Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, dimus1985 είπε

Τα 1000 ευρω τον μηνα λογω capital ειναι το μεγαλο προβλημα και ακομα δεν εχω βρει τροπο να το παρακαμψω..μονο αν μου κανουν εμβασμα απο εξωτερικο μπορω να ταστειλω και εγω εξω χωρις cc και ψαχνω οτι συγγενη εχω εξω μπας και..με χρεωστικη δεν με prepaid δεν με revolut δεν..

Καλημέρα. Μπορείς να στείλεις 1000 ευρώ ανά τράπεζα. Εάν έχεις ας πούμε λογαριασμό σε Πειραιώς και Eurobank, μπορείς να στείλεις 1000 από την πρώτη και 1000 από τη δεύτερη.

Επεξ/σία από Camal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το είδατε;

https://cryptovest.com/news/etc-callisto-airdrop-announcement-leads-to-price-surge-and-stability/

https://www.tradingview.com/chart/ETCUSD/n0ouYsTF-Ethereum-Classic-ETC-Callisto-Airdrop-400-Possible-HIGH-RISK/

 

Το Ethereum classic θα δώσει το νέο τους νόμισμα το Callisto σε όσους έχουν ETC. Όσα ETC έχετε, τόσα Calisto θα πάρετε.

Το NXT όταν έκανε κάτι ανάλογο (με το airdrop IGNIS) σταδιακά πριν γίνει το airdrop είχα πάει η ισοτιμία του Χ5-X10.

 

Πιστεύω αξίζει το ρίσκο να πάρουμε λίγα ETC να τα έχουμε να κάθονται και να περιμένουμε μήπως ανέβουν.

Το airdrop θα γίνει περίπου στις 5 Μαρτίου.

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Αυτό το είδατε;

https://cryptovest.com/news/etc-callisto-airdrop-announcement-leads-to-price-surge-and-stability/

https://www.tradingview.com/chart/ETCUSD/n0ouYsTF-Ethereum-Classic-ETC-Callisto-Airdrop-400-Possible-HIGH-RISK/

Το Ethereum classic θα δώσει το νέο τους νόμισμα το Callisto σε όσους έχουν ETC. Όσα ETC έχετε, τόσα Calisto θα πάρετε.

Το NXT όταν έκανε κάτι ανάλογο με το IGNIS λίγο πριν γίνει το airdrop είχα πάει η ισοτιμία του Χ5-X10.

Πιστεύω αξίζει το ρίσκο να πάρουμε λίγα ETC να τα έχουμε να κάθονται και να περιμένουμε μήπως ανέβουν.

Το airdrop θα γίνει περίπου στις 5 Μαρτίου.

Ξέρεις μήπως εάν το airdrop ισχύει και για wallets στο coinomi ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Camal είπε

Ξέρεις μήπως εάν το airdrop ισχύει και για wallets στο coinomi ?

Δεν ξέρω, κάθε wallet και κάθε ανταλλακτήριο είναι διαφορετικά όσον αφορά τα airdrop.

Googlαρέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που coinbase θα βαλει segwit και σιγα σιγα ολα με.την σειρα τους τα ανταλλακτηρια μηπως συμφερει το arbitrage με ενα bot?Εχει ασχοληθει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimus1985 είπε

Τωρα που coinbase θα βαλει segwit και σιγα σιγα ολα με.την σειρα τους τα ανταλλακτηρια μηπως συμφερει το arbitrage με ενα bot?Εχει ασχοληθει κανεις?

Δεν νομίζω να καταφέρεις και πολλά. Σκέψου ότι ακόμα και να δουλέψει σωστά το bot σου δεν θα είσαι ο μόνος μέσα με BOT. Θα είναι και φάλαινες μέσα με καλύτερα BOT από το δικό σου.

Η μάχη των BOT θα γίνεται... :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τπτ μονο ο κρυπτοκονιας θα βγαζει λεφτα εμεις τιποτα.Αυριο btw συζητανε παλι US κογκρεσο για το blockchain κτλ.Αυτες οι 9000 πολυ βουνο δεν περναει με τιποτα..ισως αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, morpheous είπε

Τι κουλό ράλι έκανε το LTC!?

Δεν μου φαίνεται κουλό, καθόλα αναμενόμενο.

Κ πιστεύω ότι δεν έχουμε δεί τίποτα ακόμα

http://bitcoinist.com/let-lite-litecoin-game-changer-litepay-released-february-26/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά, αφού το πήρατε χαμπάρι για το LTC νωρίς, ας βάζατε μια φωνή και εδώ μέσα να αγοράζαμε και εμείς μερικά...

Εγώ αγόρασα στην τωρινή τιμή LTC , ελπίζω να μην ξεφουσκώσει γρήγορα το hype....

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν νομίζω οτι έχει σχέση. Δλδ το tweet εγινε στις 12 του μήνα και το pump(ακι) στις 14 ξημερώματα. Περισσότερο σαν random events μου φαίνεται. Anyway, εγώ περιμένω στα sidelines για πτώση ETH και ICX. Η βδομάδα κυλάει πολύ ήρεμα. Μπορεί αν έρθει καταιγίδα μπορεί να μπεί και η άνοιξη! :)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/13/2018 στις 10:57 ΠΜ, mezger είπε

Να σου απαντήσω γιατί είμαι ακριβώς σ'αυτήν την περίπτωση.

Είχα βάλει ένα μικρό ποσό (3ψήφιο) όταν ήταν στο κάτω του πριν 2-3 χρόνια, που μου περίσσευε τότε.

Αν είχα ακολουθήσει το δικό σου πολύ σωστό κατα τ'άλλα σκεπτικό, θα έπρεπε το αργότερο όταν ανέβαινε πέρυσι και πέρασε πάλι το χιλιάρικο, να τα δώσω όλα και να έχω πάνω από 100% καθαρό κέρδος και να είμαι και ευχαριστημένος με το τριψήφιο ποσό που έβγαλα από το πουθενά.

Αν το είχα κάνει, απλά τον Δεκέμβρη θα χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο.

Γιαυτόν τον λόγο δεν πούλησα ΟΥΤΕ τον Δεκέμβρη, και κάθισα στ'αυγά μου.

Αναγνωρίζω ότι πέφτω στην κλασική πλάνη του τζογαδόρου που αρνείται να πάρει τα κέρδη του νομίζοντας ότι θα συνεχίζουν να ανεβαίνουν, αλλά εδώ υπάρχει μια σημαντική διαφορά: ΔΕΝ πήρα bitcoin για να τζογάρω*, πήρα γιατί όντως πιστεύω ότι είναι ένα εργαλείο που θα αποκτάει όλο και μεγαλύτερη σημασία στο μέλλον.

Οπότε το να πάει στο 0 και να χάσω ένα μικρό ποσό που κάποτε είχα και μου περίσσευε, πολύ λίγο θα με πειράξει (οικονομικά, γιατί γενικώς θα είναι κρίμα να πάει στον πάτο). Αν πάει όμως σε 2-5-10 χρόνια στα 100Κ και δεν έχω ούτε μερικά satoshi να αλλάξω με μια τυρόπιτα, θα με πειράξει πάρα πολύ.

*σε αντίθεση με μερικά alts που πήρα πριν λίγο καιρό και θα τα δώσω με την πρώτη ευκαιρία, γιαυτό παρακολουθώ το topic :D

Νομίζω ότι ένας σημαντικός παράγοντας σε όλα αυτά που γράφεις, είναι και η οικονομική κατάσταση σου.

Διαφορετικές θα είναι οι σκέψεις σου, αν σε 2-5-10 χρόνια όπως γράφεις, είσαι μπατίρης και το btc στο 0, διαφορετικές οι σκέψεις σου αν είσαι οικονομικά μια χαρά και το btc πάλι στο 0.

Στην πρώτη περίπτωση θα έβριζες τον εαυτό σου που κάποτε δεν πούλησες, στη δεύτερη απλά θα λες ότι έχασες ένα τριψήφιο ποσό.

Κατά τ' άλλα, μπήκα να δω τι γίνεται τώρα που άρχισε να κάθεται η σκόνη...Πάντως, αλγεινή εντύπωση μου προκάλεσε η αντιμετώπιση του btc από τις τράπεζες και τις επίσημες κυβερνήσεις κάποιων χωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 05/02/2018 στις 10:43 ΜΜ, paoad είπε

Χωρίς να θέλω να σπεκιουλάρω το Litecoin απο τη στιγμή που θα λανσαριστεί το Litepay θα έχει ένα σημαντικό ανταγωνιστικό πλεονέκτημα σε σύγκριση με τα υπόλοιπα. Κ λύνει ένα τεράστιο πρόβλημα όλων των κρύπτο. 

Αν όλα πάνε καλά, το περιμένουμε μέσα στο μήνα.  

@Avatar_GRΤα γράφουμε, τα γράφουμε

Επεξ/σία από paoad
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...