Προς το περιεχόμενο

Natec "Genesis Nitro 550" Gaming chair - Πράσινη / μαύρη - E-shop 159€


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξέρω αν έχει ειπωθεί νωρίτερα, αλλά με τις παρακάτω για παράδειγμα (ή τις υπόλοιπες no name που έχει το skroutz) που έχουν περίπου ένα 50άρι λιγότερο, ποια η διαφορά, το καλούπι φαίνεται να είναι το ίδιο. Επίσης, το max ύψος που φτάνει το κάθισμα είναι 46cm ή κάτι άλλο?

https://www.skroutz.gr/s/10844352/Καρέκλα-Gaming-Speed-HM1062-04.html

https://www.skroutz.gr/s/9460895/Gaming-Chair-HM1056-01.html

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ίδια πρέπει να ναι . Του eshop γράφει Genesis στα μαξιλαράκια και το ατού  είναι τα δωρεάν μεταφορικά αν είσαι κοντά σε point - και  ίσως  η επιλογή να τη γυρίσεις χωρίς πολλά άμα βρεις τίποτα στραβό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cpttony είπε

Δε ξέρω αν έχει ειπωθεί νωρίτερα, αλλά με τις παρακάτω για παράδειγμα (ή τις υπόλοιπες no name που έχει το skroutz) που έχουν περίπου ένα 50άρι λιγότερο, ποια η διαφορά, το καλούπι φαίνεται να είναι το ίδιο. Επίσης, το max ύψος που φτάνει το κάθισμα είναι 46cm ή κάτι άλλο?

https://www.skroutz.gr/s/10844352/Καρέκλα-Gaming-Speed-HM1062-04.html

https://www.skroutz.gr/s/9460895/Gaming-Chair-HM1056-01.html

Μεγάλη διάφορά στην ποιότητα φίλε. Είχα πάρει τη συγκεκριμένη και την ξεφορτώθηκα μετά απο μήνα, το έχω γράψει και σε προηγούμενες σελίδες.

Δεν υπάρχει επαφή ανάμεσα σε αυτή με την Genesis 550. Εμφανισιακά μπορεί να μοιάζουν αλλά αν τις δείς απο κοντά καμμία σχέση.

Τα 160 ευρώ για την Genesis είναι λίγα. Αξίζει παραπάνω. 

 

2 ώρες πριν, Damachi είπε

Βασικά ίδια πρέπει να ναι . Του eshop γράφει Genesis στα μαξιλαράκια και το ατού  είναι τα δωρεάν μεταφορικά αν είσαι κοντά σε point - και  ίσως  η επιλογή να τη γυρίσεις χωρίς πολλά άμα βρεις τίποτα στραβό

Άλλο τι φαίνεται και άλλο τι είναι, διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες όπου κάπου το αναφέρω. Δεν υπάρχει επαφή ανάμεσα σε αυτή και την genesis απο την ποιότητα της δερματίνης μέχρι τα ροδάκια. Όλα είναι επίπεδα πάνω στην Genesis. 

-Δερματίνη πολύ καλύτερης ποιότητας στην Genesis, επιπλέον χρήση υφάσματος στην Genesis που η άλλη δεν έχει (έχει μόνο δερματίνη χαμηλής ποιότητας σκληρή στην υφή)

-Μηχανισμός καλύτερος στην Genesis καθώς η άλλη μετά απο μερικούς μήνες (την έδωσα σε φίλο τσάμπα) έκατσε μόνιμα κάτω και δεν σηκώνεται πλεον (την Genesis την έχω πάνω απο χρόνο και είναι όπως την πήρα).

-Στην HM το κάθισμα είναι άβολα σκληρό.

-Μαξιλαράκια μέσης-αυχένα καλύτερα στην Genesis στην HM πάρα πολύ σκληρά και αναγκάστηκα να αλλάξω τη γέμιση.

-Μεταλλική βάση ποδιών και ροδάκια που έχουν άριστη κύλιση στην Genesis, στην άλλη πλαστική βάση ποδιών 

Μερικές απο τις διαφορές ανάμεσα στις δύο καθώς έχουν διαφορά και σε λεπτομέρειες όπως συναρμογή - βίδες - σταθερότητα μπράτσων κλπ όπου και εκεί υπάρχει μεγάλη διαφορά. ;)

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το οτι έχει ύφασμα που αναπνέει είναι μια σημαντική διαφορά ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες και είναι το βασικότερο και για την χρήση και για την αντοχή αν το συγκρίνεις με φθηνή δερματίνη.

Φαίνεται μια καλή λύση λοιπόν στο 160άρι.

Τώρα όσο για εμάς τους μεγαλύτερους και για όσους την θεωρούν όπως εγώ ολίγον καγκούρικη, προτείνω με λίγα παραπάνω την Markus απο ikea.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω τη Markus στο γραφειο και ενω διαβαζω συχνα πολυ καλα σχολια, εμενα δεν με βολευει καθολου. Δεν ξερω ποσο ρολο παιζει το μεγαλο υψος μου (ειμαι 1.95), καθως και  2 δισκοκοιλες στη μεση, ωστοσο διαπιστωνω οτι εχω την ταση να βολευομαι με καρεκλες που εχουν πιο ''κοντη'' πλατη. Ειμαι κι εγω σε αναζητηση καρεκλας, αλλά ειμαι πολυ διστακτικος. Και κατι τελευταιο, οποτε εχω βαλει μαξιλαρι στη μεση τα πραγματα γινονται ακομα χειροτερα. Αυτο το γεγονος σε συναρτηση με το οτι οσες gaming καρεκλες εχω δει εχουν μαξιλαρι στη μεση με κανουν ακομα πιο σκεπτικο γιθα το κατα ποσον θα πρεπει να επενδυσω στη συγκεκριμενη καρεκλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

27747315_1565481253521449_1609239589_o.png.35fb32ebf01b2ce7f3da8cab357614bb.pngΜόλις παρέλαβα την καρεκλα Genesis 550.

Η καρέκλα είναι όντως πολύ καλή, βολική,  άνετη και σε αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή! (και δεν συγκρίνεται με τις πλαστικούρες καρέκλες του σκρούτζ.!

Από την άλλη έχω να πω οτι μάλλον ήμουν λίγο άτυχος..

Άνοιξα λοιπόν προσεχτικά την συσκευασία ελέγχω τα κομμάτια λέω ωραία όλα καλά.!Αρχίζω λοιπόν να την στήνω σιγά σιγά..και βρήκα κάτι ελαττώματα ..

1. Τα μπράτσα της καρέκλας δεν είναι πολύ σταθερά..τρεμοπαίζουν..το δεξί οχι τόσο όσο να σε "ενοχλεί"..αλλά το αριστερό τρεμοπαίζει (δεξιά-αριστερά) αρκετά παραπάνω και εχει και μια κλίση προς τα μέσα,σαν να είναι στραβό.

2.Και πιο σημαντικό ο μηχανισμός της πλάτης είναι λίγο στραβός.και δεν κάθεται σωστά η πλάτη.

Στις φώτο φαίνονται τα μπράτσα(και το αριστερό που είναι στραβό) και η πλάτη.

Θα στείλω email στο eshop να το αναφέρω..και ελπίζω να βγάλω άκρη.!

Επεξ/σία από Man_pas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρό βάθος η markus που είναι αποτρεπτικό. Το αναφέρω και σε προηγούμενες σελίδες του νήματος. Γενικά δεν με ενθουσίασε η markus και τα 200 ευρώ δεν είναι λίγα (μιλάω για το μοντέλο της δερματίνης το οποίο μου άφησε χειρότερες εντυπώσεις απο τα φθηνότερα μοντέλα με το ύφασμα στα 180 ευρώ.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα την καρεκλα Genesis 550.

Η καρέκλα είναι όντως πολύ καλή, βολική,  άνετη και σε αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή! (και δεν συγκρίνεται με τις πλαστικούρες καρέκλες του σκρούτζ.!

Από την άλλη έχω να πω οτι μάλλον ήμουν λίγο άτυχος..

Άνοιξα λοιπόν προσεχτικά την συσκευασία ελέγχο τα κομμάτια λέω ωραία όλα καλά.!Αρχίζω λοιπόν να την στήνω σιγά σιγά..και βρήκα κάτι ελαττώματα ..

1. Τα μπράτσα της καρέκλας δεν είναι πολύ σταθερά..τρεμοπαίζουν..το δεξί οχι τόσο όσο να σε "ενοχλεί"..αλλά το αριστερό τρεμοπαίζει (δεξιά-αριστερά) αρκετά παραπάνω και εχει και μια κλίση προς τα μέσα,σαν να είναι στραβό.

2.Και πιο σημαντικό ο μηχανισμός της πλάτης είναι λίγο στραβός.και δεν κάθεται σωστά η πλάτη.

Θα στείλω email στο eshop να το αναφέρω..και ελπίζω να βγάλω άκρη.! 

27711371_1565481243521450_424352885_o.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Man_pas είπε

27747315_1565481253521449_1609239589_o.png.35fb32ebf01b2ce7f3da8cab357614bb.pngΜόλις παρέλαβα την καρεκλα Genesis 550.

Η καρέκλα είναι όντως πολύ καλή, βολική,  άνετη και σε αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή! (και δεν συγκρίνεται με τις πλαστικούρες καρέκλες του σκρούτζ.!

Από την άλλη έχω να πω οτι μάλλον ήμουν λίγο άτυχος..

Άνοιξα λοιπόν προσεχτικά την συσκευασία ελέγχο τα κομμάτια λέω ωραία όλα καλά.!Αρχίζω λοιπόν να την στήνω σιγά σιγά..και βρήκα κάτι ελαττώματα ..

1. Τα μπράτσα της καρέκλας δεν είναι πολύ σταθερά..τρεμοπαίζουν..το δεξί οχι τόσο όσο να σε "ενοχλεί"..αλλά το αριστερό τρεμοπαίζει (δεξιά-αριστερά) αρκετά παραπάνω και εχει και μια κλίση προς τα μέσα,σαν να είναι στραβό.

2.Και πιο σημαντικό ο μηχανισμός της πλάτης είναι λίγο στραβός.και δεν κάθεται σωστά η πλάτη.

Στις φώτο φαίνονται τα μπράτσα(και το αριστερό που είναι στραβό) και η πλάτη.

Θα στείλω email στο eshop να το αναφέρω..και ελπίζω να βγάλω άκρη.!

Εμένα δεν τρεμοπαίζουν τα μπράτσα (εντάξει ελάχιστα που είναι απολύτως λογικό απο την στιγμή που είναι κινούμενα μέρη).

Στη δικιά σου όμως φαίνεται το αριστερό να κάθεται στραβά.

Προφανώς ελλατωματική απο το εργοστάσιο οπότε πάρε οπωσδήποτε τηλέφωνο για αντικατάσταση.

 

edit: Βλέπω και η πλάτη ελαφρά στραβή. Ελλατωματικό οπωσδήποτε, να προβείς σε αντικατάσταση! :)

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Manjaro είπε

Νομίζω απλά ότι δεν έκανες καλή συναρμολόγηση 

Παίζει και αυτό αλλά αν δεν διορθώνεται να επικοινωνήσει με το e-shop. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα τους στείλω φώτο κτλπ. το κακό είναι οτι παρέλαβε την καρέκλα η γυναίκα μου απο το Eshop του Ηρακλείου Κρήτης και μου την έστειλε Κάρπαθο που Βρίσκομαι λόγω Υπηρεσίας την παρέλαβα λοιπόν σήμερα..και για να την στείλω πίσω έχει καράβι την επόμενη Κυριακή πάλι.Ελπίζω να μην έχω ιστορίες λόγω ημερών.

δεν έχει να κάνει η συναρμολόγηση το μπράτσα είναι μονοκόμματο δεν έχει να κάνει με το να μην έβαλα κάτι καλά

όσο για την πλάτη ούτε εκεί έχεις πολλά περιθώρια να κάνεις λάθη..οι τρύπες για τις βίδες είναι στάνταρ.ο μηχανισμός από την μεριά που είναι ο λεβιές, σαν να είναι στραβός και πιέζει την πλάτη αριστερά.

Μπορεί αν τον τραβήξω προς τα έξω να τον ισιώσω αλλά δεν το ρισκάρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, kostiger είπε

Eχω τη Markus στο γραφειο και ενω διαβαζω συχνα πολυ καλα σχολια, εμενα δεν με βολευει καθολου. Δεν ξερω ποσο ρολο παιζει το μεγαλο υψος μου (ειμαι 1.95), καθως και  2 δισκοκοιλες στη μεση, ωστοσο διαπιστωνω οτι εχω την ταση να βολευομαι με καρεκλες που εχουν πιο ''κοντη'' πλατη. Ειμαι κι εγω σε αναζητηση καρεκλας, αλλά ειμαι πολυ διστακτικος. Και κατι τελευταιο, οποτε εχω βαλει μαξιλαρι στη μεση τα πραγματα γινονται ακομα χειροτερα. Αυτο το γεγονος σε συναρτηση με το οτι οσες gaming καρεκλες εχω δει εχουν μαξιλαρι στη μεση με κανουν ακομα πιο σκεπτικο γιθα το κατα ποσον θα πρεπει να επενδυσω στη συγκεκριμενη καρεκλα. 

Σίγουρα δεν βολεύει τους πάντες, αντικειμενικά όμως είναι η μέση ποιοτική λύση και αξίζει τα χρήματά της. Το καλό είναι οτι όσοι έχουν ikea κοντά τους, τη δοκιμάζουν και κάθονται όση ώρα θέλουν, για να έχουν εικόνα σε αντίθεση με skroutz ή e-shop, oπου η αγορά γίνεται στα τυφλά και με βάση τις υποκειμενικές απόψεις χρηστών ή των reviewers.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, radiohead είπε

Σίγουρα δεν βολεύει τους πάντες αντικειμενικά όμως είναι η μέση ποιοτική λύση και αξίζει τα χρήματά της. Το καλό είναι οτι όσοι έχουν ikea κοντά τους τη δοκιμάζουν και κάθονται όση ώρα θέλουν για να έχουν εικόνα σε αντίθεση με skroutz ή e-shop που η αγορά γίνεται στα τυφλά και με βάση τις υποκειμενικές απόψεις χρηστών ή των reviewers.

Καμια αντιρρηση, εννοειται αυτο,  ο αδερφος μου στον οποιο την εχω παραχωρησει αλλωστε, το εχει δεχθει αδιαμαρτυρητα..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kostiger είπε

Και κατι τελευταιο, οποτε εχω βαλει μαξιλαρι στη μεση τα πραγματα γινονται ακομα χειροτερα. Αυτο το γεγονος σε συναρτηση με το οτι οσες gaming καρεκλες εχω δει εχουν μαξιλαρι στη μεση με κανουν ακομα πιο σκεπτικο γιθα το κατα ποσον θα πρεπει να επενδυσω στη συγκεκριμενη καρεκλα. 

Με όσα περιγράφεις δεν υπάρχει περίπτωση να σε βολέψει καμμία gaming.

Kοίτα σε διευθυντική σε κατάστημα όμως που θα κάτσεις κανένα τέταρτο και λίγο λέω για να τη δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...