Προς το περιεχόμενο

Natec "Genesis Nitro 550" Gaming chair - Πράσινη / μαύρη - E-shop 159€


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας και από μένα,

Ψάχνω καιρό(κανα μήνα ) να αγοράσω καρέκλα γραφείου όπου να είναι άνετη,ανθεκτική  και βολική να μην κουράζει και να υποστηρίζει καλά την  μέση(κυρίως),χωρίς παράλληλα να δώσω μια περιουσία.Έχω βάλει 2 βδομάδες τώρα στο "στόχαστρο" την Genesis Nitro 550 στα 159€ και ψάχνω να βρω κριτικές και σχόλια για την συγκεκριμένη καρέκλα μέχρι που είδα το συγκεκριμένο topic.

Ομολογώ ότι με πείσατε και είμαι ένα κλικ πριν την παραγγείλω, το μόνο που με "κολλάει" είναι για το πόσο άνετο είναι το κάθισμα και αν κουράζει σε πολύωρη χρήση..

 θα ήθελα λοιπόν μια συμβουλή γιατί πραγματικά από την μία δεν θέλω να ξεφύγω στα λεφτά αλλά από την άλλη αφού πρέπει να περάσω τα 150€ για να πάρω κάτι αξιόλογο μήπως να συμπληρώσω 60€ και να πάω σε μια από αυτές τις δύο??ή θα είμαι εντάξει με την   Genesis.

https://www.homelike.gr/paichnidia/karekles-paichnidiou/anda-seat-throttle-el-2.html

https://www.hellasphone.gr/index.php?route=product/product&product_id=43862048

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Man_pas είπε

Καλησπέρα σας και από μένα,

Ψάχνω καιρό(κανα μήνα ) να αγοράσω καρέκλα γραφείου όπου να είναι άνετη,ανθεκτική  και βολική να μην κουράζει και να υποστηρίζει καλά την  μέση(κυρίως),χωρίς παράλληλα να δώσω μια περιουσία.Έχω βάλει 2 βδομάδες τώρα στο "στόχαστρο" την Genesis Nitro 550 στα 159€ και ψάχνω να βρω κριτικές και σχόλια για την συγκεκριμένη καρέκλα μέχρι που είδα το συγκεκριμένο topic.

Ομολογώ ότι με πείσατε και είμαι ένα κλικ πριν την παραγγείλω, το μόνο που με "κολλάει" είναι για το πόσο άνετο είναι το κάθισμα και αν κουράζει σε πολύωρη χρήση..

 θα ήθελα λοιπόν μια συμβουλή γιατί πραγματικά από την μία δεν θέλω να ξεφύγω στα λεφτά αλλά από την άλλη αφού πρέπει να περάσω τα 150€ για να πάρω κάτι αξιόλογο μήπως να συμπληρώσω 60€ και να πάω σε μια από αυτές τις δύο??ή θα είμαι εντάξει με την   Genesis.

https://www.homelike.gr/paichnidia/karekles-paichnidiou/anda-seat-throttle-el-2.html

https://www.hellasphone.gr/index.php?route=product/product&product_id=43862048

Την πήρα και εγώ την καρέκλα, ήρθε πριν 2 εβδομάδες. Με καθημερινή χρήση κάπου 4-6 ώρες ΔΕΝ έχω το παραμικρό θέμα (1.72 83κιλα τα μισα απο γυμναστήριο) με τη μέση, σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι κάθομαι σε καρέκλα, χωράς ακόμα και σταυροπόδι να κάτσεις. Το μαξιλάρι της μέσης καλό και άνετο, αυτό που δε μου άρεσει ειναι το μαξιλάρι του αυχένα. Παρόλο που αφαίρεσα το μισό υλικό απο μέσα δε με βολεύει. Ισως λόγω υψους ίσως λόγω του οτι ειναι ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ στη μέση και υφασμα στις άκρες (ενώ της πλάτης έχει τη δερματίνη στις άκρες και το ύφασμα στη μέση). Θα προτιμούσα ίσως το μαξιλάρι αυχένα της DXRacer ή της MAXNOMIC που έχουν βγάλει και οι δυο με 100% ύφασμα (τα βρίσκει κανείς με αναζήτηση). Γενικά είναι ΤΙΜΙΑ καρέκλα και στα ατού το ότι ειναι ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΗ καθως οι περισσότερες φτηνές με δερματίνη είναι για πέταμα (και ειναι να απορεί κανείς γιατι βάζουν δερματίνη(!) όταν το ύφσμα ειναι φτηνότερο).

Θεωρώ ότι ειναι ρέπλικα επώνυμης της τάξης των €270-300 (καθώς κανονίκη τιμή είναι στα €210) και λογικά δε συγκρίνεται με NoName κινέζικη των €220 από αλλού (πιστεύω είναι σαν αυτή https://www.dxracer-europe.com/formula-series/dxracer/formula-f11-ne# ΧΩΡΙΣ το κόστος marketing/ονόματος/διαφήμισης) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα ωραία φίλε μου σε ευχαριστώ. Είμαι και εγώ ακριβώς τα ίδια (ύψος+κιλά) μετά και από την δικιά σου κριτική θα κανω την παραγγελία και ελπίζω να αξίζει όλα αυτά τα σχόλια η Genesis.

Σε ευχαριστώ και πάλι.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, odypapa1 είπε

είναι PU, η Genesis είναι ύφασμα. η φτηνή δερματίνη ειναι συνήθως για πέταμα και σαν αίσθηση και σαν υλικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω πάρει στο παρελθόν homemarkt και την κράτησα 1 μήνα πρίν πάρω την Nitro 550. Δεν υπάρχει επαφή φίλε, μην το σκεφτείς καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/25/2018 στις 7:14 ΜΜ, zygorito είπε

Την πήρα και εγώ την καρέκλα, ήρθε πριν 2 εβδομάδες. Με καθημερινή χρήση κάπου 4-6 ώρες ΔΕΝ έχω το παραμικρό θέμα (1.72 83κιλα τα μισα απο γυμναστήριο) με τη μέση, σχεδόν δεν καταλαβαίνω ότι κάθομαι σε καρέκλα, χωράς ακόμα και σταυροπόδι να κάτσεις. Το μαξιλάρι της μέσης καλό και άνετο, αυτό που δε μου άρεσει ειναι το μαξιλάρι του αυχένα. Παρόλο που αφαίρεσα το μισό υλικό απο μέσα δε με βολεύει. Ισως λόγω υψους ίσως λόγω του οτι ειναι ΔΕΡΜΑΤΙΝΗ στη μέση και υφασμα στις άκρες (ενώ της πλάτης έχει τη δερματίνη στις άκρες και το ύφασμα στη μέση). Θα προτιμούσα ίσως το μαξιλάρι αυχένα της DXRacer ή της MAXNOMIC που έχουν βγάλει και οι δυο με 100% ύφασμα (τα βρίσκει κανείς με αναζήτηση). Γενικά είναι ΤΙΜΙΑ καρέκλα και στα ατού το ότι ειναι ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΗ καθως οι περισσότερες φτηνές με δερματίνη είναι για πέταμα (και ειναι να απορεί κανείς γιατι βάζουν δερματίνη(!) όταν το ύφσμα ειναι φτηνότερο).

Θεωρώ ότι ειναι ρέπλικα επώνυμης της τάξης των €270-300 (καθώς κανονίκη τιμή είναι στα €210) και λογικά δε συγκρίνεται με NoName κινέζικη των €220 από αλλού (πιστεύω είναι σαν αυτή https://www.dxracer-europe.com/formula-series/dxracer/formula-f11-ne# ΧΩΡΙΣ το κόστος marketing/ονόματος/διαφήμισης) 

Το μαξιλάρι του αυχένα τοποθετείται και με το ύφασμα προς τα έξω, απλώς γυρίζεις το λαστιχο από την άλλη πλευρά.

Επεξ/σία από msamkl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετιμηθη και η nitro 550..., χρειαζομουν 2η για ετερο χωρο και θα εχω ιδια συγκριση με την Τιταν, για την ιστορια και μονο αφου το value for money ειναι υπερ της 550.

Ηθελα και το  πρασινομαυρο χρωμα, θα πηγαινει γαντι με το μαυροπρασινο nvidia κουτι του Η/Υ :rolleyes:

Ευχαριστω lionheart75, για ολες τις πληροφοριες, τοσο καιρο.

 

Εληγε στις 28 θυμαμαι η προσφορα..., ισχυει ακομη, φανταζομαι για μερικες ωρες ακομη, υπενθυμιση λοιπον για οποιον το σκεφτοταν.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nek4d είπε

Ετιμηθη και η nitro 550..., χρειαζομουν 2η για ετερο χωρο και θα εχω ιδια συγκριση με την Τιταν, για την ιστορια και μονο αφου το value for money ειναι υπερ της 550.

Ηθελα και το  πρασινομαυρο χρωμα, θα πηγαινει γαντι με το μαυροπρασινο nvidia κουτι του Η/Υ :rolleyes:

Ευχαριστω lionheart75, για ολες τις πληροφοριες, τοσο καιρο.

Εληγε στις 28 θυμαμαι η προσφορα..., ισχυει ακομη, φανταζομαι για μερικες ωρες ακομη, υπενθυμιση λοιπον για οποιον το σκεφτοταν.

Καλορίζικη φίλε, να την χαρείς! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οσοι αγορασατε την καρεκλα, μπορει να μας πειτε καποια πληρη γνωμη ?

Ειμαι 1.93 και επειδη εχω μια ταση οταν αραζω στο γραφειο να αραζω πισω στην καρεκλα και αυτο εχει σαν αποτελεσμα σε οσες καρεκλες εχω παρει να παιρνουν την φορμα της "ξαπλας" και οταν θελω να κατσω ισια να μην μπορω και να κουμπουριαζω στο γραφειο. Ετσι οταν σηκωνομαι αισθανομαι λες και με βαρουσαν στην πλατη και τη μεση , ποναει :lol:
 

Υπαρχει καποια αισθηση ποιοτητας στην καρεκλα ή θα εχει την ιδια καταληξη? Ενδιαφερομαι απλα να καθεται σταθερη στην ορθιο σταση. (ορθη γωνια ποδιων και κορμου) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν απο ένα χρόνο πάλι τόσο την πωλούσε το e-shop https://www.lagonika.gr/genesis-nitro-550-gaming-chair-16390e-στο-e-shop/

 

οπότε ειναι ψευτοπροσφορά του τύπου 50% έκτπωση της pizzafan :P 

και η τιμή της είναι βασικά λιγο πιο κάτω απο 150 ευρώ https://edigital.hu/gamer-szek/natec-genesis-nitro550-gamer-szek-fekete-piros-p482369 

 

https://www.google.gr/search?ei=zDl2WvraI4arswGJt4fAAg&q=45892+forint+to+euro&oq=45892+forint+to+euro&gs_l=psy-ab.3...40186.42214.0.42574.3.3.0.0.0.0.126.359.0j3.3.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.0vAa_jRCn20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί έχετε θέμα με το τι είναι προσφορά εδώ μέσα. Δεν είναι να ξετρυπώσεις ένα κελεπούρι από τη σπηλιά του Alibaba, η καλύτερη τιμή για ένα καλό προιον την παρούσα στιγμή είναι προσφορά!

ΥΓ. Αυτή η 'προσφορά' Spotify που διαφημίζεις υπάρχει ακόμα? Έχεις και για Tidal HiFi? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι διαφωνώ γιατί αν ήταν έτσι δεν υπάρχει λόγος να μπαίνουμε εδώ να βλέπουμε τοπικ θα πηγαίναμε κατευθείαν στο skroutz και θα βλέπαμε το μαγαζί με την μικρότερη τιμή.  Αυτή βασικά ειναι η δουλειά του skroutz και bestprice κτλ ποιος ο λογος να κάνουμε copy paste ένα ένα τα μαγαζιά που πληρούν αυτή την προϋπόθεση (να έχουν το Χ στην χαμηλότερη αλλά νορμάλ τιμή στην αγορά);

Προσφορά είναι κάτι που πουλιέται εξαιρετικά και για περιορισμένο χρονικό διάστημα σε αισθητά χαμηλότερη τιμή ή με επιπλέον παροχές/υπηρεσίες/αξεσουάρ κτλ που δεν υπάρχουν στο "βασικό" πακέτο. 

Όσο για την υπογραφή μου ισχύει αλλά επειδή δεν υπήρξε ενδιαφέρον έδωσα τα υπάρχοντα σε κάτι γνωστούς θα ξαναβγάλω άλλα όμως αυτές τις μέρες και θα ανανεώσω την αγγελία σκέφτομαι επίσης να βάλω και netflix αλλά και άλλες υπηρεσίες όπως lynda.com , Office 365 ας πούμε αλλά πάλι δεν νομίζω να ενδιαφερθεί κανείς :P πάλι σε γνωστούς γνωστών και φίλους θα τα σπρώξω χαχαχαχα

Επεξ/σία από Manjaro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...