Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Όχι δεν θα μπορούσε επειδή και τα δύο πορτοφόλια ήταν κλειδωμένα.

Δες και το post μου που τα έκανα printscreen. ούτε deposit Ούτε withdraw γινόταν.

Οπότε πως γραφει το yobit 24h volume $76,705? Απλά προσπάθω να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Οπότε πως γραφει το yobit 24h volume $76,705? Απλά προσπάθω να καταλάβω.

Τα χρήματα τα είχαν βάλει στα ανταλλακτήρια πριν ξεκινήσει το πανηγύρι και κλείσουν τα wallets. Οπότε αυτοί τα πουλούσαν μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Και αν σε 5 χρόνια είσαι 10φορές κάτω σε αξία τι κάνεις; Πας στα 15 χρόνια μετά; Και αν στα 15 χρόνια δεν υπάρχει καν το BTC επειδή το αντικατέστησε κάτι άλλο "καλύτερο", η γιατί είναι πλέον παράνομο, η για διάφορους άλλους λόγους;

Κοιτα αυτή είναι η δικια μου λογικη: 

Προτιμω να χασω 2 χιλιαρικα κερδος (και χασουρα ακομα) και να μην τα παρω ποτέ, από το να τα δω σε 5-10 χρονια να εχουν γινει 200Κ. Αυτό δεν θα το αντεχα....

Από κει και περα σαφως πρεπει να εχεις θεσει στοχους, πότε θα εξαργυρώσεις κατι και τι θα αφήσεις μεσα... 

personaly  αν ειχα τωρα life-changing ποσα, φυσικα και θα εξαργυρωνα ένα μεγαλο ποσοστο....

Επεξ/σία από stefanos9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stefanos9 είπε

Κοιτα αυτή είναι η δικια μου λογικη: 

Προτιμω να χασω 2 χιλιαρικα κερδος (και χασουρα ακομα) και να μην τα παρω ποτε, από το να τα δω σε 5-10 χρονια να εχουν γινει 200Κ. Αυτό δεν θα το αντεχα....

Από κει και περα σαφως πρεπει να εχεις θεσει στοχους, ποτε θα εξαργυρώσεις κατι και τι θα αφησεις μεσα... 

Ναι ρε φίλε, μαζί σου στα 2κ. Αλλά να βλέπεις να υπάρχει κόσμος με 100+BTC και να μην τα βγάζει ακόμα και τώρα είναι πλεονεξία.

Δηλαδή τα 700.000 ευρώ τους είναι λίγα ε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Totally agree my friend. To εχω πει και γω αυτό εδώ μεσα παλιοτερα....

Η απαντηση που πηρα ηταν ότι αυτοι με τα 700Κ , εχουν αλλα 10Μ εξω, αλλα πιστευω ότι υπαρχουν και περιπτώσεις που λες... 

Φοβος και απληστια οι 2 εχθροι του Trader...

 

Επεξ/σία από stefanos9
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Ναι ρε φίλε, μαζί σου στα 2κ. Αλλά να βλέπεις να υπάρχει κόσμος με 100+BTC και να μην τα βγάζει ακόμα και τώρα είναι πλεονεξία.

Δηλαδή τα 700.000 ευρώ τους είναι λίγα ε; 

Νομιζω παραβλεπεις μια σημαντικη λεπτομερεια.

Οι ανθρωποι που λειτουργουν με αυτον τον τροπο, δηλαδη η πλειψηφια (και δεν λεω αν ειναι σωστο η λαθος, υποκειμενικα ειναι ολα) δεν θα εφτανε ποτε στο σημειο να εχει αυτα τα 100 btc.

Θα ειχε μπει στον πειρασμο και θα τα ειχε ρευστοποιησει πολυ πριν φτασουν στα 20000. Οποιοσδηποτε ασχολειται με τα crypto για να βγαλει χρηματα θα ηταν υπερ ευχαριστημενος με τις αποδοσεις του και κανενας δεν ειναι τοσο πλεονεκτης ωστε να εχει βγαλει 2 εκατομυρια και να ρισκαρει να τα χασει μπας και γινουν 3.

Οποιοσδηποτε random τυπος βρισκοταν με 100 btc ουρανοκατεβατα απο τη μια στιγμη στην αλλη θα ρευστοποιουσε οσο το δυνατον γρηγοροτερα και με οποιοδηποτε κοστος.

Οποτε το δειγμα που βλεπεις (η μαλλον σκεφτεσαι, που να τους δεις) δεν ειναι ανθρωποι που σκεφτονται οπως ο μεσος ορος. Η οντως εχουν πολλα λεφτα και δεν τους νοιαζει (πχ Novogratz, Winklevoss. Mcafee κλπ), η οντως δεν το κανουν για τα χρηματα, αλλα και φυσικα δεν εχουν αμεσο οικονομικο προβλημα ωστε να πιεζονται.

Δεν ξερω βεβαια πως μπορει να σκεφτεται ο καθενας αλλα υποθετω οτι η πλεονεξια ειναι ο τελευταιος παραγοντας

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να αναφέρω ότι αν κάποιος έχει δυο λογαριασμούς σε διαφορετικές ελληνικές τράπεζες και θέλει να μεταφέρει άμεσα χρήματα από την μια στην άλλη (πχ για να κάνει έμβασμα σε exchange), μπορεί να το κάνει με την υπηρεσία Iris 24/7. H μεταφορά γίνεται άμεσα και χωρίς χρέωση. Αν κάνεις την μεταφορά με τον συμβατικό τρόπο μπορεί να πάρει και δυο μέρες για να πιστωθούν τα χρήματα στον άλλο λογαριασμό.

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1000 ευρω τον μηνα λογω capital ειναι το μεγαλο προβλημα και ακομα δεν εχω βρει τροπο να το παρακαμψω..μονο αν μου κανουν εμβασμα απο εξωτερικο μπορω να ταστειλω και εγω εξω χωρις cc και ψαχνω οτι συγγενη εχω εξω μπας και..με χρεωστικη δεν με prepaid δεν με revolut δεν..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Να αναφέρω ότι αν κάποιος έχει δυο λογαριασμούς σε διαφορετικές ελληνικές τράπεζες και θέλει να μεταφέρει άμεσα χρήματα από την μια στην άλλη (πχ για να κάνει έμβασμα σε exchange), μπορεί να το κάνει με την υπηρεσία Iris 24/7. H μεταφορά γίνεται άμεσα και χωρίς χρέωση. Αν κάνεις την μεταφορά με τον συμβατικό τρόπο μπορεί να πάρει και δυο μέρες για να πιστωθούν τα χρήματα στον άλλο λογαριασμό.

Δεν το ήξερα ότι είναι άμεσο και δωρεάν, thanks!

17 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Τα 1000 ευρω τον μηνα λογω capital ειναι το μεγαλο προβλημα και ακομα δεν εχω βρει τροπο να το παρακαμψω..μονο αν μου κανουν εμβασμα απο εξωτερικο μπορω να ταστειλω και εγω εξω χωρις cc και ψαχνω οτι συγγενη εχω εξω μπας και..με χρεωστικη δεν με prepaid δεν με revolut δεν..

1000 ανά λογαριασμό ε; Αν έχεις και σε άλλη τράπεζα στέλνεις κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Τα 1000 ευρω τον μηνα λογω capital ειναι το μεγαλο προβλημα και ακομα δεν εχω βρει τροπο να το παρακαμψω..μονο αν μου κανουν εμβασμα απο εξωτερικο μπορω να ταστειλω και εγω εξω χωρις cc και ψαχνω οτι συγγενη εχω εξω μπας και..με χρεωστικη δεν με prepaid δεν με revolut δεν..

Δεν ξερω τροπο αλλα, μακάρι να είχα το πρόβλημα σου :D Το οριο αυτο δεν μπορω να το φτασω με την καμία...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimus1985 είπε

Τα 1000 ευρω τον μηνα λογω capital ειναι το μεγαλο προβλημα και ακομα δεν εχω βρει τροπο να το παρακαμψω..μονο αν μου κανουν εμβασμα απο εξωτερικο μπορω να ταστειλω και εγω εξω χωρις cc και ψαχνω οτι συγγενη εχω εξω μπας και..με χρεωστικη δεν με prepaid δεν με revolut δεν..

Βουλγαρια με μια ταυτοτητα και ανοιγεις ενα λογαριασμο σε μια ωρα. Επισης βορεια οι τραπεζες ειναι ανοιχτα καθε μερα, απο το πρωι μεχρι το βραδι, οποτε μπορεις να πας χαλαρα και ΣΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Βουλγαρια με μια ταυτοτητα και ανοιγεις ενα λογαριασμο σε μια ωρα. Επισης βορεια οι τραπεζες ειναι ανοιχτα καθε μερα, απο το πρωι μεχρι το βραδι, οποτε μπορεις να πας χαλαρα και ΣΚ.

Μου το ειπαν και αλλοι αυτο ισως πεταχτω μια βολτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dimus1985 είπε

Μου το ειπαν και αλλοι αυτο ισως πεταχτω μια βολτα :)

Καλά ψάξτω πρώτα, μην πας έτσι άνετος επειδή το διάβασες σε ένα φόρουμ. Ρώτα τον λογιστή σου πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...