Προς το περιεχόμενο

ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΤΟ ΘΕΟ


DJGV2011

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, zeibei είπε

εγώ έχω μια απορία και θα χαρώ αν μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος να τη λύσω. όλοι εσείς που πουλάτε μεταχειρισμένες κάρτες γραφικών ή και καινούριες σε εξωφρενικές τιμές λόγω mining και βάζετε αγγελίες εδώ γιατί όλοι χωρίς καμία εξαίρεση τις πουλάτε λόγω αναχώρησης στο εξωτερικό;

Μην περιμενεις απαντηση στο παραπανω μιας και δεν προκειται να μπουν στο forum για να σου απαντησουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, Fulgore said:

Μην περιμενεις απαντηση στο παραπανω μιας και δεν προκειται να μπουν στο forum για να σου απαντησουν.

χαχα έχουν φύγει ήδη για το εξωτερικό. το θέμα είναι πως βρίσκονται στο forum γιατί είναι μέλη με διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς και για να μη τους κράξουν οι υπόλοιποι δε βάζουν αγγελία τέτοιου είδους από το βασικό τους προφίλ. είμαι σίγουρος πως πολλοί από αυτούς το διαβάζουν αυτό τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, zeibei είπε

χαχα έχουν φύγει ήδη για το εξωτερικό. το θέμα είναι πως βρίσκονται στο forum γιατί είναι μέλη με διπλούς και τριπλούς λογαριασμούς και για να μη τους κράξουν οι υπόλοιποι δε βάζουν αγγελία τέτοιου είδους από το βασικό τους προφίλ. είμαι σίγουρος πως πολλοί από αυτούς το διαβάζουν αυτό τώρα..

Λαθος νομιζεις αγαπητε. Δεν ασχολουνται οι περισσοτεροι με τετοια θεματα οπως αυτο μιας και δεν μπαινουν καν στο forum για κατι αλλο περαν των αγγελιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι το χόμπι τελείωσε για τους φτωχομπινέδες.

Δεν ειπαμε να παρουμε 1080 ti με 100 ευρω. Αλλα με 600-700 να παιρνεις μια πολυ καλη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ~Palpatin~ είπε

Φτάνει το κάρβουνο ρε παιδιά, λίγο έλεος. Μόνο από την πρώτη σελίδα βρήκα αυτά τα θέματα.

Αν ο κάθε πικραμένος μπαίνει εδώ και ανοίγει θέμα το μαμησαμε το φόρουμ. Το ότι μπαίνουν και γράφουν (συνεχίζουν) μερικοί το αφήνω στην άκρη!!!

Άσε να πει τον πόνο του ο κόσμος, forum είναι. Για τι να μιλήσουμε αυτή την εποχή, για τις εξελίξεις στο ΑΙ και την driving πλατφόρμα της Nvidia; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, AETOLOFITIS said:

Δεν ειπαμε να παρουμε 1080 ti με 100 ευρω. Αλλα με 600-700 να παιρνεις μια πολυ καλη καρτα.

Παίρνεις μια 1070 καινούργια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Fulgore said:

Λαθος νομιζεις αγαπητε. Δεν ασχολουνται οι περισσοτεροι με τετοια θεματα οπως αυτο μιας και δεν μπαινουν καν στο forum για κατι αλλο περαν των αγγελιων.

δηλαδή δεν υπάρχουν μέλη εδώ με διπλούς, τριπλούς ή και παραπάνω λογαριασμούς για να σπρώξουν αθέμιτα τα πράγματά τους ώστε να μην εκτεθεί το βασικό προφίλ τους;!.. έχω την εντύπωση αγαπητέ πως πολύ ειδυλλιακό και ουτοπικό βλέπεις το forum και κατ΄επέκταση τον κόσμο όσο αναφορά το μεγάλο και γρήγορο κέρδος. δεν λέω ότι το κάνουν όλοι αλλά σίγουρα δεν είναι και λίγοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

Άσε να πει τον πόνο του ο κόσμος, forum είναι. Για τι να μιλήσουμε αυτή την εποχή, για τις εξελίξεις στο ΑΙ και την driving πλατφόρμα της Nvidia; :)

Βρε δεν λέω το αντίθετο :) αλλά έξι (6) θέματα μόνο στην πρώτη σελίδα είναι way too much, νομίζω δεν έχω άδικο.

Εκτός αν μερικοί πιστεύουν ότι ανοίγοντας ένα θέμα οι τιμές με κάποιο μαγικό τρόπο θα πέσουν.

Έτσι έχουν τα πράγματα οπότε κάνουμε τις αγορές μας και κανονίζουμε τις ανάγκες μας, όταν με το καλό στρώσουν οι τιμές (που για να πω την αλήθεια θα αργήσουμε πολύ να δούμε τις παλιές) συνεχίζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zeibei είπε

δηλαδή δεν υπάρχουν μέλη εδώ με διπλούς, τριπλούς ή και παραπάνω λογαριασμούς για να σπρώξουν αθέμιτα τα πράγματά τους

Για να καταλαβω θες να μου πεις οτι τα θεματα αυτα που ανοιγονται για να κραξουν τις τιμες στις καρτες γραφικων(ακομα και σε μτχ)τα ανοιγουν ατομα για να σπρωξουν τις καρτες αν πουλανε?

Σε θεματα που κραζουμε τα μτχ?

Μηπως εσυ τα εχεις μπερδεψει λιγο τα πραγματα?

Κατα τα αλλα τα νουμερα μιλανε απο μονα τους.Το insomnia εχει συνολικα 450.000 μελη και καθε φορα ειναι online γυρω στους 2-2.500(μεσα σε αυτους φυσικα και τα ατομα στις αγγελιες).

Βαλε λοιπον κατω τα νουμερα να δεις ποσοι ειναι ενεργοι και ποσοι οχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι το χόμπι τελείωσε για τους φτωχομπινέδες.

Να με συμπαθάς, αλλά δεν είναι φτωχομπινές εκείνος που δε θέλει να σκάσει 700€ για κάτι που η «φυσιολογική» του τιμή είναι ~450€.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, αν το εξετάσεις σφαιρικά, ακόμα και τα 450€ είναι αρκετά για τον μέσο περιστασιακό gamer που δεν είναι άνεργος/εισοδηματίας και δεν παίζει 8 ώρες κάθε μέρα, ανεξάρτητα αν του περισσεύουν ή όχι (όσο αντικειμενικά γίνεται να το δει κάποιος).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πρέπει να καταλάβει ο κόσμος ότι το χόμπι τελείωσε για τους φτωχομπινέδες.

Ειπε ο miner  -  θεσμικός επενδυτής :P

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...