Προς το περιεχόμενο

Natec "Genesis Nitro 550" Gaming chair - Πράσινη / μαύρη - E-shop 159€


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθησα στην Μάρκους δεν τρελάθηκα όντως μικρό βάθος και βρήσκαν οι ώμοι μου στο πάνω μαξιλάρι. Κάθησα σε μια bucket  του πλαισίου παρόμοιες διαστασεις. Αλλά μου φάνηκε λίγο κοντή η έδρα ( είναι κατά 4 cm πιο ψηλή από τη genesis) και έβρισκε η πλάτη μου και με στεναχώρησε λίγο..στο jysk είδα μια διευθυντική στα 115 καλά την κάθησα αλλά φοβάμαι για την αντοχή της. Ετριζε πολύ αυτή που δοκίμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, kalaxan said:

πλάτη μου και με στεναχώρησε λίγο..στο jysk είδα μια διευθυντική στα 115 καλά την κάθησα αλλά φοβάμαι για την αντοχή της. Ετριζε πολύ αυτή που δοκίμασα.

Δεν είναι καθόλου εργονομική και η δερματίνη μετά από ένα χρόνο αρχίζει και φθείρεται, αλλά είναι αρκετά γερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kalaxan είπε

Κάθησα στην Μάρκους δεν τρελάθηκα όντως μικρό βάθος και βρήσκαν οι ώμοι μου στο πάνω μαξιλάρι. Κάθησα σε μια bucket  του πλαισίου παρόμοιες διαστασεις. Αλλά μου φάνηκε λίγο κοντή η έδρα ( είναι κατά 4 cm πιο ψηλή από τη genesis) και έβρισκε η πλάτη μου και με στεναχώρησε λίγο..στο jysk είδα μια διευθυντική στα 115 καλά την κάθησα αλλά φοβάμαι για την αντοχή της. Ετριζε πολύ αυτή που δοκίμασα.

Μπράβο, έτσι δοκίμασε και άλλες και θα βρείς την ιδανική. Πάντως αν η bucket του Πλαισίου σου έκανε σε πλάτος καθίσματος έχω την εντύπωση ότι η Nitro 550 έχει πιο ψηλή έδρα και δεν θα έχεις θέμα. Μην σε πάρω βέβαια και στο λαιμό μου.

Επίσης επειδή και έγω την έχω κάτσει όταν έψαχνα διάφορες, πρίν πάρω την Nitro, σε ενημερώνω ότι δεν έχει καμία επαφή σε ποιότητα υλικών, συναρμογής και στιβαρότητας η του Πλαισίου με την καρέκλα του θέματος.

Και να φανταστείς ότι πωλείται κανονικά στα 199 ευρώ ενώ τώρα την έχει προσφορά στα 150. Απλά μακριά από την συγκεκριμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, geornirv said:

Που λέει ότι ειναι replica?

Διάβασε εδώ. Το βρήκα πριν ένα χρόνο που έψαχνα ακόμα και είχα βρει την ίδια στα 180 ευρώ και μου φάνηκε scam.

Σε ένα από τα σχόλια γράφει επίσημος εκπρόσωπος της DXRacer πως δεν έχουν σχέση με την "Robas Lund" που αν κοιτάξεις προσεκτικά, είναι ο πωλητής στο link που πόσταρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/12/2018 στις 12:36 ΜΜ, lionheart75 είπε

Edit: Υπόψη ότι με τα μεταφορικά θα δώσεις 271 ευρώ, καθώς τα μεταφορικά απο μόνα τους είναι 71 ευρώ για Ελλάδα.

Δεν αξίζει με την καμμία φίλε μου. Με τόσα χρήματα κατα καιρούς βγαίνουν σε προσφορά οι DX Racer formula απο την επίσημη ιστοσελίδα που είναι πολύ καλύτερες απο την συγκεκριμένη!

Σορρυ για τις παρακατω ερωτησεις σε αλλες μαρκες, αλλα μιας και ειναι αρκετα τα λεφτα, οποια βοηθεια, ευπρόσδεκτη και εκτιμητεα.

Σχετικα με τις dx racer, ειδα στο επισημο σαιτ οτι εχουν μονο 10 ευρω μεταφορικα!

Γραφτηκα για να λαβω καποια προωθητικη προσφορα. 

Αξιζει η αναμονη ή κοβουν μόνο 5-10 ευρω σε προσφορα?

Ποιο μοντελο απο τις formula προτεινετε?

''Η καλυτερα καποιο αλλο μοντελο της?

---

Επισης, για την Epic της noblechairs, εχει δοκιμασει κανεις να αγορασει?

Εχει καποιος απο τους μεταπωλητες της (Caseking.de, Overclockers UK), χαμηλο κόστος μεταφορικων?

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BaggsR είπε

Διάβασε εδώ. Το βρήκα πριν ένα χρόνο που έψαχνα ακόμα και είχα βρει την ίδια στα 180 ευρώ και μου φάνηκε scam.

Σε ένα από τα σχόλια γράφει επίσημος εκπρόσωπος της DXRacer πως δεν έχουν σχέση με την "Robas Lund" που αν κοιτάξεις προσεκτικά, είναι ο πωλητής στο link που πόσταρες.

 

Επειδή είχα ενδοιασμούς πριν κάνω την παραγγελιά ακριβώς για αυτό τον λόγο, αν είναι όντως official , ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι "ύποπτο" αλλά αντίθετα είδα πολλούς να είναι ικανοποιημένοι από την συγκεκριμένη, επίσης αυτό το νήμα το βρήκα τυχαία καθώς έψαχνα.

 

Τελικά  πήρα το ρίσκο και κατέληξα να την πάρω, και συγκεκριμένα την παρήγγειλα πρόσφατα (πριν μια εβδομάδα ) αλλά επειδή δεν υπάρχει stock ακόμη περιμένω να την κάνουν dispatch (από μέρα σε μέρα...)

Η καρέκλα στην οποία αναφέρομαι είναι η: https://www.amazon.de/Robas-Lund-Gamingstuhl-Schreibtischstuhl-Bürostuhl/dp/B0056YNWVO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1515847985&sr=8-1&keywords=dxracer

Και μου βγήκε 275ε (Με 70,9ε έξοδα αποστολής).

Η αντίστοιχη από το official της Dxracer είναι η : https://www.dxracer-europe.com/formula-series/dxracer/formula-f01-n στα 259 με (+9,90 έξοδα αποστολής ) άρα στα ίδια με το amazon.

Για εμένα κριτήριο στην επιλογή ήταν το χρώμα (κόκκινο+μαύρο) και η εγγύηση του Amazon ως πωλητή.

Όταν παραλάβω μπορώ να σας πω και λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Cartman said:

H Secret Lab προσφέρει δωρεάν μεταφορικά για τις επόμενες 8 μέρες...ενώ έχει ήδη εκπτώσεις.

Titan μου έβγαινε με 30€ μεταφορικά πριν).

Θα μου τα φάνε τα λεφτά στην secretlab το βλέπω να μην παίρνω gpu στο τέλος... Δωρεάν μεταφορικά είναι ξεκάθαρα δεύτερα Χριστούγγενα :D

 

 

3 hours ago, nek4d said:

Σορρυ για τις παρακατω ερωτησεις σε αλλες μαρκες, αλλα μιας και ειναι αρκετα τα λεφτα, οποια βοηθεια, ευπρόσδεκτη και εκτιμητεα.

Σχετικα με τις dx racer, ειδα στο επισημο σαιτ οτι εχουν μονο 10 ευρω μεταφορικα!

Γραφτηκα για να λαβω καποια προωθητικη προσφορα. 

Αξιζει η αναμονη ή κοβουν μόνο 5-10 ευρω σε προσφορα?

Ποιο μοντελο απο τις formula προτεινετε?

''Η καλυτερα καποιο αλλο μοντελο της?

---

Επισης, για την Epic της noblechairs, εχει δοκιμασει κανεις να αγορασει?

Εχει καποιος απο τους μεταπωλητες της (Caseking.de, Overclockers UK), χαμηλο κόστος μεταφορικων?

Γνώμη μου, καμία καρέκλα τύπου Formula δεν αξίζει τα χρήματα. Είναι είτε για παιδιά, είτε για λίγες ώρες χρήσης (2-3 το πολύ).

Ο λόγος είναι ο μονός μηχανισμός, με tilt μόνο στην πλάτη. Θα πιάνονται τα πόδια σου μετά από 3 ώρες.

Και έχουν και λιγότερο αφρολέξ!

Αυτές με τους δυο μοχλούς από κάτω έχουν διπλό tilt μηχανισμό και ρυθμίζουν την κλίση των ποδιών ξεχωριστά από την πλάτη. Είναι πιο άνετες για πολύωρη χρήση (4 ώρες και πάνω).

Noblechairs EPIC έχω, από e-shop μου έκατσε σε προσφορά και την πήρα στα 350, λίγο πιο φθηνά από το EU store της Noblechairs(με τα μεταφορικά έβγαινε 380+).
PU leather έχει, μια χαρά ήταν και το καλοκαίρι δεν ίδρωνα (είναι και στον άνθρωπο φυσικά!). Πολύ άνετη, λιώνω 8ωρα άνετα.

Από DXRacer δύσκολα θα δεις προσφορά, νομίζω είχαν μόνο black friday ή τα χριστούγεννα κάτι παίχτηκε για πολύ λίγο. Κάνουν κυρίως επτώσεις ή promo codes στο αμερικανικό site τους δυστυχώς.

Το έγραψα και αλλού πρόσφατα - Αυτήν την στιγμή συμφέρει μόνο Secretlab, από TITAN και πάνω, με τα δωρεάν μεταφορικά και -150 ευρώ δεν υπάρχουν τέτοιες τιμές.
Και έχουν διπλό μηχανισμό ΚΑΙ lumbar support μηχανισμό που οι υπόλοιπες εταιρείες δίνουν ακόμη μαξιλαράκια..

Όλα αυτά γνώμη μου έτσι? Δεν είμαι κανένας ειδικός στις καρέκλες, απλώς το έψαξα ΠΟΛΥ πριν αγοράσω κάτι που κοστίζει όσο ο κατώτατος μισθός στην χώρα.

42 minutes ago, vant said:

Επειδή είχα ενδοιασμούς πριν κάνω την παραγγελιά ακριβώς για αυτό τον λόγο, αν είναι όντως official , ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι "ύποπτο" αλλά αντίθετα είδα πολλούς να είναι ικανοποιημένοι από την συγκεκριμένη, επίσης αυτό το νήμα το βρήκα τυχαία καθώς έψαχνα.

Τελικά  πήρα το ρίσκο και κατέληξα να την πάρω, και συγκεκριμένα την παρήγγειλα πρόσφατα (πριν μια εβδομάδα ) αλλά επειδή δεν υπάρχει stock ακόμη περιμένω να την κάνουν dispatch (από μέρα σε μέρα...)

Η καρέκλα στην οποία αναφέρομαι είναι η: https://www.amazon.de/Robas-Lund-Gamingstuhl-Schreibtischstuhl-Bürostuhl/dp/B0056YNWVO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1515847985&sr=8-1&keywords=dxracer

Και μου βγήκε 275ε (Με 70,9ε έξοδα αποστολής).

Η αντίστοιχη από το official της Dxracer είναι η : https://www.dxracer-europe.com/formula-series/dxracer/formula-f01-n στα 259 με (+9,90 έξοδα αποστολής ) άρα στα ίδια με το amazon.

Για εμένα κριτήριο στην επιλογή ήταν το χρώμα (κόκκινο+μαύρο) και η εγγύηση του Amazon ως πωλητή.

Όταν παραλάβω μπορώ να σας πω και λεπτομέρειες.

Δεν το έψαξα παραπέρα. Αν γράφουν επισήμως στο reddit πως είναι retailer τότε κανένα πρόβλημα. Εγώ είχα διαβάσει τα threads πριν το κάνουν edit.
 

Επεξ/σία από BaggsR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δωρεάν μεταφορικά ήταν η αφορμή για να παραγγείλω την Secret Labs Titan στα 369€ σπίτι μου. Το έψαξα από εδώ το κοίταξα από εκεί αλλά lumbar support σ εαυτά τα λεφτά δεν παίζει... Και αν σε ενοχλεί η μέση γενικά (όπως εμένα) από τη πολύωρη χρήση, δεν θέλει να είσαι και ειδικός για να στραφείς προς τα εκεί. Το ότι την εκθειάζουν όλοι τη συγκεκριμένη δεν μπορεί να είναι τυχαίο. Οπότε αποφάσισα να τη κάνω δώρο στον εαυτό μου και στη μέση μου :)
 

secret_labs_TITAN.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω για τις πληροφορίες παιδια!

Titan it is λοιπον!

Ειναι κουκλα, οσφυικη υποστηριξη για μενα σημαντικοτατη, λογω προβληματος στην μεση, ξαπλαρεις βλεπω ανετα και για αλλες χρησεις :)

15 Φλεβαρη restock και next wave, το ιδιο εβγαλε και σε σας?

Τις πηρατε όλες?  :P

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Titan είναι must have και κάποια στιγμή θα την πάρω και εγώ καθώς αυτή τη στιγμή κάνω αναβάθμιση στo κύριο pc και δεν περισσεύουν.

@nek4d αν πράγματι θέλεις καρέκλα secretlab πιστεύω και εγώ ότι καλύτερο!

Ρε σεις έχουμε βγεί offtopic, το πήρατε χαμπάρι, πάει το νήμα μου....! :P

 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, nek4d είπε

Ευχαριστω για τις πληροφορίες παιδια!

Titan it is λοιπον!

Ειναι κουκλα, οσφυικη υποστηριξη για μενα σημαντικοτατη, λογω προβληματος στην μεση, ξαπλαρεις βλεπω ανετα και για αλλες χρησεις :)

15 Φλεβαρη restock και next wave, το ιδιο εβγαλε και σε σας?

Τις πηρατε όλες?  :P

To ίδιο έβγαλε/--ζε και σε εμένα  (εδώ και καμιά βδομάδα που τη ζαχάρωνα και προσπαθούσα να με πίσω να πάρω φθηνότερη). Αλλά και πάλι το έκανα το έγκλημα για να προλάβω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να επιστρέψουμε λίγο στο θέμα...παρέλαβα σήμερα την Nitro 550. Η συσκευασία αρκετά καλή (διπλό κουτί) και συνολικό βάρος 23 κιλά! Οι οδηγίες συναρμολόγησης μία σελίδα Α4, αλλά πολύ ξεκάθαρες και ευκρινείς εικόνες. Η συναρμολόγηση πολύ εύκολη, θεωρώ δεν θα προβληματίσει κανένα. Η βάση βαριά στιβαρή μεταλλική, τα ροδάκια της αρκετά ποιοτικά με καλή κύλιση. Οι βίδες είναι τύπου άλλεν πολύ καλής ποιότητας, με ειδική κόλλα, γκρόβερ και ροδέλες για να μην ξεβιδώνονται μόνες τους στο πέρασμα του χρόνου. Μου άρεσε πολύ το ύφασμα της. Καταλαμβάνει το περισσότερο μέρος της καρέκλας και το θεωρώ πολύ καλύτερο από οποιαδήποτε δερματίνη. Το κάθισμα της αρκετά παχύ αλλά σχετικά σκληρό, που σημαίνει ότι λογικά θα διατηρήσει την φόρμα του για πολύ καιρό. Δεν είναι ιδιαίτερα άνετο, αλλά σίγουρα δεν θα κουράσει μέχρι και 3 ώρες συνεχούς χρήσης.  Θα προτιμούσα να είχε λίγο περισσότερο βάθος...θα ήταν πιο άνετη. Τα μπράτσα ρυθμίζονται καθ' ύψος και είναι από σχετικά μαλακό καουτσούκ. Η πλάτη έχει ρυθμιζόμενη κλίση και σχεδόν οριζοντιώνεται. 

Η καρέκλα δείχνει (και πρέπει) να είναι πολύ ποιοτική και θεωρώ ότι αξίζει τα χρήματα που κοστίζει. Με βόλεψε αρκετά, 1.73 ύψος και 90 κιλά!!! (θρεφτάρι είμαι...πρέπει επιτέλους να κάνω δίαιτα)

Πολύ ικανοποιημένος από την αγορά της και ελπίζω να αντέξει το κάθισμά της αρκετό καιρό, να μην γίνει το αφρολέξ του ένα με το ξύλο και χωρίς ενοχλητικά τριξίματα. Για να δείτε τις διαστάσεις της πατήστε στην εικόνα που ακολουθεί.

Genesis_Nitro550_1000x700px_10of31.png

Επεξ/σία από msamkl
Προσθήκη εικόνας
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, msamkl είπε

Για να επιστρέψουμε λίγο στο θέμα...παρέλαβα σήμερα την Nitro 550. Η συσκευασία αρκετά καλή (διπλό κουτί) και συνολικό βάρος 23 κιλά! Οι οδηγίες συναρμολόγησης μία σελίδα Α4, αλλά πολύ ξεκάθαρες και ευκρινείς εικόνες. Η συναρμολόγηση πολύ εύκολη, θεωρώ δεν θα προβληματίσει κανένα. Η βάση βαριά στιβαρή μεταλλική, τα ροδάκια της αρκετά ποιοτικά με καλή κύλιση. Οι βίδες είναι τύπου άλλεν πολύ καλής ποιότητας, με ειδική κόλλα, γκρόβερ και ροδέλες για να μην ξεβιδώνονται μόνες τους στο πέρασμα του χρόνου. Μου άρεσε πολύ το ύφασμα της. Καταλαμβάνει το περισσότερο μέρος της καρέκλας και το θεωρώ πολύ καλύτερο από οποιαδήποτε δερματίνη. Το κάθισμα της αρκετά παχύ αλλά σχετικά σκληρό, που σημαίνει ότι λογικά θα διατηρήσει την φόρμα του για πολύ καιρό. Δεν είναι ιδιαίτερα άνετο, αλλά σίγουρα δεν θα κουράσει μέχρι και 3 ώρες συνεχούς χρήσης.  Θα προτιμούσα να είχε λίγο περισσότερο βάθος...θα ήταν πιο άνετη. Τα μπράτσα ρυθμίζονται καθ' ύψος και είναι από σχετικά μαλακό καουτσούκ. Η πλάτη έχει ρυθμιζόμενη κλίση και σχεδόν οριζοντιώνεται. 

Η καρέκλα δείχνει (και πρέπει) να είναι πολύ ποιοτική και θεωρώ ότι αξίζει τα χρήματα που κοστίζει. Με βόλεψε αρκετά, 1.73 ύψος και 90 κιλά!!! (θρεφτάρι είμαι...πρέπει επιτέλους να κάνω δίαιτα)

Πολύ ικανοποιημένος από την αγορά της και ελπίζω να αντέξει το κάθισμά της αρκετό καιρό, να μην γίνει το αφρολέξ του ένα με το ξύλο και χωρίς ενοχλητικά τριξίματα. Για να δείτε τις διαστάσεις της πατήστε στην εικόνα που ακολουθεί.

Genesis_Nitro550_1000x700px_10of31.png

Kαλορίζικη φίλε και εύχομαι να την χαρείς. :) Η καρέκλα είναι πολύ καλή για τα χρήματά της και πολύ ποιοτική πράγματι.

Και για να μείνουμε πλέον ontopic καθώς ξεφύγαμε παραπάνω, στα 159* είμαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει καλύτερη gaming καρέκλα απο αυτή. 

edit: *Και για αρκετά παραπάνω. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...