Προς το περιεχόμενο

Microsoft Windows 10 Pro OEM CD-KEY GLOBAL


seithan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Ψήνομαι να πάρω ένα για Google Drive αλλά έχω ενδοιασμούς γιατί στο description αναφέρει ότι δεν λειτουργεί η εφαρμογή Backup and Sync. Αν το έχεις πάρει, μπορείς να το επιβεβαιώσεις;  

Επίσης για office βρήκα αυτόν 

https://m.ebay.com/itm/Microsoft-Office-365-Personal-Subscription-To-renew-or-new-accounts-/222830109438?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D20150519202348%26meid%3D91d1026c24d54806bdbd3afcffe6e57c%26pid%3D100408%26rk%3D17%26rkt%3D23%26sd%3D202182273742%26itm%3D222830109438&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Η διαφορά του με τους υπόλοιπους είναι ότι είναι για χρόνο συνδρομή, δίνει 1 ΤΒ one drive ΑΛΛΑ μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δικό σου email. Το θεωρώ πιο safe αλλά σαφώς πιο ακριβό. 

Τελικά την αγόρασα. Δεν είναι edu account. Δεν έχω εγκαταστήσει το office ακόμη, αλλά πήρα το 1 τερα στο drive. Χρησιμοποίησα δικό μου email. Στέλνει ένα invite link και κάνεις login με τον λογαριασμό σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μου εχει ερθει παρομοιο μηνυμα, για στικακι που ειχα αγορασει απο κινα, επωνυμο και σε εξωφρενικα χαμηλη τιμη... παρολα αυτα το στικακι ηρθε... τωρα δεν ξερω τι παιζει...

παντως με εμενα κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πήρε κανείς το office 365 και είχε ήδη χρησιμοποιήσει onedrive με κάποιο άλλο λογαριασμό, βλέπει διαφορές?

Εμένα ανάλογα το Login κάνω στο onedrive (του office365 που πήρα από ebay) ή το προσωπικό που έχω, αλλάζει το μενού. Π.χ. σε αυτό του office365 δεν έχω το μενού "Φωτογραφίες" αριστερά και δεν μπορώ να δημιουργήσω album με φωτογραφίες. Γενικά λείπουν κάποιες επιλογές που έχω στον προσωπικό λογαριασμό. Δεν είναι πρόβλημα βέβαια αυτό για μένα καθώς εκείνο που με ενδιαφέρει είναι να έχω τους φακέλους μου εκεί για backup, αλλά μου έκανε εντύπωση που λείπουν δυνατότητες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορεί να γράψει ένας φίλος έναν οδηγό για share ανάμεσα σε δύο διαφορετικούς λογαριασμούς onedrive  για κάποιους από μας που δεν ξέρουν ακριβώς πως γίνεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι τίποτα, ανοίγεις τον φάκελλο του one drive και πας στο φάκελλο ή το αρχείο που θέλεις να μοιραστείς, κάνεις δεξί κλικ και υπάρχει μενού share

screenshot_20180221_211418.png

screenshot_20180221_211658.png

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την βοήθεια...

Είχα προσπαθήσει έως εκεί αλλά βγάζει μήνυμα αυτό που δείχνεις κι εσύ. Εκεί σταμάτησα, γιατί φοβήθηκα το οποιοσδήποτε :blink:

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να κάνω κοινόχρηστο ή κάποιον φάκελο ή έναν λογαριασμό μου onedrive, με κάποιον άλλο δικό μου λογαριασμό onedrive επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/2/2018 στις 9:37 ΜΜ, rafm είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την βοήθεια...

Είχα προσπαθήσει έως εκεί αλλά βγάζει μήνυμα αυτό που δείχνεις κι εσύ. Εκεί σταμάτησα, γιατί φοβήθηκα το οποιοσδήποτε :blink:

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να κάνω κοινόχρηστο ή κάποιον φάκελο ή έναν λογαριασμό μου onedrive, με κάποιον άλλο δικό μου λογαριασμό onedrive επίσης.

θα πάρεις την επιλογή "συγκεκριμένα άτομα" και θα βάλεις το μέιλ από τον άλλο σου λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...