Προς το περιεχόμενο

Blaupunkt 49'' DVBT2 Full HD 279 € στο You.gr [ΤΕΛΟΣ]


iosif1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, liverpoolman είπε

Εμενα ειναι προς το παρον μια χαρα καμμια ατρνητικη παρατηρηση ενα πολυ ελαφρυ bleeding πανω αριστερα στην γωνια.  Δεν εχω βαλει αλλη πηγη ομως πχ pc για να ασχοληθω εκτενεστερα με τετοια φαινιομενα... μα θυμησω οτι ειναι 50αρα tv και οχι pc panel... Aν ειναι εμφανες το προβλημα τοτε απευθυνθτειτε στο καταστημα μηπως ειναι ελλατωματικο

Αμέσως έβαλα αποκωδικοποιητή ΟΤΕ καθώς δεν έχω κεραία συνδεδεμένη. Το πρώτο που μπήκε ήταν ποδόσφαιρο και τα είδα αμέσως αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγος αντικατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, leonidas777 είπε

Αμέσως έβαλα αποκωδικοποιητή ΟΤΕ καθώς δεν έχω κεραία συνδεδεμένη. Το πρώτο που μπήκε ήταν ποδόσφαιρο και τα είδα αμέσως αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγος αντικατάστασης.

Δες το καλωδιο hdmi μπας και δεν κανει καλη επαφη αλλαξε αλλη θυρα ΄΄η και καλωδιο ακομα. . αν το κανει και παλι ειναι ελλατωματικο το προιον σου και ζητα αντικατασταση ή επισκευη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, liverpoolman είπε

Δες το καλωδιο hdmi μπας και δεν κανει καλη επαφη αλλαξε αλλη θυρα ΄΄η και καλωδιο ακομα. . αν το κανει και παλι ειναι ελλατωματικο το προιον σου και ζητα αντικατασταση ή επισκευη...

Δύσκολα όλα αυτά καθώς στο pc που το συνέδεσα με αλλο καλωδιο σε άλλη θύρα σε λευκο browser βλέπω λευκά σημεία και σημεία που κοκκινίζουν στα ίδια σημεία που αλλάζει το χρωμα στον αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, what_if είπε

εγω λεω οτι σε ολες τις blaupunkt αν προβαλετε λευκο φοντο θα δειτε τετοιες ανομοιομορφιες

Εγώ ήμουν ο μόνος που το παρατήρησα δηλαδή; Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν έχει θέμα το πάνελ και αν είναι λόγος αντικατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρατηρήσαμε κι άλλοι. Απλά σ αυτό το budget και δεδομένου ότι είναι μια 49" που προορίζεται για απλή χρήση δεν την αξιολογείς τόσο αυστηρά και με κριτήρια monitor. Η συγκεκριμένη τυχαίνει να είναι και direct-led κάτι που προσφέρει μεγαλύτερη ομοιομορφία και φωτεινότητα. Φαντάσου και να ήταν η πως είναι ανάλογα μοντέλα edge-lit.

Και αντικατάσταση να σου κάνουν δε νομίζω ότι θα δείς διαφορά. Δοκίμασε να παίξεις με το backlight για να τη φέρεις λίγο στα μέτρα σου.

Επεξ/σία από wakabanka
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο service menu έχει μιά ρύθμιση που το πατάς και κάνει κάτι σαν τεστ παίρνοντας από όλα τα χρώματα γρήγορα από την οθόνη εκει που το δοκίμασα δεν έχει θέμα..επίσης επειδή ανέφερες λεκέδες κτλ εκεί να σταθείς ... Τέλος εμένα το πρόβλημα αν έβρισκα είναι αυτό το ελαφρύ πιξελιασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2018 στις 6:13 ΜΜ, iosif1980 είπε

Τώρα που τελειώνουν οι εκπτώσεις αλλάζει η τιμή στα 329 πάλι.

Όποιος διαβάζει το νήμα , την θέλει και δεν προλάβει να την βάλει σήμερα αναφέρει στην τηλεφωνική υποστήριξη του You οτι την είδε στο insomnia στα 279 και του δίνουν την τιμή , για όσο υπάρχουν ακόμη κομμάτια...

;-)

Τι φάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, wakabanka είπε

Το παρατηρήσαμε κι άλλοι. Απλά σ αυτό το budget και δεδομένου ότι είναι μια 49" που προορίζεται για απλή χρήση δεν την αξιολογείς τόσο αυστηρά και με κριτήρια monitor. Η συγκεκριμένη τυχαίνει να είναι και direct-led κάτι που προσφέρει μεγαλύτερη ομοιομορφία και φωτεινότητα. Φαντάσου και να ήταν η πως είναι ανάλογα μοντέλα edge-lit.

Και αντικατάσταση να σου κάνουν δε νομίζω ότι θα δείς διαφορά. Δοκίμασε να παίξεις με το backlight για να τη φέρεις λίγο στα μέτρα σου.

Αυτό θέλω να καταλάβω και εγώ αν είναι λόγος φτηνού πάνελ ή έχει θέμα. Μάλλον έτσι είναι σε όλους, σε ταινίες δεν το καταλαβαίνω μόνο σε αγώνα ποδοσφαίρου.

8 ώρες πριν, liverpoolman είπε

Στο service menu έχει μιά ρύθμιση που το πατάς και κάνει κάτι σαν τεστ παίρνοντας από όλα τα χρώματα γρήγορα από την οθόνη εκει που το δοκίμασα δεν έχει θέμα..επίσης επειδή ανέφερες λεκέδες κτλ εκεί να σταθείς ... Τέλος εμένα το πρόβλημα αν έβρισκα είναι αυτό το ελαφρύ πιξελιασμα

Το εκανα  σε δωματιο με μπόλικο φως μόνο στο γκρι κατάλαβα μια μικρή ανομοιομορφια. Άρα δεν ξέρω αν θα την αλλάξουν και αν την αλλάξουν δεν θα το έχει και η άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, splanis είπε

Ισχύει; :/ περίεργο μου φαίνεται 

Τι περίεργο σου φαίνεται δλδ? 

Προφανώς και εδώ είναι ο κατάλληλος χώρος για όλους αυτούς! 

Εδώ μέσα θα βρεθεί ο υποψήφιος αγοραστής και όχι απαραίτητα στις διαφημίσεις στην tv που δίνουν ένα σωρό λεφτά η κάθε εταιρία και ενδιαφέρεται ένας στους 1000.  

Εδώ υπάρχει μεγάλη προσφορά και απήχηση το είπα ξανά , το αρχικό στοκ ήταν 60περίπου τεμ. (και δεν πιστεύω ότι έφεραν κάποια ακόμα ) απλά κάποιοι δεν παρέλαβαν και μπήκε εκ νέου στην ίδια τιμή ( πολύ σωστά κι όλας! )

Αν δεις πόσες έχουν φύγει εδώ μέσα, θα μετρήσεις περί των 20+  από ένα μόνο θέμα σε μια σελίδα! μια χαρά τους βγήκε και φυσικά αν κερδίσει και ο καταναλωτής γιατί όχι

Εκεί πάει το πείτε ότι την είδατε στο insomnia και θα σας φτιάξουν την τιμή! Γιατί και ο   iosif1980 δεν είναι ένας απλός πωλητής , μπορεί να καθορίσει την τιμή σε ένα προϊόν. 

 

ΥΓ.  Περιμένουμε από αυτόν να δούμε μια αντίστοιχα αξιόλογη προσφορά 4k με hdr 55'' ή 49 '' να του κάνουμε άλλο ένα θέμα 30 σελίδες!

 Το 'να χερι νίβει τ' άλλο λέει ο σοφός λαός μας.  ;) 

Επεξ/σία από maxdore217
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επισης καλο θα ηταν ο φιλτατος @iosif1980 να μας πει τι ισχυει στις περιπτωσεις προβληματικων panel οπως του φιλου @leonidas777 

αντικατασταση η επιστροφη χρηματων δεχονται;

τοσο τζιρο κ διαφημιση κ support  τους κανουμε δω μεσα

μεχρι στο skroutz ειδα θετικη κριτικη αγοραστη ο οποιος ανεφερε πληροφοριες που ξεκαθαρα διαβασε στο insomnia (το οτι το panel ειναι lg που ανακαλυψαμε εμεις εδω)

αν μας φερθουν ωραια θα επιβραβευσουμε κ με αλλες αγορες

ps 

αν βαλετε κ κανενα δωρακι του στυλ φτηνη αλλα ανθεκτικη επιτοιχια βαση θα καθαρισετε ολες τις αντιστοιχες f&u ,turbox ,finlux που παιζουν σε παρομοιες τιμες ,γιατι ας μην γελιομαστε η πλειοψηφια πλεον μονο για τετοιες τηλεορασεις εχει λεφτα

Επεξ/σία από what_if
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

Τι περίεργο σου φαίνεται δλδ? 

Προφανώς και εδώ είναι ο κατάλληλος χώρος για όλους αυτούς! 

Εδώ μέσα θα βρεθεί ο υποψήφιος αγοραστής και όχι απαραίτητα στις διαφημίσεις στην tv που δίνουν ένα σωρό λεφτά η κάθε εταιρία και ενδιαφέρεται ένας στους 1000.  

Εδώ υπάρχει μεγάλη προσφορά και απήχηση το είπα ξανά , το αρχικό στοκ ήταν 60περίπου τεμ. (και δεν πιστεύω ότι έφεραν κάποια ακόμα ) απλά κάποιοι δεν παρέλαβαν και μπήκε εκ νέου στην ίδια τιμή ( πολύ σωστά κι όλας! )

Αν δεις πόσες έχουν φύγει εδώ μέσα, θα μετρήσεις περί των 20+  από ένα μόνο θέμα σε μια σελίδα! μια χαρά τους βγήκε και φυσικά αν κερδίσει και ο καταναλωτής γιατί όχι

Εκεί πάει το πείτε ότι την είδατε στο insomnia και θα σας φτιάξουν την τιμή! Γιατί και ο   iosif1980 δεν είναι ένας απλός πωλητής , μπορεί να καθορίσει την τιμή σε ένα προϊόν. 

ΥΓ.  Περιμένουμε από αυτόν να δούμε μια αντίστοιχα αξιόλογη προσφορά 4k με hdr 55'' ή 49 '' να του κάνουμε άλλο ένα θέμα 30 σελίδες!

 Το 'να χερι νίβει τ' άλλο λέει ο σοφός λαός μας.  ;) 

Άρα αυτό λέω. Ισχύει; να πάρω τηλ; 

http://www.e-shop.gr/samsung-ue40d6000-200hz-3d-40-led-p-PER.157102 είμαι σ αυτήν την tv τώρα(5 ετών), αλλά δεν χρησιμοποιώ το 3d, αξίζει να δωσω  και με +30 ευρω να πάρω την blaupunkt? 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, splanis είπε

1.  Άρα αυτό λέω. Ισχύει; να πάρω τηλ; 

2. http://www.e-shop.gr/samsung-ue40d6000-200hz-3d-40-led-p-PER.157102 είμαι σ αυτήν την tv τώρα(5 ετών), αλλά δεν χρησιμοποιώ το 3d, αξίζει να δωσω  και με +30 ευρω να πάρω την blaupunkt? 

1. Αν σε ενδιαφέρει , ναι πάρε.

2. Δεν ξέρω , εσύ ξέρεις τι χρειάζεσαι και τι όχι ( η του θέματος είναι 49'' 22,8 cm μεγαλύτερη στον διαγώνιο ) ...προσωπικά θα σκεφτόμουν που μπορώ να βάλω στην θέση σου και την άλλη tv! ( προφανώς δεν μιλάω για αποθήκη! )  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...