADHD το ότι πέρασε τα 6k και δεν περιμένεις να περάσει τα 5k σε λίγα λεπτά, είναι κάτι πχ που το έβγαλες από την ΤΑ? Κι όχι common sense ας πούμε? 

Στα post που έκανα παράθεση έχετε πιάσει κυριολεκτικά όλο το εύρος τιμών που μπορεί να πάρει το BTC και βλέπετε support. Όλο. Το. Εύρος. 6 άτομα, 6 προβλέψεις, διαφορετική ο καθένας με συν πλην 500-1000(!!) δολάρια περιθώριο λάθους. 

Εγώ προσωπικά κάνω πλάκα, αλλά ξέρω γω, δεν είναι λίγο αστείο 9 στα 10 ποστ πλέον να είναι προβλέψεις του αέρα? 

 Τον Δεκέμβριο του 18 οταν το BTC θα ειναι στα 55κ θα τα βλέπουμε αυτά τα post και θα γελάμε...

:) :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, dimus1985 είπε

Nαι το διαβασα αλλα με το Ltc ελαχιστα εχουν ζευγαρι..δλδ σε αναγκαζουν να παρεις Btc   πχ stellar..στο binance βλεπω μονο XLM/BTC..(δεν ειχε με eth?>).

Ισχύει αλλά με τα fees που έχει το BTC και πάλι σε συμφέρει να στείλεις LTC ή ETH και να το κάνεις BTC η ΕΤΗ στο ανταλλακτήριο που τα έστειλες!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morpheous είπε

Ισχύει αλλά με τα fees που έχει το BTC και πάλι σε συμφέρει να στείλεις LTC ή ETH και να το κάνεις BTC η ΕΤΗ στο ανταλλακτήριο που τα έστειλες!
 

Thanx φιλε μου.Next time ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Παιδιά, αν όντως σας δίνει valid entry/exit points, τότε φαντάζομαι δεν θα έχετε πρόβλημα να γράψετε εδώ με timestamp ποιο entry point βλέπετε, σε ποια τιμή και κάποιο screenshot με τις θέσεις σας όπου παίρνετε action στις συμβουλές που δίνετε.

Και μάλιστα με πάνω από 55% επιτυχία, αλλιώς μιλάμε για προβλεπτική ικανότητα ρίψης κέρματος. 

ADHD το ότι πέρασε τα 6k και δεν περιμένεις να περάσει τα 5k σε λίγα λεπτά, είναι κάτι πχ που το έβγαλες από την ΤΑ? Κι όχι common sense ας πούμε? 

Στα post που έκανα παράθεση έχετε πιάσει κυριολεκτικά όλο το εύρος τιμών που μπορεί να πάρει το BTC και βλέπετε αντιστάσεις. Όλο. Το. Εύρος. 6 άτομα, 6 προβλέψεις, διαφορετική ο καθένας με συν πλην 500-1000(!!) δολάρια περιθώριο λάθους. 

Εγώ προσωπικά κάνω πλάκα, αλλά ξέρω γω, δεν είναι λίγο αστείο 9 στα 10 ποστ πλέον να είναι προβλέψεις του αέρα?

Δεν ειναι συμβουλες οτι λεμε αλλιως να βαζουμε disclaimer, η ΤΑ σου δινει entry/exits αν εσυ επιλεξεις να τις ακολουθήσεις η να χρησιμοποιησεις common sense ειναι δικο σου θεμα. Εγω δεν ειπα ποτε σε κανεναν "αγορασε στα 6k γιατι εχει support", ειπα χτες που ηταν στα 7.5k οτι εγω βαζω ενα order για 6.2k αν δεις μερικες σελιδες πισω, δεν λεω οτι ηταν καλο play απαραιτητα αυτο ειδα αυτο εκανα τιποτα παραπανω.

Ναι ειναι common sense οπως λες αλλα βασιζεται σε previous price action δεν ειναι ενα random νουμερο.. Αλλοι χρησιμοποιουν 100 indicators αλλοι βλεπουν απλα candles και τα 2 ειναι TA, χωρις οποιοδηποτε chart δεν βλεπω πως μπορεις να βρεις entry/exit points.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ναι ειναι common sense οπως λες αλλα βασιζεται σε previous price action δεν ειναι ενα random νουμερο.. Αλλοι χρησιμοποιουν 100 indicators αλλοι βλεπουν απλα candles και τα 2 ειναι TA, χωρις οποιοδηποτε chart δεν βλεπω πως μπορεις να βρεις entry/exit points.

Αν δεν μπορείς να βρεις σωστά entry/exit points με στατιστική ακρίβεια πάνω από αυτή του κορώνα-γράμματα, ΕΙΝΑΙ random νούμερο.

Άλλοι βλέπουν ΤΑ, άλλοι ρίχνουν το φλιτζάνι, άλλοι συμβουλεύονται youtube, άλλοι διαβάζουν αστρολόγο, άλλοι ονειροκρίτη, αν οποιαδήποτε από αυτές τις μεθόδους δεν μπορεί να προσφέρει ακρίβεια σε κάτι είναι o ορισμός του ό,τι κάτσει νούμερο.

Παιδιά καθένας πιστεύει σε ό,τι θεό θέλει, αλλά δεν θα ξεχάσουμε και βασικές αρχές Στατιστικής τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό... "μέντιουμ" φαίνεται από την κονόμα.
Ποιός έκανε τα 100€ του 2000€ ?
Ποιός έκανε τα 500€ του 5000€ ?

Πάω στοίχημα πως κανένας από αυτούς δεν έχει γράψει πουθενά δημοσίως καμμία μα απολύτως καμμία πρόβλεψη σε δημοσίευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Praetorianos είπε

Νομίζω διαφαίνεται ξεκάθαρα μια πιλοτική διάβαση Κ12 κάτω από τριγωνικό ραντάρ όπου σε συνδυασμό με το ότι αύριο μπαίνει ο Ερμής στην Αφροδίτη και σε αντιδιαστολή με την τριγωνομετρική απόσταση Ποσειδώνα – Πλούτωνα, ξεκάθαρα αν δεν σπάσει το φράγμα των 5k, θα ανέβει πάνω από 6k μέσα στην επόμενη βδομάδα ή μήνα. Υπάρχει βέβαια περίπτωση να κινηθεί στα όρια 5-6k κατά αν δει κανείς τους Fibonacci που σχηματίζουν ορθή γωνία με το φ.

Η καλύτερη εις βάθος ανάλυση μέχρι τώρα! Και με μεγάλη ακρίβεια! Νομίζω έχει το ίδιο ειδικό βάρος με τις προηγούμενες αναλύσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Αν δεν μπορείς να βρεις σωστά entry/exit points με στατιστική ακρίβεια πάνω από αυτή του κορώνα-γράμματα, ΕΙΝΑΙ random νούμερο.

Άλλοι βλέπουν ΤΑ, άλλοι ρίχνουν το φλιτζάνι, άλλοι συμβουλεύονται youtube, άλλοι διαβάζουν αστρολόγο, άλλοι ονειροκρίτη, αν οποιαδήποτε από αυτές τις μεθόδους δεν μπορεί να προσφέρει ακρίβεια σε κάτι είναι o ορισμός του ό,τι κάτσει νούμερο.

Παιδιά καθένας πιστεύει σε ό,τι θεό θέλει, αλλά δεν θα ξεχάσουμε και βασικές αρχές Στατιστικής τώρα.

Οχι δεν θα ξεχασουμε βασικες αρχες στατιστικής αυτο ειναι σιγουρο, ναι η ΤΑ τρωει ξυλο απο παντου τελευταια (twitter/reddit) και δικαιολογημενα εν μέρη αλλα δεν βλεπω κατι καλύτερο οταν μιλαμε για ενα new extremely volatile market χωρις στην ουσια fundamentals να σου πω την αληθεια, αν θελετε φλιτζανι instead κανενα προβλημα, εγω θα παρω τα lagging indicators anyday.. :P Αν εχεις να προτείνεις κατι καλύτερο εκτος  FA και hold μεχρι το τελος προτεινε το.

Τι κανεις σε αυτο το market εσυ atm?

Εγω αγοραζω με DCA στα "support" που θεωρω οτι υπαρχουν και εχω losses σε αρκετα positions(και παλι πανω ειμαι αλλα w/e δεν το επαιξα καλα ειδικα το ICX), αν φαω rekt εφαγα.. :P 

Δεν μπορω να σου δωσω πιθανοτητες κτλπ το ξερεις αλλα αν ας πουμε το τελευταιο σου trade στο btc ηταν αυτο νομιζω εισαι καλα.

xjxk1RFM

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Αν δεν μπορείς να βρεις σωστά entry/exit points με στατιστική ακρίβεια πάνω από αυτή του κορώνα-γράμματα, ΕΙΝΑΙ random νούμερο.

Άλλοι βλέπουν ΤΑ, άλλοι ρίχνουν το φλιτζάνι, άλλοι συμβουλεύονται youtube, άλλοι διαβάζουν αστρολόγο, άλλοι ονειροκρίτη, αν οποιαδήποτε από αυτές τις μεθόδους δεν μπορεί να προσφέρει ακρίβεια σε κάτι είναι o ορισμός του ό,τι κάτσει νούμερο.

Παιδιά καθένας πιστεύει σε ό,τι θεό θέλει, αλλά δεν θα ξεχάσουμε και βασικές αρχές Στατιστικής τώρα.

Άρα όλο το trading είναι ότι κάτσει νούμερα και αν έχεις τύχη διάβαινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι full  αρχάριος στις ΤΑ και είναι απλά η γνώμη μου. Τις παρακολουθώ μόνο και μόνο για να μου δείξουν ποια είναι η τάση(uptrend-downtrend) της αγοράς,  κάποια πιθανά καλά (κατα την γνώμη μου)  entrys points, πότε κάτι έγινε oversold/overbuy, τι τιμές έγιναν στο παρελθόν, ποιο είναι το risk reward ratio, σε καθε candlestick τι αντίσταση υπήρχε μεταξυ buyers/sellers κ.α. Κανένα απο τα εργαλεία αυτα απο μόνα τους ή μαζί δεν σου δείχνουν τι θα συμβεί στο μέλλον. Σου δείχνουν  πιθανότητες-σημάδια το τι μπορεί να γίνει βάση προηγουμενων γεγονότων .Βάση ιστορίας δηλαδή. Ο άνθρωπος ψάχνει για patterns στα πάντα. Εννοείται ότι δεν τα εμπιστεύεσαι πλήρως. Όλοι θα είμασταν πλουσιοι τοτε.

Στο γνωστο χρηματιστήριο έχουν πιο πολυ βάση όλα αυτα και οχι τοσο στα cryptos όπου ακόμα και ενας δημοσιογραφίσκος της πλάκας βγάζει μια ψεύτικη είδηση, όταν ένας youtuber shillαρει με ενα βιντεο, όταν ενας αρχαριος τρομοκρατείται ευκολα ή όταν λίγοι κινούν την αγορά ή οταν κυβερνησεις χτυπανε αβερτα και το volatility είναι άναρχο. Δεν έχει να κάνει με στατιστική.

ADHD,  δεν με εχει στεναχωρήσει κανενα άλλο coin τοσο πολυ οσο το ICX. Δεν νομιζω να υπηρξαν πολλοι traders  που να το παιξαν σωστα. Εμενα με κατέστρεψε κι όμως χτες στο 0.039 ETH θα αγοραζα κι αλλο. Ήδη ετοιμάζομαι για νεα αγορά. Ήδη μαθαινω hangul

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ICX ειναι ισως το μεγαλυτερο λαθος μου απο αποψη "trading" ας το πουμε, στα 90k επρεπε να το ειχα στειλει ομως ηταν λιγο απαραδεκτο λαθος. :P  Tελος παντων πιστευω στο project και νομιζω οτι ειναι απο αυτα που θα ανακαμψουν δυνατα μαζι με την αγορα οποτε no worries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ADHD είπε

To ICX ειναι ισως το μεγαλυτερο λαθος μου απο αποψη "trading" ας το πουμε, στα 90k επρεπε να το ειχα στειλει ομως ηταν λιγο απαραδεκτο λαθος. :P  Tελος παντων πιστευω στο project και νομιζω οτι ειναι απο αυτα που θα ανακαμψουν δυνατα μαζι με την αγορα οποτε no worries.

Εγώ ετοιμάζω μπλουζάκια που θα λένε "Αγόρασα ICX με 9$". Που ξέρεις; Κάποια στιγμή μπορεί να σημαίνει κατι καλό.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ADHD είπε

To ICX ειναι ισως το μεγαλυτερο λαθος μου απο αποψη "trading" ας το πουμε, στα 90k επρεπε να το ειχα στειλει ομως ηταν λιγο απαραδεκτο λαθος. :P  Tελος παντων πιστευω στο project και νομιζω οτι ειναι απο αυτα που θα ανακαμψουν δυνατα μαζι με την αγορα οποτε no worries.

Πιο 90k. Αν το έστελνες τοτε, προσωπικά  θα σε έκραζα. Δεν στελνεις κάτι όταν μόλις έχει δημοσιευτεί το mainnet του μετα απο καιρο, προφανως να περιμένεις και wallet, ενω σε 5 μέρες θα σου παρουσιαζαν τις συνεργασίες τους. (πχ Smilegate- εταιρία δισεκατομυρίων στον gaming τομεα). Που να περίμενες τετοια καταντια. Τώρα ας κάτσουμε να κράζουμε ο ένας τον αλλο :D

Επεξ/σία από vagpan1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...