Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, zio10 είπε

Όλοι σε δολάρια κοιτάτε τιμές; 

Προσωπικά δεν μπορώ να βγάλω ακρη με τα €. Μόνο δολλαρια. Όπως εχει συνηθησει κανείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου στείλανε mail από το cryptopia για το paccoin, επειδή έχω αφήσει κάποια μέσα κι επίκειται hard fork. Σε αυτές τις περιπτώσεις τα αφήνεις μέσα και γίνεται αυτόματα η μετατροπή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω να μετανομαστει το thread σε : "Cryptocurrencies και Kοτετσια - Νεα, ανταλλαγες, trading κτλ"

Μπορει να εχει κορεστει η αγορα αυγων αλλα σκεφτειτε το λιγο:

Θα εχετε τσαμπα αυγα καθως και κρεας μακροπροθεσμα αρα θα γλυτωσετε ευρω αρα θα εχετε ευρω να χωσετε στα κρυπτονομισματα και να παιζετε τον επενδυτη! :D Ολα συνδεονται :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Μην το λες... αν έχεις ένα χωράφι και βάλεις κότες, χήνες, μερικά κουνέλια και ένα μικρό μπαξέ μεροκάματο το βγάζεις σίγουρα και τρως και φρέσκα προϊόντα. Ξεκούραστο σίγουρα δεν είναι πάντως....

Εγώ αν ήμουν άνεργος αυτό θα έκανα (αν και δεν έχω ιδέα από ζωντανά και αγροτική ζωή)

Τώρα στα χωρία οι περισσότεροι έχουν ήδη κότες και μπαξέ οπότε λογικά εκεί είναι αλλιώς τα πράγματα.

Έτσι σκέφτονται όσοι μένουν σε πόλεις, μέχρι που αν δουν τι εστι αγροτική ζωή, αναθεωρουν. Κι αυτο γιατι οχι απλά δεν βγαίνεις , κανεις βρωμικη και δυσκολη δουλεια αλλά ναι, τρως φρεσκα και καλά προιοντα. Οσο για τις κοτες, δεν ξερω για τις ελευθερας βοσκής μονο αν τα καταφερεις, αλλά θες πολλα λεφτα για τροφη. Πολλοι στα χωρια διαλυουν τα κοτετσια γιατι συμφερει καλυτερα αγορα απο σουπερ μαρκετ.

Αυτο ισχυει για ολα τα ζωντανα. Πχ αν εχεις προβατα θες και 10 στρ. χωραφι για να σου βγαλει τροφη το χειμωνα και αναλογα ποσα εχεις (π.χ. τριφυλλι). Ας αφήσουμε τα ζωντανα τωρα κι ας μιλησουμε για το btc που χτυπησε 9κ.

 

Επεξ/σία από vagpan1986
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fotodv7 είπε

Χθες πούλησα ότι είχα από ltc. Μπήκα σήμερα να δω αν ήταν σοφή η κίνηση μου. Σοφή η μαλακία μου. 

Το έχω πάθει πάνω απο μια φορά... είανι τρομερά σπαστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, HardwareZone είπε

Σε βλέπω να τον κόβεις και να τον τρώς όπως λέγαμε... :D

Νομιζα οτι ξεχαστηκε αυτο :D Δεν τελειωσε ακομα ο χρονος μου....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fotodv7 είπε

Χθες πούλησα ότι είχα από ltc. Μπήκα σήμερα να δω αν ήταν σοφή η κίνηση μου. Σοφή η μαλακία μου. 

Καλά, δεν είδες τα νέα πρωτού κάνεις κίνηση ?

Litepay
Litepal

 

Σημαντικές κινήσεις, με την πρώτη να έρχεται 26 Φεβρουαρίου.

 

Εγω πιστεύω πως σύντομα το Litecoin θα ξεπεράσει τα 350$ ( προφανώς υπολογίζοντας πως το Litepay θα ανακοινωθεί και θα δουλέψει από την πρώτη στιγμή σωστά δίχως το παραμικρό πρόβλημα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πουλαγα μερικα LTC στα ~250$ ειναι καλο target να παρετε profits.

Παμε λιγο Technical τωρα στο 4h btc/usd chart:

Weak bullish TK cross κατω απο το cloud και 13/48 ema cross (δεν φαινεται στο graph)

Παει για Kumo breakout αλλα μπορει και να μην παει ποτε

Μπορει ομως και να πεσει η να γυρισει σε range παλι, ποιος ξερει, αλλιως target ~10k-ish στο 78,6% fib που θα κανει παρεα με αρκετο volatility.

5a84357d2417f.png

#TAworks

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θα ηθελα να μοιραστω τα εξης. Εφαγα τοσες ωρες τις τελευταιες μερες να μαθω και να προσαρμοσω ΤΑ για το btc και πως θα μπορουσε να κινηθει. Το volume, Elliot waves, τα candlesticks, rsi, ema κλπ μου δειχναν οτι στις σημερα 14/2, οι πιθανοτητες για ενα bearish σεναριο ηταν μεγαλυτερες απο ενα bullish . Το είδα ακομα ακομα και σε ονειρο το οποιο ηταν μεσα σε ονειρο χτες βραδυ, οτι το btc επεφτε στις 6κ, ξυπνόντας με ένα χαμογελο! Το ηθελα πολυ βεβαια γιατι περιμενω μια βδομαδα με λεφτα στο coibase για αγορά. Φαινεται οτι έπεσα για άλλη μια φορά τελειως έξω. Το μαθημα που πηρα ειναι 1) πρεπει να αφησω λιγο τα cryptos 2) οι ΤΑ είναι παλι 50-50  να σου υποδειξουν κατι 3) πρεπει να μιλαω λιγότερο :D.

ΥΓ.Δυστυχως πουλησα τα LTC το Ιανουαριο, εκτος απο κατι ψιχουλα στο binance που μονο trade me BNB μπορω να τα κανω :( Αυτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Λοιπόν θα ηθελα να μοιραστω τα εξης. Εφαγα τοσες ωρες τις τελευταιες μερες να μαθω και να προσαρμοσω ΤΑ για το btc και πως θα μπορουσε να κινηθει. Το volume, Elliot waves, τα candlesticks, rsi, ema κλπ μου δειχναν οτι στις σημερα 14/2, οι πιθανοτητες για ενα bearish σεναριο ηταν μεγαλυτερες απο ενα bullish . Το είδα ακομα ακομα και σε ονειρο το οποιο ηταν μεσα σε ονειρο χτες βραδυ, οτι το btc επεφτε στις 6κ, ξυπνόντας με ένα χαμογελο! Το ηθελα πολυ βεβαια γιατι περιμενω μια βδομαδα με λεφτα στο coibase για αγορά. Φαινεται οτι έπεσα για άλλη μια φορά τελειως έξω. Το μαθημα που πηρα ειναι 1) πρεπει να αφησω λιγο τα cryptos 2) οι ΤΑ είναι παλι 50-50  να σου υποδειξουν κατι 3) πρεπει να μιλαω λιγότερο :D.

ΥΓ.Δυστυχως πουλησα τα LTC το Ιανουαριο, εκτος απο κατι ψιχουλα στο binance που μονο trade me BNB μπορω να τα κανω :( Αυτά...

Εγω αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι αν δεν ασχολείσαι χροοοοοονια τότε πολύ απλά με τα ΤΑ κτλ κτλ σε παίρνει μπάλα το confirmation bias. Ήθελες να πέσει για να μπεις (και εγώ το ίδιο) και έψαχνες επιβεβαίωση. Παρόλα αυτά, δεν έχει γίνει καμια συγκλονιστική αύξηση πρέπει να πω. Το volume είναι ακόμα χαμηλό, εύκολα γυρίζει....
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

..... Το είδα ακομα ακομα και σε ονειρο το οποιο ηταν μεσα σε ονειρο χτες βραδυ, οτι το btc επεφτε στις 6κ, ξυπνόντας με ένα χαμογελο! ....

Όταν το ripple ήταν στα 3$+ και κοιταγα τα app όλη μερα, είχα δεί όνειρο ότι ξυπνησα και το ripple είχα φτασει στα 70$. Η πραγματικότητα ήταν πιο σκληρή δυστυχως. :P

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...