Προς το περιεχόμενο

Natec "Genesis Nitro 550" Gaming chair - Πράσινη / μαύρη - E-shop 159€


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Xero1991 είπε

Να πω την αλήθεια μου, και εμένα η ακριβή του Ικεα μου φάνηκε "χειρότερη" από την φτηνή, και σίγουρα δεν θα τα έδινα τα +20..
Εκτός αν έτυχε, τι να πω...

Ότι είδες ισχύει. Οι υφασμάτινες εκδόσεις φαίνονται πιο premium και ποιοτικότερες της "ακριβής" έκδοσης με το faux leather καθώς η δερματίνη της είναι και φαίνεται φτηνιάρικη.

Επειδή με την συγκεκριμένη Markus εδώ στο insomnia, χρόνια τώρα, έχει γίνει χαμός και σε κάθε τόπικ με καρέκλα την προτείνουν και την εκθειάζουν πήγα και εγώ και την είδα από κοντά ενδελεχώς.

Παίζει να είναι και η μεγαλύτερη απογοήτευση που έφαγα απο κάτι που πρότεινε- και εξακολουθεί να προτείνει -σχεδόν το μισό φόρουμ.

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Σε σχέση με DX Racer έχουμε άποψη ? Σε παραπλήσια τιμή πάντα όπως αυτή https://www.amazon.de/dp/B0056YNWVO/ref=psdc_343511011_t1_B00BU2S8YW

Σχεδιαστικά βλέπω ακριβώς ίδια με την Genesis, σαν να είναι φασόν! Μέχρι και τα μπράτσα είναι τα ίδια (πάνε μόνο πάνω - κάτω και όχι και μέσα - έξω όπως στις ακριβότερες) καθώς σχεδιαστικά και το κάθισμα και η πλάτη της είναι ολόιδια.

Όμως διακρίνω ότι στην συγκεκριμένη DX racer τα πόδια είναι πλαστικά ενώ στην Nitro 550 είναι μεταλλικά, επίσης η DX racer αυτή δεν έχει καθόλου δερματίνη στα πλαϊνά αλλά παντού ύφασμα.

Αυτό μου δείχνει ότι θα κάτσει πιο γρήγορα το ύφασμα στις άκρες και θα σακουλιάσει καθώς η δερματίνη στην Nitro περιμετρικά της δίνει σχήμα και όγκο και την κρατά κάπως "σφικτή" αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πώ. Πιστεύω ότι η genesis έχει καλύτερα υλικά απο αυτή τη DX racer ενώ η δεύτερη πολύ βαρύτερο όνομα. Η απόφαση είναι δική σου. :)

 

Edit: Υπόψη ότι με τα μεταφορικά θα δώσεις 271 ευρώ, καθώς τα μεταφορικά απο μόνα τους είναι 71 ευρώ για Ελλάδα.

Δεν αξίζει με την καμμία φίλε μου. Με τόσα χρήματα κατα καιρούς βγαίνουν σε προσφορά οι DX Racer formula απο την επίσημη ιστοσελίδα που είναι πολύ καλύτερες απο την συγκεκριμένη!

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω δοκιμάσει και τις δύο που γράφετε, την Markus την δοκίμασα στα IKEA και την Genesis την έχει ο μεγάλος μου γιός, θα σας πω ότι η Genesis είναι πιο στοιβαρή και ότι το ύφασμα και το συνθετικό δέρμα που έχει είναι ανώτερης ποιότητας από την Markus. Επιπλέον τα μπράτσα για τα χέρια είναι ρυθμιζόμενα. Δεν μου αρέσει μόνο ο μοχλός που έχει στα δίπλα για να πηγαίνει μπροστά και πίσω η πλάτη. Το χρώμα επίσης είναι καλύτερο από της φωτογραφίας, δεν είναι τόσο λαχανί.

ΒΕΒΑΙΑ τα 10 χρόνια εγγύησης του ΙΚΕΑ είναι άψογα και λένε πολλά.

Προσωπική άποψη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, argimeg είπε

Επειδή έχω δοκιμάσει και τις δύο που γράφετε, την Markus την δοκίμασα στα IKEA και την Genesis την έχει ο μεγάλος μου γιός, θα σας πω ότι η Genesis είναι πιο στοιβαρή και ότι το ύφασμα και το συνθετικό δέρμα που έχει είναι ανώτερης ποιότητας από την Markus. Επιπλέον τα μπράτσα για τα χέρια είναι ρυθμιζόμενα. Δεν μου αρέσει μόνο ο μοχλός που έχει στα δίπλα για να πηγαίνει μπροστά και πίσω η πλάτη. Το χρώμα επίσης είναι καλύτερο από της φωτογραφίας, δεν είναι τόσο λαχανί.

ΒΕΒΑΙΑ τα 10 χρόνια εγγύησης του ΙΚΕΑ είναι άψογα και λένε πολλά.

Προσωπική άποψη.

Eγώ που είμαι 1,97 100 κιλα   ποια απο τι 2 θα μου προτεινες μιας και εχεις αποψη κια για τις 2?

Παρήγγειλα την Genesis, να την ακυρώσω λόγω μεγέθους ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kalaxan είπε

Eγώ που είμαι 1,97 100 κιλα   ποια απο τι 2 θα μου προτεινες μιας και εχεις αποψη κια για τις 2?

Παρήγγειλα την Genesis, να την ακυρώσω λόγω μεγέθους ή όχι?

Παίζει να έχεις θέμα φίλε λόγω όγκου. Αλλά ούτε η Markus θα σε βολέψει καθώς έχει μικρό βάθος. 

Προσωπικά θα σου έλεγα πρίν αγοράσεις οποιαδήποτε καρέκλα να πας να δοκιμάσεις και να κάτσεις σε αρκετές.

Οι διαστάσεις σου δεν είναι συνηθισμένες, όπως πιστεύω δεν παραγγέλνεις εύκολα ρούχα Internet-ικά έτσι δεν είναι φρόνιμο να παραγγείλεις και καρέκλα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου είσαι πολύ πιο ψηλός από εμένα 1.78 86 κιλά είμαι. Σε φάρδος δεν το συζητάω θα χωράς άνετα.

Με το ύψος όμως που έχεις καταλαβαίνεις ότι δεν μπορώ να με φανταστώ με την καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Genesis με φοβίζει κυρίως το ύψος της έδρας. Διάβασα οτι είναι μεταξύ 38-46 cm το οποιο μου φαινεται πολυ οριακο για τα γονατα. Αλλού όμως διαβασα οτι ειναι μεταξυ 46-56 το οποιο ειναι καλο.
Στο φαρδος δεν εχω θεμα. Κανονικα ειναι τα κιλα και μαλιστα μυικα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kalaxan είπε

Στην Genesis με φοβίζει κυρίως το ύψος της έδρας. Διάβασα οτι είναι μεταξύ 38-46 cm το οποιο μου φαινεται πολυ οριακο για τα γονατα. Αλλού όμως διαβασα οτι ειναι μεταξυ 46-56 το οποιο ειναι καλο.
Στο φαρδος δεν εχω θεμα. Κανονικα ειναι τα κιλα και μαλιστα μυικα.
 

Δεν είμαι σπίτι δυστυχώς για να μετρήσω τώρα. Εφόσον στο φάρδος τα 42cm σε βολεύουν πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα στο ύψος της έδρας. Φαντάσου εγώ την έχω τέρμα κάτω την καρέκλα και αν είχε και άλλο κάτω δεν θα με χάλαγε. Βέβαια είμαι 1,80m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Vasilis 07 said:

Σε σχέση με DX Racer έχουμε άποψη ? Σε παραπλήσια τιμή πάντα όπως αυτή https://www.amazon.de/dp/B0056YNWVO/ref=psdc_343511011_t1_B00BU2S8YW

Μερικές από αυτές είναι dxracer replica και όχι αυθεντικές! Ψάξτο λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kalaxan είπε

To Μέγιστο ύψος του καθίσματος ποιο είναι?
Είμαι 1,97 και 100 κιλά. Χωράω? Βασικά δε βρίσκω καμία στις διαστάσεις μου..  :/

Φιλε μου στη συγκεκριμενη Natec μη πω σε ολες τις σειρες "gaming"Bucket :P δε χωρας πουθενα

Ολα φερνουν στις διαστασεις του μεσου κινεζου .

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-(

Oποτε μαλλον για πιο κοντα στην Marcus με κοβω..

 

Να φανταστώ από Bucket μόνο στο παρακατω?

Η τιμη της είναι καλή? Αν και ξεφευγουμε πολυ :/

https://secretlab.eu/products/titan

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Damachi είπε

Φιλε μου στη συγκεκριμενη Natec μη πω σε ολες τις σειρες "gaming"Bucket :P δε χωρας πουθενα

Ολα φερνουν στις διαστασεις του μεσου κινεζου .

Υπερβολικός πάλι, εγώ δεν έχω διαστάσεις μέσου Κινέζου (αλλά ούτε μέσου Έλληνα καθώς ο μέσος Έλληνας δεν νομίζω ότι είναι 1,80m ύψος και 84-85 κιλά) και χωράω ανετότατα στα 42 εκατοστά καθαρό πλάτος που μένει στο κάθισμα, αν αφαιρέσεις τα bucket πλαϊνά του. 

O φίλος βέβαια είναι άλλη εντελώς κατηγορία 1,97m - 100 κιλά με μυική μάζα οπότε ούτε με την markus θα βολευτεί μιας και ούτε εμένα βόλεψε που είμαι μικρότερος σε διαστάσεις ενώ η Nitro με βολεύει. Το καλύτερο επιμένω είναι να πάει και να κάτσει σε αρκετές αλλιώς για σιγουριά Secretlab Omega Τitan που είναι η μεγαλύτερη σε διαστάσεις gaming καρέκλα αλλά με το ανάλογο τίμημα φυσικά.

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...