Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα αποκαλύψει επίσημα το Galaxy S9 στις 25 Φεβρουαρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

21 λεπτά πριν, darkman είπε

Εξαρτατε το μοντελο :) αν ειχες το S7 και πηγες στο S8 ναι εχει διαφορες, και πολλες ,και ουσιώδεις  που εκει μπορεις να πεις ναι θα τα δωσω τα λεφτα, ηταν ενα γενικό λίφτινγκ σε ολους τους τομείς, που δεν ξερω αν θα υπαρχουν και αναμεσα στο S8 και S9 :(

Ναι, συμφωνώ. Από το S7 edge πήγα στο S8 κι εγώ. Δεν το έθεσα και τόσο ξεκάθαρα.

Η Samsung φαίνεται να αλλάζει ριζικά ανά 2 γενιές, με την 2η να είναι update της πρώτης. Π.χ S6-> S7, S8->S9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει που λέει ότι ο αισθητήρας μετακινήθηκε σε πιο βολική θέση ... Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι κάμερα μετακινήθηκε πιο πάνω από το S8 και ο αισθητήρας έμεινε στο ίδιο ύψος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ ρε Sammy ,έγίνες νεα apple..The camera reimagined λέει επειδη έβαλε δυνατότητα ενναλαγής apperture...
https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_N86_8MP
Kαποια χρόνια πίσω...Πολλά μάλιστα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, vagosd said:

Μ'αρέσει που λέει ότι ο αισθητήρας μετακινήθηκε σε πιο βολική θέση ... Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι κάμερα μετακινήθηκε πιο πάνω από το S8 και ο αισθητήρας έμεινε στο ίδιο ύψος.

Κομπλέ είναι η θέση αν το κοιτάξεις αναλογικά. Το κανονικό είναι σχετικά μικρό και εκείνη η θέση είναι η κατάλληλη. Και στο plus το πάει πιο κάτω με τη διπλή κάμερα για να είναι κι εκεί κατάλληλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, dimips είπε

Κομπλέ είναι η θέση αν το κοιτάξεις αναλογικά. Το κανονικό είναι σχετικά μικρό και εκείνη η θέση είναι η κατάλληλη. Και στο plus το πάει πιο κάτω με τη διπλή κάμερα για να είναι κι εκεί κατάλληλο. 

Και η παλια θεση θεμα συνηθειας ειναι αλλα...αστοχεις  λιγο στην αρχη, με προσθηκη θηκης λυνεται το προβλημα οριστικα, αλλα δεν υπαρχει αμφιβολια οτι η καινουργια θεση ειναι πολυ καλυτερη και σε λειτουργικοτητα και αισθητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ktlk21 είπε

Αχ ρε Sammy ,έγίνες νεα apple..The camera reimagined λέει επειδη έβαλε δυνατότητα ενναλαγής apperture...
https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_N86_8MP
Kαποια χρόνια πίσω...Πολλά μάλιστα...

Καλά μην κάνεις κι έτσι, δεν σου είπε και innovation.

Διπλή κάμερα μία με f/1.5 και f/2.4. Επιλογή ανάμεσα στις δύο.

Το καινούριο είναι το f/1.5 που είναι το καινούριο και δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτούς που τους ενδιαφέρει η κάμερα και το βίντεο αναμένεται πολύ δυνατό το S9 ειδικά το plus. Και το h/w ειδικά με τον νέο  Exynos variant  σε single threaded δείχνει  εντυπωσιακό αλλά αυτό δεν το βλέπεις  σε πραγματική χρήση εύκολα, τα έχουμε πει μόνο σε benches ή κανα απαιτητικό app. Σε h/w είναι πολύ δυνατό ήδη το S8. Αν αξίζει η αναβάθμιση είναι καθαρά θέμα προσωπικό για τον καθένα. 

Προσωπικά ειτε αναβάθμισω είτε όχι, δεν έχω αποφασίσει ακόμη, θεωρώ θετικό το ότι κράτησε το ιδιο design. Ακόμη κοιταω το κινητό μου μετά από τόσο καιρό και μου αρέσει το design του απίστευτα. 

Να δούμε και την παρουσίαση και σε επίπεδο s/w και GUI  τι αλλαγες θα έχουμε, τι θα παρουσιάσουν και οι αλλοι και εδώ  είμαστε να τα ξαναπούμε. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ktlk21 said:

Αχ ρε Sammy ,έγίνες νεα apple..The camera reimagined λέει επειδη έβαλε δυνατότητα ενναλαγής apperture...
https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_N86_8MP
Kαποια χρόνια πίσω...Πολλά μάλιστα...

 

 

wow ενα τηλέφωνο που δεν το πήρε ούτε η μανα του, που δεν ηταν καν το πιο επιτυχημενο της εταιρειας για το 2009 (Nokia 5230) είχε ενα χαρακτηριστικο που θα εχει το S9 και που η Samsung δεν ειπε ποτέ οτι ειναι innovation. Εσεις τα fanboys ειστε ικανοι να ξεθαψετε συσκευες απο τον 1800 προκειμενου να δειξετε το ποσο γνώστες ειστε.

 

1 hour ago, newton91 said:

Που το δες το κάθε εξάμηνο;

 

Τώρα εσυ γιατι του χαλάς; Διάβασε ενα σχόλιο στο reddit και ειπε αυτο δεν το εχουν γραψει 100.000.000 φορες μπορώ να το πω και εγω να ειμαι cool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Όποιος έχει s8 νομίζω είναι ηλίου φαεινότερον οτι το s9 δεν αξίζει. Μιλάμε για ανθρώπους που έχουν s6 κτλ...

Οι φυσιολογικοι ανθρωποι, οχι οι γκατζετακηδες σαν εμας...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.7 στο wide και 2.4 στο tele έχει και η κάμερα του note8 που έχω (κ το οποίο όντως έχει ξεφύγει σε ποιοτητα φωτό)

 

Που ακριβώς είναι το innovation? Προφανώς θα έχει εξελίξει ακόμα περισσότερο το software κ τους αισθητήρες. Οτιδηποτε πάντως εξελίσσεται, καλό κάνει στον καταναλωτή.

Αρκεί να μην συνεχιστούν αυτές οι υπερτιμολογήσεις (που δεν το βλεπω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vamvakoulas είπε

1.7 στο wide και 2.4 στο tele έχει και η κάμερα του note8 που έχω (κ το οποίο όντως έχει ξεφύγει σε ποιοτητα φωτό)

 

Που ακριβώς είναι το innovation? Προφανώς θα έχει εξελίξει ακόμα περισσότερο το software κ τους αισθητήρες. Οτιδηποτε πάντως εξελίσσεται, καλό κάνει στον καταναλωτή.

Αρκεί να μην συνεχιστούν αυτές οι υπερτιμολογήσεις (που δεν το βλεπω)

Διάφραγμα 1.5 με 1.7 έχει αισθητη διαφορα στο φως ειδικα σε αισθητήρες κινητου. Επισης το γεγονός οτι ειναι μεταβλητό το διάφραγμα και οχι fixed για ευρυγωνιο και τηλεφακο δινει μεγαλο flexibility στην πραξη. Τελος το βιντεο με 4k @ 60fps και περισσότερο σε κινητό όπως και το 1080p @ 480fps ειναι παρα πολυ καλα plus.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...