Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Σύμφωνα με τα γραφόμενα της ΔΕΗ πρέπει να έχει γίνει ενεργοποίηση ως την Πέμπτη. Σε αλλαγή παρόχου δεν προλαβαίνεις. Ακόμα και αύριο να πάει ο δεδδηε και πάλι είναι εξαιρετικά δύσκολο. Βέβαια νομικά είναι σωστότερο το ότι ημερομηνία που ισχύει είναι αυτή την υπογραφής της σύμβασης. Αλλά αυτό μάλλον, θα θέλει καταγγελίες και τρέξιμο και και και 

Ενα μεγάλο ευχαριστώ και σε σένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, SpySfi είπε
Spoiler

Λοιπόν, για να καταλάβω:

1. Πήγα στη ΔΕΗ σήμερα 30/1/2021 να αλλάξω πάροχο, μετά από ενημέρωση της nrg για διακοπή του fixed από 1/3/2022.

2. Η υπεύθυνη (η οποία είναι και φίλη) με ενημέρωσε ότι δε θα μπορέσω να μπω με τις προνομιακές τιμές. Μάλιστα μου είπε πως ακόμα και Πέμπτη να το κάναμε δε θα έμπαινε η προνομιακή χρέωση.

3. Για να μην τα πολυλογουμε, μπορώ ακόμα και αύριο να κάνω αίτηση??

Υ.Γ. Σορυ για το λάθος thread, αλλά αγχώθηκα επειδή παίζονται πολλά λεφτά (κάνω οικ. κατανάλωση >1000KWh/μηνα), κι εδώ ακόμα διαβάζω ότι προλαβαίνω να πάω στη ΔΕΗ με <0.1€/KWh και ψάρωσα.. 

 

Κάθε φορά που θέλω να πω στο θέμα της ΔΕΗ μπερδεύομαι και μπαίνω εδώ... τώρα μπήκα πάλι εδώ κατά λάθος αλλά νόμιζα πως μπήκα στο σωστό και μετά διαπιστώνω ότι δεν είμαι στο θέμα της ΔΕΗ αλλά στην αντι-ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, ekrepali είπε

edit: Γα*(*#()$%)()#$( %#  🤬

Είχα έτοιμο άιτημα στο MyRAE για ρητροπρόγραμμα γνωστού. Είχα γράψει κατεβατό χωρίς να το αποθηκεύσω... ανέβασα και το PDF αλλά ξέχασα να βάλω τη ταυτότητα του. Πατάω το κουμπάκι με τον κάδο για να αφαιρέσω το pdf και μπουμ

4.jpg.54dd2a058f37150929e114bb66eb1bbd.jpg

 

Πάει το αίτημα, ξανά απ'την αρχή.

Δηλαδή σου έβγαλε τον κώδικα φόρα παρτίδα, πλάκα με κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kseirios είπε

Δηλαδή σου έβγαλε τον κώδικα φόρα παρτίδα, πλάκα με κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ποιος τα χέζει τα κενά ασφαλείας της ΡΑΕ... το ξέρουμε ότι είναι μπουρδέλο. Η ώρα που έφαγα μου την έσπασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Kseirios είπε

Δηλαδή σου έβγαλε τον κώδικα φόρα παρτίδα, πλάκα με κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

που να δεις μια εταιρία αγαπημένη του ekrepali , μπήκα στο server για να βρω αρχείο μέσω google 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, korakios είπε

που να δεις μια εταιρία αγαπημένη του ekrepali , μπήκα στο server για να βρω αρχείο μέσω google 😁

Γιατί εγώ πού νομίζεις ότι βρήκα τη σούπερ   προσφορά black friday πριν τη black friday. 0.16 cents δώρο τη μέρα... πρώτος έτρεξα να στηθώ στην ουρά. 🤣

edit: Ωπ τι βλέπω, νέα προγράμματα fix https://efaenergy.gr/fix-power/  😆

Κι όσοι κλείσουν εξάμηνο για εδώ τους βλέπω με 2 μήνες αναδρομική χρέωση πάνω στο 8μηνο.

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ekrepali είπε

edit: Ωπ τι βλέπω, νέα προγράμματα fix https://efaenergy.gr/fix-power/  😆

θα τα βάλω στο excel , χωρίς ΚΟΤ φυσικα 😁

Spoiler

με λινκ το προφίλ σου να σε ρωτάνε

 

ααααα, έχει και επαγγελματικά , ίσως αύριο τα βάλω ,κουδούνιασα σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Γιατι ρε κατσε λιγο ακομα.:P

κάθομαι , δίπλα σε ένα κουβά με στάχτες , έδωσα  το τζάκι παραπάνω γιατί βαριόμουν και τα έβαλα όλα τα ξύλα μέσα . Αν ακούσετε στις ειδήσεις για εκτόξευση πυραύλου μην αγχώνεστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, spocky είπε

Ρε παιδια μια βοηθεια και εδω. 

Το myhomeonline βρισκεται υπο εξεταση απο τις 24/11.Ολα τα κουτακια στο ebill καθως και η παγια εντολη ειναι σωστα.

Η τηλεφωνικη υποστηριξη της Δεη μου λεει οτι εχουν ολοκληρωσει το αιτημα μου και εχουν στειλει στον ΔΕΔΔΗΕ το αιτημα. Απο τον ΔΕΔΔΗΕ μου λενε δεν εχουν λαβει τπτ..Εχω επικοινωνησει με διαφορους υπαλληλους και στις 2 υπηρεσιες.. Επισης απο Δεη μου λενε οτι φαινεται οτι εχω κανει την αιτηση σε καταστημα ενω εγω την εχω κανει μεσω econtract...

Που μπορω να απευθυνθω για το παραπανω θεμα; Υπαρχει καποιο email που να απαντανε; Πιστευω την μαλακια την εχουν κανει απο Δεη αλλα δεν μπορω να βρω ακρη απο τις/τους τηλεφωνητες τους

ΠΟΙΟΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΣ ΠΑΡΟΧΟΣ ΑΝΤΙ ΑΝΤΙ ΑΝΤΙ ΑΝΤΙ ΑΝΤΙ ΑΝΤΙ ΔΕΗ

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...