Προς το περιεχόμενο

Natec "Genesis Nitro 550" Gaming chair - Πράσινη / μαύρη - E-shop 159€


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η καρέκλα του τίτλου στα 159€ σε πράσινο χρώμα στο τωρινό newletter του E-shop:

http://www.e-shop.gr/genesis-nfg-0907-nitro-550-gaming-chair-black-green-p-PER.573674?

Ολόκληρο το newsletter εδώ:

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-180106_45121?

Site κατασκευαστή:

http://genesis-zone.com/en/product/nitro-550-gaming-chair/

Έχω στην κατοχή μου την κόκκινη/μαύρη κοντά ένα χρόνο και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μπαίνουν κατά καιρούς (όχι όμως συχνά) σε Crazy Sundays στα 169€, τόσο την είχα πάρει.

Η καρέκλα είναι ποιοτική, στιβαρή κατασκευή, με δερματίνη καλής ποιότητας και ύφασμα. Η βάση των τροχών είναι μεταλλική και όχι πλαστική.

Δεν έχει καμμία επαφή με άλλες noname "gaming" καρέκλες που πωλούνται στην Ελλάδα από μεγάλες αλυσίδες και μάλιστα ακριβότερα (ονόματα δεν λέμε).

Αν ψάχνετε vfm καρέκλα και δεν έχετε χρήματα για DX racer, Noblechairs ή Secretlab τότε αγοράστε άφοβα! :)

PER.573674.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
6 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Το οποιο ειναι μονο ενα μαγαζι, αδερφακι του eshop, επομενως δεν εχουμε συγκριση-ανταγωνισμο απο αλλο καταστημα.

 

ΥΓ, οπως ειδα με μια αναζητηση, genesis=natec, ετσι λενε πολλα μαγαζια απο Πολωνία Ρουμανια κλπ. Αρα υποψιν οτι προκειται για την natec που εφερνε διαφορα εδω και χρονια το ισοπ, αγνωστο γιατι αλλαξε ονομα και τωρα εμφανιζεται ως "genesis". :rolleyes:

(Τελος η τιμη της εξω βλεπω οτι ειναι 160-190ευρω για να εχει οποιος ενδιαφερεται, μια εικονα για το ποσο πωλειται αλλου)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, matrixxx είπε

ΥΓ, οπως ειδα με μια αναζητηση, genesis=natec, ετσι λενε πολλα μαγαζια απο Πολωνία Ρουμανια κλπ. Αρα υποψιν οτι προκειται για την natec που εφερνε διαφορα εδω και χρονια το ισοπ, αγνωστο γιατι αλλαξε ονομα και τωρα εμφανιζεται ως "genesis

Genesis ονομαζει τα gaming προϊοντα της η natec.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lionheart75

Μπορεις να μετρησεις το πλατος και το βαθος του καθισματος καθως και το υψος της πλατης?

Στο e-shop γραφουν ολοκληρη εκθεση ιδεων στην περιγραφη αλλα τα βασικα χαρακτηριστικα δεν τα εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Το οποιο ειναι μονο ενα μαγαζι, αδερφακι του eshop, επομενως δεν εχουμε συγκριση-ανταγωνισμο απο αλλο καταστημα.

ΥΓ, οπως ειδα με μια αναζητηση, genesis=natec, ετσι λενε πολλα μαγαζια απο Πολωνία Ρουμανια κλπ. Αρα υποψιν οτι προκειται για την natec που εφερνε διαφορα εδω και χρονια το ισοπ, αγνωστο γιατι αλλαξε ονομα και τωρα εμφανιζεται ως "genesis". :rolleyes:

(Τελος η τιμη της εξω βλεπω οτι ειναι 160-190ευρω για να εχει οποιος ενδιαφερεται, μια εικονα για το ποσο πωλειται αλλου)

Παραθέτω link παραπάνω της εταιρείας όπου φαίνεται ότι natec =genesis, άλλωστε αυτό το είχα αναφέρει και εγώ σε παλιότερο νήμα που είχα ανοίξει με το μηχανικό πληκτρολόγιο Genesis thor 300. Tα gaming προιόντα της Natec ονομάζονται Genesis απο πληκτρολόγια - ποντίκα μέχρι καρέκλες και ακουστικά. :) 

H Νatec - Genesis είναι Πολωνική εταιρεία με πολύ vfm προϊόντα και μεγάλη ποικιλία. Για το PC1 ήξερα ότι ήταν αδερφάκι του e-shop για το plus4u δεν γνώριζα ότι είναι επίσης παραμάγαζο του.

Όπως και να χει πάντως η τιμή είναι καλή και η καρέκλα επίσης καθώς πωλούνται πολλά σκουπίδια σε παραπλήσιες αλλά και ακριβότερες τιμές στην εγχώρια αγορά.

Από Ελλάδα δεν έχω βρεί πιο VFM Gaming καρέκλα στα 169 ευρώ, που πωλείται όταν μπαίνει σε προσφορά Crazy, πόσο μάλλον τώρα στα 159 ευρώ.

@Seldon68 θα επανέλθω αύριο με πληροφορίες για αυτά που ζητάς καθώς τώρα αδυνατώ. :) 

Edit:

@matrixxx, έχεις δίκιο που μπερδεύτηκες, παλιότερα θυμάμαι η σελίδα ονομαζόταν Natec-Genesis τώρα βλέπω ότι έχουν διαχωρίσει τελείως τις σελίδες, το καθαρά Gaming κομμάτι περιφερειακών ονομάζεται genesis-zone και το υπόλοιπο κομμάτι περιφερειακών ονομάζεται natec-zone (http://natec-zone.com).

@Seldon68 καθαρό βάθος καθίσματος ~52cm, καθαρό πλάτος καθίσματος ~42cm (το εσωτερικό καθαρό χωρίς να υπολογισθούν τα μπάκετ πλαινά), ύψος πλάτης ~80cm (εσωτερικά από το κάθισμα μέχρι την κορυψή του καθίσματος).

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ κατώτερη σε ποιότητα είχα πάρει την κόκκινη . Εμένα έχει κάτσει μετά από ένα χρόνο χρήσης και ο κώλος βρίσκει σανίδι

Και σε φάρδος έχει θέμα 1,80 ευτραφής δε χωράς σε 42cm καθαρό άνετα

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Damachi είπε

Πολύ κατώτερη σε ποιότητα είχα πάρει την κόκκινη . Εμένα έχει κάτσει μετά από ένα χρόνο χρήσης και ο κώλος βρίσκει σανίδι

Και σε φάρδος έχει θέμα 1,80 ευτραφής δε χωράς σε 42cm καθαρό άνετα

Έχεις πάρει συγκεκριμένα το μοντέλο Genesis Nitro 550; ή κάποιο άλλο υποδεέστερο/φθηνότερο μοντέλο της εταιρείας π.χ την SX33;

Διότι την έχω 1+ χρόνο και είναι άψογη όπως την πρώτη μέρα, πολύ ποιοτική καρέκλα, δεν εμφανίζει η δικιά μου τίποτα από αυτά που αναφέρεις.

Βέβαια είμαι 1.80m - 84 κιλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Damachi είπε

Πολύ κατώτερη σε ποιότητα είχα πάρει την κόκκινη . Εμένα έχει κάτσει μετά από ένα χρόνο χρήσης και ο κώλος βρίσκει σανίδι

Και σε φάρδος έχει θέμα 1,80 ευτραφής δε χωράς σε 42cm καθαρό άνετα

Τόσο διαφορά σε σχέση με την Marcus? Γιατί και η 179 και η 199 δεν μπορώ να πω ότι με τρέλαναν από ποιότητα, άρα για αυτήν ούτε καν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, elvor είπε

Σε σύγκριση με την markus του ικεα τι λέει;

Η markus εμένα δεν με βόλεψε καθόλου. Πολύ μικρό βάθος.

Εν τω μεταξύ η ακριβή Markus με τη δερματίνη δεν φαίνεται τόσο ποιοτική και απορώ γιατί έχει γίνει τόσο ντόρος.

Η δερματίνη της φαίνεται φτηνιάρικια, καμμία επαφή με την δερματίνη της συγκεκριμένης genesis.

Αν πάρεις markus, αφού σε βολέψει βέβαια το κάθισμα στο μήκος, καλύτερα να πάρεις τις πιο φθηνές εκδόσεις με το ύφασμα.

15 λεπτά πριν, Damachi είπε

Πολύ κατώτερη σε ποιότητα είχα πάρει την κόκκινη . Εμένα έχει κάτσει μετά από ένα χρόνο χρήσης και ο κώλος βρίσκει σανίδι

Και σε φάρδος έχει θέμα 1,80 ευτραφής δε χωράς σε 42cm καθαρό άνετα

Μου κάνουν εντύπωση τα γραφόμενά σου. Όταν λές ευτραφής πόσο δηλαδή είσαι; 

Για υπερμεγέθης δεν νομίζω ότι υπάρχουν ιδανικές καρέκλες γενικότερα πόσο μάλλον καρέκλες bucket. 

5 λεπτά πριν, Xero1991 είπε

Τόσο διαφορά σε σχέση με την Marcus? Γιατί και η 179 και η 199 δεν μπορώ να πω ότι με τρέλαναν από ποιότητα, άρα για αυτήν ούτε καν..

Δεν ισχύουν αυτά φίλε μου. Έχω δεί / κάτσει και στις δύο. Τα παραπάνω σχόλια είναι υπερβολικά μη πώ κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Η markus εμένα δεν με βόλεψε καθόλου. Πολύ μικρό βάθος.

Εν τω μεταξύ η ακριβή Markus με τη δερματίνη δεν φαίνεται τόσο ποιοτική και απορώ γιατί έχει γίνει τόσο ντόρος.

Να πω την αλήθεια μου, και εμένα η ακριβή του Ικεα μου φάνηκε "χειρότερη" από την φτηνή, και σίγουρα δεν θα τα έδινα τα +20..
Εκτός αν έτυχε, τι να πω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω ,  καλή προσφορά αλλά κοίτα να χωράς στο bucket  :P . Ικεα  αν δεν παίζει καμιά προσφορά οχι σε full prize δεν θα την επαιρνα -τη φτηνή  ποτε την αηδια με δερματινη

http://www.ikea.gr/epipla-grafeiou/karekles-grafeioy/peristrefomenes-karekles/markus-peristrefomeni-karekla-53399/70261150/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...